Cilt Bakımı Ve Güzellik
Sivilce maskesi

Suna Dumankaya Sivilce Maskesi

 

Sivilce ve akneler, hem erkek hem de kadınların ortak cilt problemlerinden birini oluşturur. Ciltteki gözeneklerin tıkanması, deri altında biriken kirin ve yağın dışarı atılamaması ve kıl köklerinin bu gözenekleri tıkaması gibi nedenlerle ortaya çıkan sivilceler, birçok insanın başına bela olmuş durumdadır. Bu sorundan kurtulmanızı sağlayacak ve sivilce oluşumunun önüne geçebilecek maske tarifleri oldukça çoktur. Bu tariflerden en etkilisi ve en iyi sonuç vereni de Suna Dumankaya’nın sivilce maskesidir. Size sivilce sorununuzdan kurtarmak için yardımcı olacak bu maske hakkındaki bilgileri ve nasıl yapıldığını detaylı bir şekilde anlattığımız yazımızı mutlaka sonuna kadar okuyun.

 

Sivilce Maskesi Nedir 

Sivilce maskesi, sivilceler ve tıkanan gözenekler üzerinde etkili olan, bu gözeneklerin açılmasını sağlayan birer yardımcıdır. Ciltteki fazla yağı da emen sivilce maskeleri, ciltteki yağ seviyesini dengeler ve fazla yağlanmadan kaynaklanan sivilcelerin de önüne geçer. Aynı zamanda sivilceleri kurutucu etkisi de bulunan bu maskeler, oldukça fazla çeşitten oluşur. Bunlar arasında bitkisel sivilce maskesi, doğal sivilce maskesi ve benzeri maske çeşitleri bulunur. Suna Dumankaya’ya ait olan sivilce maskeleri, tarifleri ile birlikte detaylıca size sunulacaktır.

 

Sivilce Maskesi

Sivilce Maskesi Ne için Yapılır 

Sivilce maskelerinin yapılma amacı ciltte var olan sivilceleri geçirmek ve yeni oluşacak olan sivilce ve aknelerin önüne geçmektir. Aynı zamanda daha önce belirttiğimiz gibi ciltteki fazla yağı dengelemek için de sivilce maskeleri idealdir. Bunun yanı sıra sivilcelerden kaynaklanan kızarıklık ve lekelenmeleri gidermek için de özel sivilce maskeleri yapılır. Aynı zamanda sivilcelerden sonra yüzde oluşan batık ve çukurlanmaları gidermek için de yapılan sivilce maskeleri bulunmaktadır. Ancak Suna Dumankaya sivilce maskesi, sivilceleri yok etmek ve oluşacak olan sivilcelere karşı savaşmak için yapılır.

 

Sivilce Maskesi Nasıl Yapılır

Sivilce Maskeleri Nasıl Yapılır

Suna Dumankaya klasik sivilce maskesi

 • 1 çay kaşığı aspirin tozu
 • 1 çay kaşığı limon suyu
 • 1 çay kaşığı beyaz kil

Tüm bu malzemeleri iyice birbirine karıştırın ve güzel bir kıvam elde edin. Daha sonra bu karışımı sivilcelerinizin üzerine sürün. Tüm yüzünüze bu maskeyi uygulamanıza gerek yok. Yalnızca sivilcelerin üzerine sürmeniz yeterli olacaktır. Maskeyi yüzünüzde 20 dakika bekletin ve kuruması için bu zamanı ona ayırın. Daha sonra bol su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

 

Suna Dumankaya bitkisel sivilce maskesi

 • 1 adet orta boy soğan
 • Yarım limon suyu
 • 1 çorba kaşığı kükürt

Bir adet soğanı pişirin ve daha sonra mikserden geçirin. Yarım limon suyunda 1 çorba kaşığı kükürtü eritin ve daha önceden mikserden geçirmiş olduğunuz soğanın üzerine ekleyin. Elde etmiş olduğunuz karışımı yüzünüze maske şeklinde uygulayın ve 20-30 dakika kadar bekletin. Bekleme süresi sona erdiğinde yüzünüzü bol su ile temizleyin.

 

Doğal sivilce maskesi

 • 1 çay kaşığı kükürt
 • 1 tutam reyhan otu
 • 1 adet limon suyu

Maskeyi hazırlamak için 1 çay kaşığı kükürtü un haline getirin. 1 tutam reyhan otunu toz haline getirdikten sonra kükürtle karıştırın. Bunların üzerine de 1 limonun suyunu ilave edin. Boza kıvamına gelen bu maskeyi, daha önceden temizlediğiniz cildinize sürün.

 

Suna Dumankaya

Suna Dumankaya Sivilce Maskesi Alternatifi

Bir diğer sivilce maskesi alternatifi için de yüzünüzü oksijenli su ile temizleyin. Bir adet taze cevizin kabuğunu alın ve suyunu çıkarın. Ceviz kabuğundan çıkan bu suyu, sivilcelerinizin üzerine sürün. Sürekli ve dengeli kullanımda farkı göreceksiniz.

 

Sivilce Maskeleri Uygulanışı (Hangi Sıklıkta Yapılmalıdır)

Sivilce maskeleri, ciltteki yağı da emmek üzerine formüle edilmiştir. Bundan dolayı sivilce maskelerinin aşırı kullanımında da bazı cilt sorunları ile karşı karşıya kalmanız söz konusu olabilir. Bu durumun önüne geçmek ve sivilceleri yok etmek isterken cildin nem dengesini bozmamak için haftada bir kez bu maske uygulamalarını yapmanız gerekir. En fazla haftada iki kez kullanım uygun olacaktır.

 

Yazar: Tarih: 31 Temmuz 2016 - 11:00:52 Kategori: Cilt Sorunları, Sivilce Tedavisi
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

 1. Harun diyor ki:

  Bu pastane mayası yaş mayamı kuru mayamı teşekürker..

 2. canan diyor ki:

  Bu maskeyi her seferinde yenidenmi yapiyoruz yani her uygulama icin butun bu malzemelermi gerek???

Etiketler:
Etiketler:, , , ,