Cilt Bakımı Ve Güzellik
Siyah saçlı kadınlar pembe ruj kullanabilirsiniz

Siyah Saça Uygun Makyaj Nasıl Yapılır?

Siyah saç için uygun makyaj tonları zıt renklerden oluşmaktadır. Açık veya koyu renkler siyah saçlar için uygun makyaj tonlarından oluşmaktadır. Siyah saçlara sahipseniz aşağıda yazdığımız makyaj tekniklerini deneyebilirsiniz.

 

Siyah Saça Uygun Makyaj Yapımı

Siyah saçlara sahip olan kişiler saç renkleriyle fazla ön plana çıkamadıkları için göz makyajına önem vermelidirler. Gözlerde koyu ve belirgin renkler siyah saç rengini ortaya çıkarır. Siyah, koyu kahverengi gibi far renklerini kullanarak gözlerinizde puslu makyaj tekniklerini uygulayabilirsiniz.

 

Siyah saça uygun makyaj tekniklerinden biride kalın eyeliner uygulaması ile gözleri vurgulamaktır. Özelliklede saçlar siyah ve ten beyaz ise kalın şekilde sürülmüş eyeliner uygulaması siyah saçı daha hoş gösterecektir. Bunun yanında siyah eyeliner sürdüğünüz zamanlarda dudağınıza çarpıcı bir pembe tonlarında ruj sürebilirsiniz. Bu makyajınızın ortaya çıkmasını sağladığı gibi saçlarınızı öne çıkaracaktır.

 

 

Siyah Saçlı Kişilerin Kesinlikle Kullanmayacağı Renk Tonları

Saçlarınız siyah ise orta tonlarda makyaj renklerinden kaçının. Griler ve açık kahverengi gibi renk tonları siyah saç için uygun değildir. Tamamen koyu veya tam anlamıyla açık olan renkler sizin için en uygun makyaj tonlarından oluşmaktadır.

 

Yazar: Tarih: 9 Kasım 2014 - 9:00:10 Kategori: Makyaj, Makyaj Teknikleri, Manşet
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,