Cilt Bakımı Ve Güzellik
Sodalı buz maskesi ve soda ile cilt bakımı nasıl yapılır

SODA İLE CİLT BAKIMI

Soda ile cilt bakımı : Yorgun ve cansız bir yüze mi sahipsiniz? Cansız ve yorgun görünen cildinize uygulayacağınız sodalı buz masajı ve sodalı buz ile cildiniz harika görünecek kendinize daha genç ve dinç hissedeceksiniz. Güzellik uzmanları ve ünlüler tarafından önerilen sodalı buz maskesi ve yararlarından size bahsedeceğiz. Buzun zaten cilde olan faydası çok fazla bunu soda ile birleştirince bir nebze daha etkili olacağı tartışılmaz bir gerçek.

Sodalı Buzun Cilde Faydaları

Cildinizin dinamik genç ve canlı görünmesini istiyorsanız cildinize sodalı buz ile masaj yapmalısınız. Sabah kalkar kalkmaz dolaba koyduğunuz sodalı buz küplerinizi cildinize uygulamanız yorgun ve halsiz görünen görüntünüzü anında yok edecektir. Buzun çok etkili canlandırma etkisi bulunur.

Sodalı ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Sodayı açın ve gazının çıkması için biraz bekleyin gazı tamamı ile gitmesin. Buzdolabında bulunan küçük buz kaplarına akşamdan doldurun ve sabaha kadar bekletin. Daha faydalı olmasını istiyorsanız sodanın içerisine biraz limon sıkabilirsiniz.

Sabahları yapacağınız sodalı buz ile masaj cildinizi kendine getirir. Özellikle yaz aylarında rahat rahat yapacağınız bu cilt bakımını kışında yapabilirseniz çok faydasını görürsünüz. Sodalı masajı yüzünüze masaj yaparak gezdirin ve buz eriyinceye kadar cildinizde masaj yapmaya özen gösterin.

Sodayı akşamdan döküp bekletmeyi unuttunuz ya da dolapta hiç soda küplü buzunuz kalmadı ise buzdolabından sodayı alın ve yüzünüzü direk soda ile yıkayın ardında buz küpünü cildinizde gezdirin. Yüzünüz aynı şekilde yine kendine gelecek ve canlanacak. Sodayı püskürtmeli bir şişeye boşaltıp yanınıza aldığınızda gün boyu cildinize bakım yapmış olursunuz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

  1. Nagihan diyor ki:

    Sodali buzları yüzüme masaj yaptım yüzüm kıpkırmızı oldu aşırı yanıyor ne yapmam gerek

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız