Cilt Bakımı Ve Güzellik
Saçların uzaması için tatlı badem yağı maskesi

Tatlı Badem Yağı Saçı Uzatır mı?

Tatlı Badem Yağı Saçı Uzatır mı? Yetersiz beslenme, dış etkenlerin etkilediği saçlar ve stres saçların zamanla incelmesine ve dökülmesine neden olur. Daha sağlıklı saçlara sahip olmak için içerden vitamin takviyesi yapabileceğiniz gibi doğal yağlarla dışarıdan rutin bakım yapmak şarttır.

 

Tatlı badem yağı birçok saç bakım maskesi içerisinde kullanılır, çünkü saç tellerini besleyici ve saç çıkarıcı etkisi vardır.

 

Tatlı Badem Yağı Saçı Uzatır mı?

Mısır’lılar dan beri kullanılan badem yağı çok eskiye dayanır. En sık kullanım şekli ise Hint yağı ile tatlı badem yağının eşit oranlarda karıştırılıp saçlara yedirilerek bir süre beklenmesidir. Uygulanan bu bakım yöntemi ile saç dipleri güçlenir ve saç dökülmeleri azalır. Saçların ipeksi olmasını sağlayan bu bakım yöntemi ışıl ışıl parlamasını da sağlar.

 

Badem Yağı ile Saçı Uzatan Maske

  • Lavanta yağı ( 2 – 3 damla )
  • Yumurta akı ( 1 tane )
  • Badem yağı ( 3 yemek kaşığı )

Hazırlanışı: Cam bir kasede malzemeleri verilen ölçülerde ilave edin ve karıştırın. Saç derisine parmak uçlarınızla karışımı masaj yaparak yedirin ve tüm saça karışımdan sürüp saçları tarayın. 30 dakika süresince saçlarınızda beklettiğiniz maskeyi süre sonunda ılık su ile saçlarınızı temizleyin. Haftada 1 kere saçlara uygulanabilen bu bakım yöntemi ile saçlarınız daha sağlıklı uzayacak ve saçlarda oluşan nem kaybı azalacaktır.

 

Saç Dökülmesine Karşı Tatlı Badem Yağı Maskesi

  • Tatlı badem yağı ( yarım çay bardağı )
  • Hint yağı ( yarım çay bardağı )
  • Jojoba yağı ( 4 – 5 damla )

Hazırlanışı: Verilen ölçülerde yağları teflon tavada kısık ateşte hafif ılıtın ve saçlarınızın diplerine masaj yaparak yedirin. En az iki saat saçlarınızda beklettiğiniz karışımı süre sonunda ılık su ile yıkayarak temizleyin. Haftada 2 kere sıcak yağ bakımını uygulayabilirsiniz.

 

Yazar: Tarih: 9 Aralık 2014 - 5:09:03 Kategori: Saç Bakımı, Saç Bakımı Hakkında
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

  1. mustafa diyor ki:

    yağlı saç için uygun mudur ? yağlı saçlar için bir yağ önerebilir var mı Teşekkürler :D

Etiketler:
Etiketler:, ,