Cilt Bakımı Ve Güzellik
Taraklı ayaklar uygun ayakkabılar

Taraklı ayaklar genişlemesine büyük olan ayak tipleridir. Genellikle görüntüsü hoş ve estetik değildir. Fakat bu durum sizin güzel olmanızı engellemez.

Taraklı Ayaklar için Nasıl Ayakkabı Tercih edilmeli 

1- Çeşitli çözüm yolları ile birlikte; ayaklarınızı daha güzel ve estetik gösterebilirsiniz. Taraklı ayakların geniş olduğunu belirtmiştik. Bu durumda giyeceğiniz ayakkabının ön tarafı geniş olmalıdır. Geniş bir ön yüze sahip olan ayakkabı; ayağınızı rahat ettirir. Özel günlerde giyilecek olan ayakkabı; sivri burunlu olmamalıdır. Sivri burunlu ayakkabı giyen bayanlarda; parmaklar birbiri üzerine biner ve ayak sağlığı bozulur.

2- Dar ayakkabı seçimi yapan taraklı ayaklara sahip kişiler; bir süre sonra çeşitli ayak sorunlarına yakalanırlar. Bunlardan biride başparmak yanında çıkan kemikli yapıdır. Ayak genişliği büyük olup da bu ayakkabıları seçen kişilerde; kemik gittikçe büyür. İleriki zamanlarda bu kemik ağrı yapmaya başlar. Görüldüğü gibi hiçbir zaman geçmeyecek ayak sorunlarına davetiye çıkarabilirsiniz. Kemiklerin giderilmesi için çoğu zaman ameliyat olmak gerekir. Sizde böyle bir durumla karşılaşmamak için; ayaklarınızı rahat ettirecek ayakkabılar giymelisiniz.

3- Taraklı ayaklara sahip bayanlar topuklu ayakkabı giyemez diye bir kural yoktur. Elbette ki iş ortamında her daim şık olmak isteyen bayanların en doğal hakkıdır. Topuklu ayakkabı seçiminiz; ön kısmı geniş olan ayakkabılardan yana olmalıdır. Topuk yüksek olabilir fakat bizi ilgilendiren ön kısmıdır. Ayak parmaklarının birbiri üzerinde olmaması gerekir.

4- Taraklı ayak yapısına sahip olan kişiler  bir numara büyük ayakkabı almalı. Ayakkabının numarası büyüdüğü için ön tarafları sıkıştırma ihtimali yoktur. Fakat boy olarak ayağınızdan çıkabilir. Bunu önlemek içinse; tabanlık koyarak ayakkabının uzunluğunu ayarlayabilirsiniz. Ayaklarınız daha rahat etmiş olur.

5- Taraklı ayak yapısında olanlar çok dar ayakkabı almamalıdır. Dar ayakkabılar ayağınızı rahatsız edecek ve size acı verecektir. Kemik oluşumun hızını bozan dar ayakkabıları; sadece taraklı ayaklar değil; hiç kimse tercih etmemelidir.

6- Ayakkabı babet tarzında tercih edilecekse; çok şanslısınız. Çünkü hemen hemen her çeşidi sizin ayağınıza uygundur. Topuk olmadığı için, yürürken daha rahat edersiniz. Fakat babetin ön kısmının geniş olmasına dikkat edin. Küçük burunlu babetler ayağınızı sıkabilir.

7- Taraklı ayaklar dikkat edildiği sürece; size hiçbir sorun çıkarmaz. İnatla ve bilerek topuklu ayakkabılar giyip, üstelik ayaklarınızı zorlarsanız medikal sorunlara neden olabilirsiniz. Bu sorunların ilerlemesi yürümenizi bile zorlaştırır. Kendiniz için daha sağlıklı ayakkabılara yönelmelisiniz. Ayaklar büyük bir yük taşıdıkları için; özenli bir bakım isterler. Ayak bakımda dikkat edilecek tek şey; ayak şekline göre hareket etmektir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız