Cilt Bakımı Ve Güzellik
Kırmızı renkli takma tırnak

Takma Tırnak

Tırnaklarını beğenmeyen ve daha uzun tırnaklara sahip olmak isteyen bayanlar pratik bir yöntem olan takma tırnaklara yönelebiliyor. Daha güzel ve estetik bir görünüm ortaya koyan takma tırnaklar nasıl kullanılır ve fiyatı nedir sizler için araştırdık.

Takma Tırnak Nasıl Kullanılır?

Tırnak rahatsızlığı bulunmayan tüm bayanlar tarafından rahatlıkla kullanılabilen takma tırnaklar, takma tırnak seti ile birlikte gelen yapıştırıcı ile tırnakların üzerine yapıştırılmaktadır. Takma tırnak takmadan önce tırnaklarınızı ojeden arındırmış olmanız gerekmektedir. Takmak tırnakları kendi tırnaklarınıza uygun olacak şekilde biçimlendirmeniz de önemlidir.

Takma tırnaklara şekil verme işlemi sona erdiğinde tırnağınızı özel yapıştırıcısı ile takabilirsiniz. Takma tırnağı yapıştırıcı ile yerleştirdikten sonra 30 dakika boyunca ellerinizi sakınmalı ve bir yere dokunmamaya çalışmalısınız. Bu süre içinde tırnaklarınızı sert bir cisme temas ettirmeniz halinde tırnağınız düşebilir.

Takma tırnaklar protez tırnaklar kadar sağlam değildir. Günlük kullanımda dikkatli olmalısınız. Takma tırnağınızı çıkarmaya karar verdiğinizde tırnaklarınızı sıcak suyun içine sokup bekletmelisiniz. Bu sayede yapıştırıcının giderilmesi daha kolay olacaktır.

Takma tırnaklar günlük kullanım için uygun değildir. Gündelik kullanımda kolaylıkla düşebilen takma tırnaklar daha çok özel günler ve davetlerde tercih edilmelidir. Özel gecelerinizde kullanacağınız takma tırnaklar süslü veya çiçek desenli modellerden oluşabilir. Hazır desenli takma tırnaklar bayanlar için çok pratiktir. Özel gecelerde alıp hemen takılan tırnaklarla 5 dakika içerisinde bakımlı ellere kavuşabilirsiniz.

Takma tırnağı şekillendirirken çok uzun bırakmamaya özen göstermelisiniz. Uzun takma tırnaklar doğallıktan uzak bir görünüm ortaya koyacaktır. Tırnağı öncelikle keserek küçültmelisiniz. Daha sonra törpü işlemi uygulayarak; tırnağınıza yapıştırabilirsiniz.

Takma tırnaklarınızın  yanında gelen yapıştırıcı bittiğinde güçlü bir yapıştırıcı alıp kullanmaya devam edebilirsiniz. Tırnaklarınızı çıkarmak istediğinizde; sıcak su ile çözünmemişse; içine aseton ekleyebilirsiniz. Aseton; takma tırnakların kolayca çıkmasını sağlar.

Tırnaklarınızı çıkarmak istediğinizde; sıcak su ile çözünmemişse; içine aseton ekleyebilirsiniz. Aseton; takma tırnakların kolayca çıkmasını sağlar. Takma tırnak altında kalan, kendi tırnaklarınız sararmaya başlamışsa, tırnak takmayı sonlandırmalısınız. Takma tırnaklar; kendi tırnağınızın nefes almasını engeller ve tırnaklarınızı iyiden iyiye güçsüzleştirir. Takılan tırnaklar en fazla 3 gün içinde çıkarılmalıdır. Dikkat çekici ve özel bir malzeme olduğu için; özel günlerde kullanıma daha uygundur. Takma tırnakları bütün kozmetik mağazalarından bulabilirsiniz.

Takma Tırnak Fiyatları

  • Nailene Takma Tırnak 71230 – 200 Adet    : 24.39 tl   Bu marka ürünleri 9 -29 tl arası
  • Broadway Takma Tırnak BSF01      :  22.90 tl     Bu marka ürünler 13 – 33 tl arası
  • Lionesse Frenched 41 şeffaf tırnaklar      :  7 tl      Bu marka ürünler 5 ile 25 tl arası
  • MERRYS AİRBUSH NAİL 71134 TAKMA TIRNAK       : 7tl
  • MARLETT takma tırnak  24LÜ   kuaförlerin tercihi      : 17tl

TAKMA TIRNAK resimleri

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

  1. Elif diyor ki:

    Merhaba bu takma tırnakları nereden alabilirim?

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız