Cilt Bakımı Ve Güzellik
Sivilceler için Soğan Maskesi Tarifi

Sivilce problemleri söz konusu olduğunda, doğal tedavi yöntemleri olarak pek çok besinden faydalanılmakta; bu faydalanılan ürünlerin başında da soğan gelmektedir. Cilde uygulanan soğan maskesi sayesinde; hem soğanın kendisinden hem de maskelerde kullanılan yardımcı ürünlerden kaynaklı olarak cilt derinlemesine temizlenir; gözenekler açılır ve gözenekler açıldığı için cilt daha ferah bir duruma ulaşarak parlak ve canlı bir yapıya bürünür. Dünya genelinde pek çok ülkede pek çok kişinin kullandığı soğan maskesi, genelde yarattığı sağlıklı görüntü sayesinde kokusu pek fazla sorun edilmeden sivilce tedavisinde sıklıkla başvurulan tarifler arasında yerini almaktadır.

Cilt problemleri için 3 farklı soğan maskesi tarifi

1) Sivilce problemleri için soğan suyu maskesi

Malzemeler :

Bir yemek kaşığı miktarında tercihe göre badem yağı veya zeytinyağı

Bir adet orta boylarda soğan

Hazırlanışı :

İlk olarak eldeki soğan iyice rendelendikten sonra, bir tülbentten yardım alınarak iyice sıkılır ve malzemenin iyice suyu çıkartılır. Bir kaba alınan bu su, üzerine tercih ettiğiniz zeytinyağı veya badem yağı ile karıştırılarak tüm yüze ve ilaveten boyun bölgesine nazik dokunuşlarla sürülür. 15 dakika boyunca bu iki bölgede bekletilen malzemeler, süre dolunca soğuk su ile durulanmalıdır. Sivilceler üzerinde etkili olması beklenen bu maske tarifinin 7 gün boyunca eksiksiz olarak uygulanması gerekmektedir.

2) Cildi aydınlatan soğan maskesi tarifi

Malzemeler :

Bir çay kaşığı miktarında süt

Bir çay kaşığı miktarında muskat

Bir yemek kaşığı miktarında un

Yeterli miktarda taze sıkılmış soğan suyu

 

Hazırlanışı :

Hazırlanan tüm malzemeler bir kabın içerisine dökülerek, kremsi bir kıvam alana kadar sürekli olarak karıştırılır. Kıvam alan malzeme tüm yüze ve boyun bölgesine sürülür. Malzeme tam olarak kuruyana kadar yüzde bekletilir  ve ardından soğuk su ile yıkanır. Bu tarifin de etkili olması için haftada en az 3 kere kullanılması gerekmektedir.

 

3) Yaşlanma etkilerini gideren soğan maskesi tarifi

Malzemeler :

Bir yemek kaşığı miktarında limon suyu

Bir yemek kaşığı miktarında soğan suyu

Hazırlanışı :

Eldeki malzemelerin bir kaba koyulması ve bir süre çırpılması gerekmektedir. Daha sonra bir makyaj pamuğunu bu malzemeye daldırıp tüm yüze bu su sürülmeli ve tüm yüze sürülen su 10 dakika boyunca yüz bölgesinde bekletilmelidir. Vakit dolduktan sonra cildin soğuk su ile yıkanması yeterli olmaktadır. Ayrıca bu maske, ciltteki kırışıklık sarkma vb. sorunları yok ettiğinden mümkün oldukça genç yaşlarda değil, 30’lu yaşlar  ve sonrasında kullanılırsa daha etkili olabilmektedir.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

  1. Lale Namlı diyor ki:

    Uzun zaman gerçekten saçlarım için bir maske aradım ama hiçbiri işe yaramadı ve bana güven vermedi en son katkısız keratin maske kullandıktan sonra artık başka bir şeye ihtiyacım olmadığını anladım ve çok memnunum

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız