Cilt Bakımı Ve Güzellik
Temizleme sütü nasıl kullanılır? Faydaları nelerdir.

TEMİZLEME SÜTÜ NASIL KULLANILIR

Temizleme sütü nasıl kullanılır Cilt temizleme sütü ciltte oluşan (gün boyu biriken) kirin ve yapılan makyajın temizlenmesi için kullanılır.  Cilt.net temizleme sütü nasıl kullanılır? Faydaları nelerdir? konularında geniş bir bilgiyi sizler için hazırladı. Ayrıca Sadece yüz için daha önce verdiğimiz 5 adet yüz temizleme sütü tarifleri konumuza bakabilirsiniz.

Cilt vücudun simgesidir. Sağlıklı görünen cilt ancak temizlemekten ve bakımdan geçer. Cildinizin bakımlı ve güzel görünmesi için başlıca şart ise cildi temizlemektir. Ama cilt tipine göre cildi temizlemek değişiklik gösterebilir. Bu yüzden cildinizin yapısını öğrenip temizleme sütünü cilt yapısına göre kullanmalıyız.

Temizleme Sütünün Faydaları

  • Cilt temizleme sütü ciltteki ölü deri tabakasını ve makyajın kalıntılarını derinlemesine arındırarak temizler.
  • Cilt temizleme sütü kullanımı sayesinde ciltteki doğal yağ dengesi korunur.
  • Cilt temizleme sütü ile cildiniz yenilenir ve uygulayacağınız gece kremlerinin etkisi iki katına çıkar.

Temizleme Sütü Nasıl Kullanılır

  • Akşam ya da gündüz makyajınızı temizlemek istediğiniz de pamuğa bir miktar temizleme sütünden döküp yüzünüzü temizleyebilirsiniz.
  • Temizleme sütünü sadece göz makyajı temizleme de kullanacaksanız kulak çöpüne biraz bandırıp fazlalığını alın ve göz altlarınızda kalan göz makyajını temizleyin.
  • Temizleme sütünü aşırı kullanmayın yağlı bir yapısı vardır ve yağlı ciltlerin daha fazla yağlanmasına neden olabilir.

Temizleme Sütünü Hangi Ciltler Kullanmalı

Cilt temizleme sütünü tercih etmesi gereken kişiler  kuru ciltlere sahip kişilerdir. Kuru ciltler yüzlerini temizlerken yağ içerikli cilt temizleme sütlerini kullanabilirler.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız