Cilt Bakımı Ve Güzellik
Supradyn

Supradyn All Day

Vücudumuzdaki organların ve dokuların düzenli bir şekilde çalışması için yada dişlerimizin, saçların ve tırnakların daha güçlü olması için vitaminler oldukça önemlidir. Vitaminler sayesinde hastalıklara karşı daha dirençli bir yapıya kavuşabilecekken, hormonlarınız yeterli düzeyde ve düzenli olarak çalışacaktır.
Vitaminler suda çözünen C ve B grubu ile, yağda çözünen A, D, E ve K vitaminleri olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Piyasada birçok farklı vitamin hapı bulunsa da bunların içinde en çok bilinen vitamin hapı olarak karşımıza Supradyn çıkmaktadır.

Supradyn Vitamin kullanımı

Supradyn vitamin hapının kullanımındaki en büyük önemli etken, bir uzman tarafından destek almaktır. Ancak eğer hapın kullanımı uzman tarafından farklı olarak önerilmediyse, ergenlik çağından itibaren günde 1 draje olarak alınabilir.

Supradyn All Day Faydaları

Tamamıyla vitamin kombini olarak karşımıza çıkan Supradyn All Day’ın faydaları aslında saymakla bir türlü bitmek bilmiyor. Tüm uzmanlar tarafından Supradyn All Day‘ın gıda haricinde alınmasının oldukça yararlı olacağı söyleniyor.

Supradyn All Day içerisinde dışarından alınması gereken A, B, C, D, E ve K vitaminleri mevcut olarak bulunuyor. Hal böyle olunca vitaminin hapının faydaları da oldukça çok.

  • A Vitamini Faydaları: A vitaminin en çok göz sağlığına faydası olduğu bilinirken, gece körlüğü ve görme bozukluklarına iyi gelmektedir. Vücudu enfeksiyonlara karşı koruyan A vitamini, oldukça güçlü bir antioksidan olarak karşımıza çıkarken cilt problemlerine iyi gelir, diş ve diş eti gelişiminde önemli rol oynayıp kemiklerin gelişimine destek olur.
  • B Vitamini Faydaları: Hormonların üretimini sağlayan B vitamini ağız, cilt dil dokusunun sağlıklı kalmasında oldukça önemli bir etkendir. Öğrenme ile hafıza gibi şeyleri ve konsantrasyonu güçlendiren B Vitamini zihinsel ve fiziksel sağlığın en önemli destekçisidir.
  • C Vitamini Faydaları: Birçok kanser çeşidinin oluşumunu önleyen C vitamini, kanser oluşmasına karşı koymaktadır. Ameliyat sonrasındaki yara iyileşmelerini hızlandırırken, birçok viral ve bakteriyel enfeksiyonun önlenmesi ile bağışıklık sisteminin güçlenmesine destekçi olmaktadır.
  • D Vitamini Faydaları: Kalsiyum ve fosfor emilimini düzenleyen D vitamini kemiklerin ve dişlerin güçlenmesini sağlamaktadır. Kemik ile diş gelişimindeki önemli etkileri nedeniyle özellikle bebeklerin tüketmesi önerilir. Sindirim sistemine iyi gelirken, bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar ve hormonlarında düzenlenmesinde görev alır.
  • E Vitamini Faydaları: Hücre yapısının bozulmasını engelleyip, yaraların iyileşmesini hızlandırmaktadır. Kansere karşı koruyucu olan E Vitamini, damar sertliği ile tıkanmalarını da engellemektedir. Vücuda alınan ağır metaller, zehirli bileşikler, radyasyon ve bazı ilaçların yarattığı toksinlere karşı koruma sağlar. Yaşlanmaya bağlı hafıza kayıplarının (Alzheimer) önlenmesinde olumlu etkisi olduğu kanıtlanmıştır.
  • K Vitamini Faydaları: Kemiklere oldukça faydalı olan K Vitamini, kan pıhtılaşmasını sağlar. Özellikle kadınlarda görülen menopoz dönemi sonrasında kullanımı oldukça faydalıdır. Erkeklerin korkulu rüyası olan prostat kanserini engelleyip, karaciğer kanseri ile de savaşmaktadır. Kalp damar hastalıklarına iyi geldiği de bilinir.

Supradyn kilo aldırır mı?

Supradyn vitamin hapının kilo aldırdığı söylenmektedir. Ama bu ne kadar gerçek henüz bilinmemektedir. Güçlü bir multivitamin olan Supradyn’in kilo aldırdığı kanıtlanmamıştır. Ancak iştah açtığı ve yedirdiği de bilinir.

Supradyn All Day İçeriği

Bu vitamin hapının içerisinde A, B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12, C, D, E vitaminlerinin tümü bulunmaktadır. Bunun yanı sıra kalsiyum, magnezyum, potasyum, klorür, demir, çinko, manganez, bakır, iyot, selenyum, molibden, krom mineralleri ve Koenzim Q10 içerir.

Supradyn yan etkileri nelerdir?

Supradyn yararlı olduğu kadarıyla çeşitli yan etkileri de bulunmaktadır. Düzenli olarak ve tavsiye edilen dozda kullanıldığında bir sorun yaratmazken, bazen kabızlık ve buna benzer çok ufak sorunlar yaratmaktadır.

Supradyn Vitamin Hapı Fiyatı

  • Supradyn All Day 30 Tablet: Ortalama fiyatı 30 TL’dir.
  • Supradyn All Day Efervesan 30 Tablet: Ortalama fiyatı 45 TL’dir.
  • Supradyn All Day 30 Tablet 5 adet: Ortalama fiyatı 125 TL’dir.
  • Supradyn All Day Efervesan 15 Tablet: Ortalama fiyatı 25 TL’dir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız