Cilt Bakımı Ve Güzellik
Siyah noktalara çözüm

SİYAH NOKTALARA ÇÖZÜM

Siyah noktalar cilt üzerinden arındırılırken maskelerin yanı sıra kozmetik ürünlerde kullanılır. Siyah noktaları temizleme jelleri ve tonikler sayesinde de kontrol altına almanız mümkündür. Siyah noktalara çözüm arayışı içerisinde iseniz sizler için kullanabileceğiniz ürünleri ve sayfa sonunda doğal maske tarifini verdik.

Siyah Noktalar İçin Kullanılan Ürünler

Siyah Nokta Bantları

Siyah nokta bantları dakikalar içinde noktalardan arınmanızı sağlar. Siyah noktaların üzerine yapıştırdığınız bantları çekerek kısa süre içinde siyah noktalardan kurtulabilirsiniz. İhtiyaç duyulan her an yapılabilen bantlar siyah noktalar için geçici bir çözüm sağlamaktadır.

Siyah Nokta Temizleme Makinesi

Siyah nokta temizleme makineleri vakum özelliği sayesinde siyah noktaları bulunduğu yerden temizler. Masaj başlıkları sayesinde cilde masaj yapılır ve yüzünüzü temizleme fırçası yardımıyla temizledikten sonra vakum başlığı sayesinde cildinizi siyah noktalardan arındırabilirsiniz. Siyah nokta temizleme makinelerinden tam sonuç almak için duştan sonra uygulanması daha faydalıdır.

Siyah Nokta İçin Tonik

Tonik kullanımında gözeneklerde bulunan kir temizlenerek siyah noktaların oluşması engellenir. Tonik kullanımı bir pamuk üzerine alınarak cildin silinmesi ile gerçekleştirilir. Böylelikle kirden arınmış cilt yüzeyi siyah noktaların oluşumunu engeller. Cildinize uyguladıktan sonra durulanmaması gerekmektedir. Kullanımı pratik ve siyah noktalar için ideal bir bakım türüdür.

Siyah Nokta Temizleme Jeli

Temizleme jelleri cilde masaj yapılarak uygulanır. 10 dakika kadar bekletildikten sonra ılık su ile durulanır. Siyah noktalar için temizleme jelini uygularken bir müddet masaj yaparak bekleyin. Yıkadıktan sonra cildinizin daha duru ve büyük ölçüde siyah noktalardan arındığını göreceksiniz.

Siyah Nokta Temizleme Maskeleri

Siyah nokta temizleme maskeleri peeling yaptıktan sonra uygulanır. Cildinize sürdüğünüz maskeyi 5 dakika beklettikten sonra ciltten arındırmalısınız. Cildinizde ferahlama hissedecek ve gözeneklerin temizlenmiş olduğunu göreceksiniz. Haftada bir veya iki kere kullanacağınız siyah nokta maskesi cildinizi siyah noktalara karşı koruyacaktır.

Siyah Noktalar İçin Yüz Yıkama Ürünleri

 Loreal Paris Pure Zone Derinlemesine Arındırıcı Jel

Siyah noktalar ve genişlemiş gözenekler üzerinde etkili bir tedavi sunarak cildinizin sağlıkla parlamasını sağlar.

Ürün Fiyatı: 15 TLdir.

Clean & Clear Derinlemesine Temizleme Jeli

Cildi kirlerden arındırdığı gibi siyah noktaların azalmasında rol oynar. Cildinizin siyah noktalara karşı savaş açmasını istiyorsanız bu ürünü belli aralıklarla uygulayarak cildinizdeki problemi çözebilirsiniz.

Ürün Fiyatı: 13 TLdir.

Bliss Çift Etkili Siyah Nokta Önleyici Temizleme Sütü

Maske olarak da kullanılabilen temizleme sütü cildin arındırılması ve canlı hale gelmesi için uygun bir üründür. Kuru ya da nemli cilde uygulanabilir. Cilde sürüldükten sonra 5 dakika bekletilerek yıkanır.

Ürün Fiyatı: 110 TLdir.

Clean & Clear Siyah Nokta Temizleyici Kalıp

İçinde bulunan arındırıcı tanecikler sayesinde ciltteki siyah noktaları giderir. Siyah noktaları giderdiği gibi yeni siyah nokta oluşmasını da engeller.

Ürün Fiyatı: 7,5 TLdir.

Avene Cleanance K

Ciltteki pürüzleri gideren ürün aynı zamanda siyah noktaları temizleyerek pürüzsüz bir cilt yaratır. Cildi matlaştırarak temizleyen ürün sayesinde siyah nokta oluşumu azalır.

Ürün Fiyatı: 39 TLdir.

Siyah Noktalar İçin Doğal Maske

  • 4 tatlı kaşığı bal
  • 4 tatlı kaşığı buğday tohumu

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Balı bir cezve içine alarak bir miktar ısıtın. Ocaktan aldıktan sonra içine buğday tohumunu ilave edin ve karıştırın. Ilık halde iken cildinizin siyah nokta olan kısımlarına sürerek 3 dakika süreyle ovun. 15 dakika beklettikten sonra bol su ile durulayın. Siyah noktalardan kurtulana kadar haftada bir kere uygulayabilirsiniz.

Daha fazla doğal tarif denemek isterseniz Siyah noktalar için maske başlıklı konumuza bakabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

İlginizi Çekebilir
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız