Cilt Bakımı Ve Güzellik
tarz-sahibi-olmanin-yollari-nelerdir

Tarz sahibi olma durumu nedir?

Her yaştan ve her cinsiyetten insanın, her şeyden önce kendi özgüvenini perçinlemek için ve etkili bir duruşunun olmasını sağlamak için ulaşmak istediği gayet olağan bir evre tarz sahibi olabilmek olarak gösterilebilir. Bazen saç yapısıyla, bazen kıyafet seçimleriyle, bazen mimikleri ve sosyal çevredeki hareketleriyle bile bir insanın tarz sahibi olduğundan söz edilebilmektedir.

Bir tarza sahip olabilmenin yolları erkekler için de tıpkı kadınlarda olduğu gibi konuşma adabını bilmekle, kişisel bakıma önem vermekle, güçlü bir sosyal iletişime sahip olmakla ve bunun gibi daha pek çok maddenin eksiksiz olarak bir araya gelmesiyle oluşabilmektedir.Bunun dışında bu tarza sahip olma meselesi kadınlar için ise tıpkı erkeklerdeki püf noktaların yanında kıyafeti düzgün taşıyabilmek, ayakkabı seçimlerinde seçilen ayakkabıyı düzgün kullanabilmek gibi öğelerden de geçmektedir.

kadinlarda-tarz-olmak

Tarz sahibi olmanın incelikleri nelerdir?

  • Tarz sahibi olunmasının ilk basamağı, her iki cinsiyetin de kendine her şeyden önce özgüven duymasıdır. Çünkü bir bireyin özgüvenli duruşu hem bakışına, hem tavrına, hem konuşmasına hem de taşıdığı her türlü kıyafet ve aksesuarın daha dikkat çekici bir görüntüde olmasına yaramaktadır.
  • Her kadın ya da her erkek aynı moda çizgisinden gidecek diye bir kaide bulunmamaktadır. Burada anlatılmak istenen herhangi bir ürünü sırf moda diye alıp kullanmaya diretmenin bir mantığının olmamasıdır. Başkasında güzel durabilecek bir ceket ya da bir elbise, sizde hiç de hayal edildiği gibi durmayabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli şey kişinin kendi fiziksel özelliklerinin farkında olması ve kendi fiziğine en çok yakışacak ürünleri doğru olarak seçebilmesidir.

erkeklerde-tarz-sahibi-olmak

  • Hem kadınlarda hem de erkeklerde aksesuar kullanımının doğru yapılması, tarz unsurunu oldukça tamamlayıcı bir öğe olmaktadır. Çünkü her iki cinsiyet için de kıyafeti tamamlayacak en önemli iki olgu aksesuarlar ve ayakkabılardır. Doğru bir kıyafet seçiminin üzerine doğru bir aksesuar seçimi her şeyi dört dörtlük bir görüntüye sokabilmektedir. Bunun için de dikkat edilmesi gereken noktaların ne olursa olsun erkekler için de kadınlar için de seçilecek aksesuarların kaliteli ürünlerden seçilmesi, az ama önemli aksesuarlar kullanılması ve kaliteli olacak diye çok fazla göz yoran aksesuarlardan uzak durulması gerekmektedir.
  • Kadınlar için topuklu ayakkabıyla yürümek, erkekler için şık ayakkabılarla yürümek bir stil sahibi olmanın altın noktalarındandır. Kadınlar yüksek topuklu ayakkabılarla dış ortamlarda asalet içerisinde yürüyebilmek için gerekirse bu tip ayakkabıları önceden evde giyip bir kaç tur atarak ayaklarının ayakkabıya alışmasını sağlamaktadırlar. Aynı şekilde erkeklerin de şık ayakkabılarıyla yürürken ayaklarının rahat etmesi adına önceden evde deneme yapması olabilecek ihtimaller arasındadır.

tarz-erkek-ve-kadin

  • Son olarak vücut temizliği konusuna çok dikkat edilmesi gerekliliğinin altı çizilmelidir. Temiz ve beyaz görünümlü dişler, ter kokusundan uzak aksine parfüm kokan bir vücut; her iki cinsiyet için hem vücut tüylerinin temizliğine hem de saç vb. bölgelerin temizliğine özen gösterilmesi mutlaka ve mutlaka tarz sahibi olmanın ana noktalarından biri olarak gösterilmektedir.
  • Bunun dışında ağız sağlığına da dikkat edildiği için girilen ortamlarda sık sık gülümsemek ve insanlara karşı bir yakınlık oluşturabilecek samimiyette davranışlarda bulunmak da unutulmamalıdır. Hem güzel bir koku, hem temiz bir yüz ve vücut hem de oldukça tarz ve şık bir kıyafetle bir ortama girdiğinizde bakışların size çevrilmemesinin hem de etrafınızdakilerin sizinle iletişime geçmeye çalışmamasının önüne geçebilecek hiç bir engel kalmamış bulunacaktır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız