Soğuk-Sıcak Ağda Nasıl Yapılır

Soğuk – sıcak ağda uygulamaları türleri kökünden alarak size uzun bir zaman rahatlık sunar. Hem sıcak hem de soğuk ağda nasıl uygulanır merak ediyorsanız makalemizi okuyarak öğrenebilirsiniz.

Ağda işlemini kendiniz uygulayacaksanız soğuk veya sıcak fark etmeksizin Ağda nasıl yapılır? Başlıklı konumuzdaki yönergeleri izleyebilirsiniz.

Sıcak Ağdanın Avantajları Nelerdir? Nasıl Yapılır?

Sıcak ağda: Sıcak ağda adından anlaşılacağı gibi daha fazla ısı verdiği için gözenekleri açarak ağda uygulamasının etkinliğini arttırır. Tüylerin kökten alınarak geç çıkmalarını sağlar. Sıcak ağda ile alınan bölgeler 1 ay süre ile tertemiz kalır.

Sıcak Ağda Kaç Çeşittir?

Sıcak ağdayı market reyonların iki farklı şekilde görebilirsiniz. Bunlardan biri şeritler halinde satılır. Diğeri ise evde kullanımı daha kolay olan kavanozlardır. Evde uygulanabilen sıcak ağda mikrodalgada hafif ısıtılarak kullanılır hale gelir. Diğer şerit halinde olan sıcak ağdalar ise özel aletler kullanılarak kullanımı sağlanmaktadır.

Sıcak Ağdanın Zararları

Sıcak ağda uygulaması yukarıda da bahsettiğimiz gibi gözeneklerin açılmasını sağlamaktadır. Gözeneklerin açılması sonucu damarlar genişler ve bu da ileride varis gibi cilt sorunlarının oluşmasına neden olur.

Sıcak Ağda Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1. Sıcak ağda uygulamadan önce uygulanacak alan temizlenerek hijyen sağlanmalıdır.
  2. Sıcak ağdadan uygulamak için çok ince bir parça alıp uygulamanız yeterlidir.
  3. Sıcak ağdayı el yerine bez ile uygulayacaksanız kullanacağınız bezin esnememesi gerekir.
  4. Ağdayı uyguladıktan sonra ister elle ister bezle çekin mutlaka tüylerin çıkış yönünün tersine alın ve ağdayı hızlı bir şekilde çekin.
  5. Ağda sonrası uygulanan bölge kızaracağı ve kabuklanma olacağı için mutlaka su ile temizlendikten sonra krem sürülmelidir.

Soğuk Ağdanın Avantajları Nelerdir? Nasıl Yapılır?

Soğuk ağda sıcak ağdaya oranla daha az acılı bir yöntemdir. Şeritler halinde satılan soğuk ağda bantları tüylerden kurtulmak için pratik bir uygulamadır. Damarlarında problemi olan ve varis probleminden korkan bayanlar soğuk ağda uygulamasını tercih etmelidirler.

Soğuk ağda uygulaması sıcak ağdaya göre 1 hafta erken tüylerin çıkmasını neden olur. 3 hafta etkisini sürdüren soğuk ağda uygulaması jilete oranla tercih edilebilecek bir epilasyon çeşididir.

Soğuk Ağdanın Sakıncaları

Soğuk Ağda sıcak ağdaya oranla tüyleri kökünden almada başarılı değildir. Kimi tüyler kökünden gelirken kimileri ise koparak alınırlar. Bu yüzden soğuk ağda uygulamasını aynı yere iki – üç kez uygulamak gerekebilir.

Soğuk Ağda Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Soğuk ağda uygulaması yapmadan önce uygulanacak bölge temizlenmeli ve kuru olmalıdır.
  • Ağda bantlarını tüylü alana uyguladıktan sonra tüylerin çıkış yönünün tam tersine hızlı bir şekilde çekilmelidir.
  • Soğuk ağda uygulamasından sonra uygulanan bölge yıkanarak temizlenir ve krem sürülerek nemlendirilir.

Uyarı: Ağda uygulamasından sonra uygulanan bölge kızarabilir ve kabuklanabilir. Bu durumda paniğe kapılmayın. Çünkü bu durum 2 – 3 gün içinde normale döner. Ağda uygulaması yapıldıktan sonra uygulanan bölgenin tahriş olmaması için düzenli krem sürerek nemlendirmek gerekir.


Yorumlar
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER KONULAR

*

Copyright © 2004 - 2015.

Sitedeki içerikler, izinsiz farklı mecralarda kullanılamaz.
Cilt.Net üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Cilt.Net yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Cilt.Net sorumlu değildir.


Cilt Bakımı - Saç Bakımı - Vücut Bakımı- Makyaj - Diyet - Güzellik Maskeleri ile Cilt Güzellik Rehberi.