Cilt Bakımı Ve Güzellik
Esmer ve buğday tenli bayanlar da koyu saç renkleri

Ten Rengine Göre Saç Renkleri

 

Ten rengine göre saç rengi seçme aşamasında cilt rengini çok iyi tanımak gerekir. Cilt rengi, sıcak ve soğuk ton olmak üzere iki türdedir. Ten renginizin sıcak mı yoksa soğuk mu olduğunu anlamak için gümüş ve altından yardım alabilirsiniz.

Ten renginizin sıcak veya soğuk olduğunu kestirdikten sonra, ten rengine uygun saç renkleri arasından kendinize uygun saç boyası renklerini seçerek, güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.

Ten Rengini Belirleme

Cilt rengini belirlemede kullanılacak olan altın ve gümüşten hangisi teninize daha çok yakışıyor gözlemleyin.  Eğer teninize en yakışan altın ise, sıcak tonda cilt rengine sahipsiniz demektir. Gümüş renk teniniz ile mükemmel bir uyum sağlıyorsa o zamanda soğuk ton cilt rengine sahipsiniz anlamına gelir. Sıcak alt ton rengine sahip olanlar ve sıcak alt tona sahip olanlar için işte cilt rengine göre saç boyası renkleri;

Cilt Rengine Göre Saç Boyası Renkleri

Sıcak alt ton ten rengi ile uyumlu saç renkleri: Cilt tonu sıcak alt tona sahip olanlara yakışan saç renkleri arasında bakır, kumral, kızıl, karamel, tarçın, maun, pas rengi, bal rengi, zencefil, kahverengi renkleridir.

Soğuk alt ton ren rengi ile uyumlu saç renkleri: Orta sarı, şarap, platin sarı, siyah, kahve, küllü sarı, buğday, kiraz rengi, bal rengi, küllü kahve, kumral, koyu siyah renklerdir.

Pembe Ten Rengi ile Uyumlu Saç Renkleri

Cilt renginiz pembe ve tonları ise öncelikle kızıl tonlarından kaçınmaya özen göstermeniz gerektiğiniz vurgulamak isterim. Çünkü kızıl saç boyası rengi, pembe renk cilt tonunda soluk bir beniz ortaya çıkartmaktadır.  Tercih edeceğiniz renkler; kestane ve tonları, ışıltılı kahve ve tonları, bakır kahve ve tonları, küllü saç renkleridir.

 

Beyaz Ten Rengi ile Uyumlu Saç Renkleri

Beyaz ten rengi birçok saç boyası rengini kaldırabilir. Ancak yine de çok koyu saç renklerine kaçmamakta fayda var. Güzelliğinizi  daha da ön plana çıkartmak için tercih edeceğiniz renkler; pastel renkler, çikolata kahvesi, fındık kabuğu saç rengi, yumuşak sarı saç rengi ve bakır kızılı saç rengidir.

 

Buğday Ten Rengi ile Uyumlu Saç Renkleri

Buğday tenlilere yakışan saç renkleri seçiminde, cilt tonunun daha çok esmere mi yoksa beyaza mı dönük olduğuna karar vermeli ve ona göre saç boyası rengi seçimi yapılmalıdır. Esmere dönük buğday ten rengi için saç renkleri; sütlü çikolata, koyu kahve saç rengi, kestane saç rengi, mor, bordo ve koyu kızıl saç rengidir. Beyaza dönük buğday tenliler için saç boyası renkleri ise; açık kızıl ve tonları, sarı ve tonlarıdır.

Esmer Ten Rengi ile Uyumlu Saç Renkleri

Esmerlere yakışan saç renkleri arasında mavi siyah ve kahverengi ön plandadır. Şarap kızılı, kızıl siyah ve koyu siyah saç renkleri de ten renginiz ile uyum içinde olacaktır. Mümkün oldukça sarı gibi açık saç renklerini kullanmamaya özen gösterin.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız