Cilt Bakımı Ve Güzellik
Siyah nokta maskeleri

Siyah Nokta Temizleme Maskeleri

 

Siyah noktalar ciltte bulunan gözeneklerin tıkanması sonucu oluşur. Siyah nokta temizleme maskeleri ile cildinizdeki kötü görünümlü yağ birikintilerini temizleyebilir ve daha pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

 

 

Siyah Nokta Temizleme Maskesi Tarifleri

 

Kahve İle Siyah Nokta Temizleme

 

  • 1 çay kaşığı zeytinyağı
  • 1 çay kaşığı kahve

 

Kahve ve zeytinyağını belirtilen ölçülerde karıştırın. Siyah nokta bulunan bölgelere sürüp 15 dakika bekleyin ve ardından cildinizi temizleyin. Peeling etkili tarif siyah noktalardan kurtulmanızı sağlar.

 

Siyah Nokta Temizleme Kürü

 

  • 1 litre su
  • Maden suyu

 

1 litre suyu kaynayana kadar ocakta ısıttıktan sonra ocağın altını kapatarak ılımasını bekleyin. Ardından havlu yardımıyla ısıttığınız suda yüzünüze buhar banyosu yaptırın. Buhar sayesinde yumuşayan siyah noktaları pamuğa damlattığınız maden suyu ile temizleyebilirsiniz. Bu yöntem, yüzünde leke oluşan kişiler tarafından da kullanılabilmektedir.

 

Siyah Nokta Temizleme Tarifi

 

  • 1 tatlı kaşığı mısır unu
  • 1 yemek kaşığı yoğurt

 

Mısır unu ve yoğurdu temiz bir kap içerisinde karıştırın. Hazır hale gelen karışımı göz çevresini hariç tutarak yüzünüze dairesel hareketlerle uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra ovalayarak yüzünüzden çıkartın.

 

 

Siyah Nokta Temizlemek için Bilmeniz Gerekenler

 

Siyah noktalara uygulanacak maske ve kürler haftada bir kere tekrarlanabilir. Zaman içinde siyah noktalarınızın azaldığını gözlemlersiniz. Siyah noktalara elle müdahele etmek çok sakıncalıdır. Ellerinizden geçen mikroplar değişik cilt sorunları ortaya çıkarır. Siyah nokta sıkmak zorunda kalınmışsa; bir eldiven giyerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Siyah noktalar yağlı ciltte görülür bu yüzden yağlı ciltlerde  yüz bakımı çok önemlidir. Her gece yatmadan önce, yüz soda ile silinmelidir. Ya da güçlü bir tonik yardımı ile cilt tonik işlemine tabi tutulmalıdır. Cilt, yağ dengesini korursa; yağlanma ve siyah nokta oluşumu da ortadan kaybolur. Düzenli siyah nokta maskesi uygulanarak siyah noktaların önüne geçilebilinir.

 

Siyah noktalar daha çok; burunda belirir. Daha sonra çene ve elmacık kemiklerine kadar yayılır. Cildin fazla yağı dışarı attığı dönemlerde daha çok rastlanır. Yağlı ciltlerde gözenekler geniş olduğu için; siyah noktaya rastlanır. Sadece burunda siyah nokta bulunuyorsa; yapılacak maskelerin buraya sürülmesi yeterlidir.

 

Yazar: Tarih: 7 Temmuz 2015 - 11:43:11 Kategori: Cilt Sorunları, Sivilce Tedavisi
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız