Cilt Bakımı Ve Güzellik

Tırnak uzatma
 • Yazar :
 • Tarih: 6 Ekim 2013
 • Kategori : El Ayak Bakımı, Tırnak Bakımı
 • HIZLI TIRNAK UZATMA YÖNTEMLERİ

  Tırnaklar bayanların görsel açıdan önem verdiği ve belirli uzunlukta olmasını istedikleri bedene ait önemli bir parçadır. Böyle olunca uzun tırnaklar daha cezp edici olmakta, fakat arzu edilen zaman yaklaştığı için takma tırnak kullanmak zorunda kalınabilinmektedir. Doğallığı seven bayanlar kendilerine ait tırnakların daha sağlıklı ve çabuk uzaması için arayışa girerler.

   

  Uzun ve şık tırnaklar ile giyim dengelendiği vakit estetik duruş güçlenecek ve özgüven artacaktır. Tüm bunların toplamında tırnakların hızlı bir şekilde  uzaması için belirli başlı kurallar gündeme gelmektedir. Bu kurallara uyulduğu vakit kırılmayan ve sağlıklı duran tırnaklara ulaşmak zor olmayacaktır…

   

  Tırnak Uzatma Yöntemleri

  1- Tırnaklarda çabuk kırılma sorunu varsa önce kaynağa inilmeli ve sağlık problemi ile ilgisi varsa giderilmelidir.  Tırnak yemek, kemirme gibi alışkanlıklar varsa bunu önleyebilmek adına acı oje vb. ürünler kullanarak tırnakların uzayabilmesi adına zemin hazırlanmalıdır.

   

  2- Törpüleme olayı da tırnak uzaması için önemli bir konudur. Şayet tırnaklar küt kesilip küt şekilde törpüleniyorsa daha kolay kırılacaktır. Yuvarlak kesilip yuvarlak olarak törpüleniyorsa hızlı uzamaya elverişli olacaktır.

   

  3- Oje kullanılıyorsa iki- üç günde bir yenileyip tırnakları serbest bırakma alışkanlığı kazanılmalıdır. Daha hızlı uzayan tırnaklara sahip olabilmek adına aynı oje ile uzun zaman geçirmemek gerekecektir.

   

  4- Hızlı tırnak uzaması için en basit taktik; bol su ile temas edilmesidir. Tırnaklar şayet gün boyunca çok su ile buluşursa daha çabuk uzayacaktır. Lakin su tırnağı inceltebilip erken dönemde kırılmasına sebep olabilir. Bunun için eğer bulaşık yıkanıyorsa suya limon suyu eklenmeli, su ile işlemler son bulunca güçlü nemlendiriciler ile tırnaklar sertleştirilmelidir. Badem yağı ve zeytin yağı gibi yağlarla masaj yapılabilir.

   

  5- Hızlı uzayan tırnaklara sahip olabilmek için evde mini kürler hazırlanabilir. Örneğin; limon ve yağ karışımı ile tırnaklar ovulabilir. Limon iç kabuğuna zeytin yağı dökülüp hafif baskılı masajla tırnaklar güçlendirilirse daha çabuk uzayacaktır.

   

  6- Tırnaklar için kullanılan el kremlerinin önemi büyüktür. El kremleri alınırken zeytin yağı ve limon içeren kremlere ağırlık verilirse gün içinde farkında olmadan tırnak bakımına da katkı sağlanmış olunur.

   

  7- Hızlı tırnak uzatmaya fayda sağlayacak bir diğer doğal üründe sirkedir. Tırnak tabakasına tuz ile sirke karışımı hazırlanarak mini kür yapılırsa ve günlük düzenli uygulanırsa bir hafta içinde sağlıklı ve uzun tırnaklara sahip olunacaktır.

   

  8- E vitamini tırnağın uzamasında önemli bir bileşendir. Şayet eczaneden kapsül şeklinde bu vitamin temin edilip kremle karıştırılıp tırnaklara sürülürse kolay kırılmayan, hızlı uzayan tırnaklara sahip olunacaktır. Bu mini tırnak maskesi ile güçlü tırnaklar göz dolduracaktır.

   

  9- Tırnağın çabuk uzamasında etken yağlardan birisi de menekşe yağıdır. Bu yağ ile haftada iki kez tırnaklara masaj yapılırsa oldukça hızlı uzayan tırnaklara sahip olunacaktır.

   

  Reklamlar
  Yorum Yaz:

  1. irem diyor ki:

   merabalar benim tırnak problemim var hiç uzamıyor ve kırılıyor sizce ne yapmalıyım.

  2. ecmel diyor ki:

   bu site gerçek çok güzel işime çok yaradı bilgiler tırnaklarını uzatamıyordum kırılıyordu artık rahat uzatıyorum sağolun :)

  3. özlem diyor ki:

   eğer elleriniz su ile temas ederse emin olun çobuk kırılacaktır.o yüzden doğal güçlendirici olarak limon suyu damlatın. tırnaklarınız güçlü olacaktır.törpü ve tırnak kesimi küt değil eğimli(oval)olmalıdır.

  4. Sebahat. diyor ki:

   Çok teşekkür ederim işime yaradı.sirkeli su daha çok işe yarıyor hem tırnakları uzatıyor hemde biraz sertleştiriyor.

  Keten tohumu içerek zayıflama
  Keten Tohumu ile Zayıflama

  Keten tohumunun zayıflamaya etkisi tok tutması nedeniyle gerçekleşmektedir. İçinde B12 vitamini, omega 3 ve omega 6 bulunduran keten tohumu sindirim sisteminin düzenli olarak çalışmasını sağlamaktadır. Keten tohumu ile nasıl zayıflanır? Merak edenler aşağıda vermiş olduğumuz tarifi uygulayarak kısa sürede fazla kilolarından kurtulabilir.

  Karbonatlı suyun zayıflamaya faydaları
  Karbonatın Zayıflamaya Faydaları

  Karbonat cilt üzerinde temizleyici olarak kullanılabildiği gibi zayıflamaya olan faydaları da bayanlar arasında sıklıkla dile getirilmektedir. Karbonattan faydalanarak kilosunu korumaya çalışan bayanlar günün belli bir saatinde karbonatlı su içerek formda kaldıklarını belirtmektedirler. Karbonatın zayıflamaya faydaları tüm detayları ile Cilt.net de.

  Adet düzensizliklerine soğan kürü
  İbrahim Saraçoğlu Soğan Kürü

  İbrahim Saraçoğlu’nun önermiş olduğu soğan kürü kadınlarda adet düzensizliklerine, çikolata kistine, miyom, menopoz dönemi şikayetlerine ve yumurtalıklarda oluşan kistlere çare olmaktadır. Soğan kürü uygulanırken önerilen kullanım koşullarına bağlı kalınmalıdır.

  Tilaks çayı
  Tilaks Bitki Çayı

  Tilaks bitki çayı doğru ve aşırı tüketilmediğinde sağlıklı ve içimi güzel bir içecektir. Aktarlarda satılan tilaks bitki çayı içerisinde 20 poşet çay bulunur, Sindirim sisteminden metobolizmanın hızlı çalışmasına kadar birçok faydası bulunur. Cilt net olarak tilaks bitki çayı faydaları, zararları ve içeriğinde neler olduğunu araştırıp yazdık.

  Zayıflatan 10 besin
  Zayıflatan Besinler

  Aşırı kilolar ve şişmanlık her bireyin korkulu rüyalarından. Aşırı kilolardan kurtulmak için size vereceğimiz 10 farklı besinle sizde her birey gibi yiyerek zayıflayabilirsiniz. Yedikçe zayıflatan besinleri cilt.net sizler için yazıyor.

  Diyet yaparken yenmemesi gerekenler
  Diyet Bozan Besinler

  Diyet yaparken mutlaka yemeniz ve yememeniz gereken besinler vardır. Diyet bozan besinleri diyet sırasında tüketirseniz diyetinizden bir fayda sağlamamanız çok normaldir. Diyet yaparken azıcık kaçamak yapsam bir şey olmaz dediğimiz besinler diyet bozma konusunda uzman besinlerdir.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  İp Ucu
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız
  Bumerang - Yazarkafe