Cilt Bakımı Ve Güzellik
tırnak etleri için bakım

TIRNAK ETİ BAKIMI 

Bakımlı tırnakların sırrı manikürle şekil verilmiş tırnaklardır. Manikür yapmadan önce bir dizi işlem uygulayarak tırnak etleri bakımı yapılmalıdır. Tırnak bakımından önce tırnak etlerinin yumuşatılması işlemin daha kolay gerçekleştirilmesini sağlar.

Tırnak Eti Bakımı Nasıl Yapılır

1- Tırnak eti bakımına başlamadan önce eller sıcağa yakın, elleri yakmayacak bir kap su içinde dinlendirilir. Bunun nedeni tırnak etlerinin yumuşamasını sağlamaktır. Sudan çıkarılan eller bir krem aracılığıyla veya masaj yağları ile yumuşatılır.

2- Tırnak eti için özel olarak tasarlanmış kalemler ile tırnak etleri hafif bir şekilde geriye itilir. Tırnağın görüntüsünü bozan tırnak etleri, tırnak kalemleri yardımı ile geriye çekilir.

3- Evde uygulayacağınız tırnak eti bakımı kesmekten ziyade geriye itme şeklinde olmalıdır. En hijyenik ve kolay yapılan tırnak eti bakımı bu şekildedir.

4- Tırnak eti bakımını sonlandırdıktan sonra tırnaklarınızı törpüleyip beğendiğiniz renkteki bir ojeyi uygulayabilirsiniz.

5- Güzellik salonlarında tırnak etlerine özel olarak tasarlanmış  makaslar bulunur. Eller gene yumuşatılarak kesme işlemine hazırlanır. Tırnak eti makası ile etler kesilir. Bu işlemi yaptırırken etlerin derin kesilmemesini isteyin. Tırnak etlerinin derinden kesilmesi tırnak dibinin kanamasına ve mikrop kapmasına neden olabilir. Tırnak etleri bir seferde değil parça parça kesilmelidir. Birden kesilen tırnak etlerinde derine inme ve kanatma riski daha yüksektir.

İster evde ister Güzellik salonunda olsun Sağlıklı ve bakımlı tırnaklar aynı zamanda Sağlıklı ve bakımlı tırnak etleri sayesinde olur.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

İlginizi Çekebilir
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız