Cilt Bakımı Ve Güzellik
Soğuklardan çatlayan dudaklar için doğal bakım yöntemleri.

Soğuk Havalarda Dudak Bakımı

Soğuk havaların gelmesi ile çatlayan dudaklarınızı dert etmeyin. Soğuk havada dudak bakımı için uygulanan basit yöntemler sayesinde dudaklarınız artık kurumayacak ve çatlayarak canınızı yakmayacak.

 

Soğuk Havalarda Dudak Bakımı Nasıl Yapılır?

Yüzünüz için Kullandığınız Ürünlere Dikkat Edin

Yüz temizlediğiniz ürünlerin içeriğinde benzoil peroksit veya salisilik asit bulunuyorsa bu ürünler dudaklarınızın kurumasına neden olacaktır. Elinizin altındaki ürünleri kullanırken dudaklarınızı temizledikten sonra hemen nemlendirerek bu sorunun önüne geçebilirsiniz. Bu temizleyici ürünleriniz bittikten sonra yukarıda verdiğimiz içerikleri dikkate alarak satın almalısınız.

 

Dudaklarınıza Şurup Hazırlayın

Toz şeker ve zeytinyağını karıştırıp dudaklarınıza peeling yaparak bastırmadan ovalayın ve hemen ardından durulayın. Bu karışım dudaklarınızı nemlendirerek yumuşamasını sağlar. Haftada 1 kez yapmak yeterlidir.

 

Dudak Kremi Kullanın

Çantanızda, ceketinizde ve her an elinizin altında nemlendirici etkili dudak kremi bulundurun. Böylece her zaman dudaklarınız aklınıza gelir ve sürekli sürmeyi unutmazsınız.

 

Spf Sadece Yaz İçin Değil

Dudak koruyucuları kış girdiğinde rafınızdan kaldırmayın. Dudaklar kış aylarında da güneşin etkisine maruz kalarak kururlar. Bu yüzden koruyucu faktörlü dudak ürünlerinizi kışında düzenli olarak sürmelisiniz.

 

Yedikleriniz Dudaklarınızı Kurutabilir

Kış aylarında yazdaki kadar baharatlı, tuzlu ve acılı yiyeceklerden bu mevsimde daha dikkat edin. Bu yiyecekler dudaklarınızı kurutarak çatlamalarına neden olur.

 

Soğuktan Korunun

Kış aylarında güzel görünmek herkes ister. Fakat şal, atkı ya da boyunluk takarak dışarıya çıkmak hem dudaklarınızı hem de cildinizi kurumaktan kurtarır.

 

Dudaklarınız çatladıktan sonra önlemleri gördüyseniz veya önlemlere uyduğunuz halde dudaklarınız çatlamışsa, Dudak çatlamasına çözüm tariflerini denemeniz gerekiyor.

 

Yazar: Tarih: 6 Ocak 2015 - 8:00:59 Kategori: Göz-Dudak Bakımı, Vücut Bakımı
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

  1. şeyma diyor ki:

    toz şeker ve zeytinyağının miktarı ne kadar olmalı

Etiketler:
Etiketler:, ,