Cilt Bakımı Ve Güzellik
evde siyah nokta temizleme bandı yapımı

Siyah Nokta Temizleme Bandı

Evde siyah nokta temizleme bandı yapımı oldukça basit ve etkili bir yöntemdir. Doğal malzemeler kullanarak hazırlayabileceğiniz siyah nokta temizleme bandı ile cildinizdeki siyah noktaları etkin biçimde temizleyebilir ve daha güzel bir cilde sahip olabilirsiniz.

 

Siyah Nokta Temizleme Bandı Yapımı

 • 1 tatlı kaşığı süt
 • 1 tatlı kaşığı toz jelatin

Burnunuzdaki siyah noktaları temizlemek için evde basit malzemeler kullanarak siyah nokta temizleme bandı hazırlayabilirsiniz. 1 tatlı kaşığı süt, 1 tatlı kaşığı toz jelatin iyice birbirine karıştırılır. Sonrasında karışımı mikrodalga fırına atıp 30 saniye bekletin. Mikrodalga yerine bu işlemi biraz sıcak süt ekleyerek de yapabilirsiniz.

 

Yüzünüzün diğer bölgelerine uygulamak isterseniz ölçüleri eşit oranda arttırabilirsiniz. Süt kullanmak istemiyorsanız aynı oranda su da kullanabilirsiniz. Hazır hale gelen karışım hafif yapışkan bir kıvamda olması gerekir. Karışım cildinize uygulanacak sıcaklığa geldiğinde bir fırça yardımıyla cildinize sürün. Karışımı cildinize ince bir tabaka halinde sürmeniz gerekmektedir. Kalın sürüldüğü taktirde karışım cildinize tam yapışmadığı için etkisi azalacaktır. Cildinizde kuruduktan sonra karışımı hafifçe kaldırabilirsiniz.

 

İhtiyaç duyduğunuzda uygulayarak cildinizi kirden, yağdan ve siyah noktalardan temizleyebilirsiniz. Siyah nokta temizleme karışımını cildinize sürmeden önce buhar banyosu yapmanız siyah noktaların yumuşamasına neden olacaktır. Dolayısıyla uygulamanın etkisi de artacaktır.

 

Siyah Nokta Temizleme Kürü

 • 1 litre su
 • Maden suyu

1 litre su kaynayana kadar ocakta ısıtın ve kaynama noktasına geldiğinde ocağın altını kapatın. Havlu kullanarak bu suda buhar banyosu yapın. Buhar banyosu sonrasında yumuşayan siyah noktalarınızı pamuğa damlattığınız maden suyu ile temizleyin.

 

Siyah Nokta Temizleme Tarifi

 • 1 yemek kaşığı yoğurt
 • 1 tatlı kaşığı mısır unu

Temiz bir kap içerisinde mısır unu ve yoğurdu karıştırın. Ardından göz bölgesini hariç tutarak cildinize yuvarlak hareketlerle masaj yaparak uygulayın. 15 dakika beklettikten sonra karışımı cildinizden ovalayarak çıkarabilirsiniz.

 

Siyah noktalarınızı temizlemek için doğal maskelerden yararlanmak istiyorsanız Siyah Nokta Maskeleri sayfamızdan daha fazla tarife ulaşabilirsiniz.

Yazar: Tarih: 27 Temmuz 2015 - 7:31:02 Kategori: Cilt Sorunları, Sivilce Tedavisi
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

 1. Bilge diyor ki:

  İşe yaramadı hiçbiri doktora gittim ve NADİXA, ISOTREXIN kıremi ile 1 haftada geçti

 2. belçim diyor ki:

  cidden işe yarıyor mu ben toz jelatin bulamadım da :(

 3. TUĞBA diyor ki:

  merhaba bende denedim ama 10 saniye ısıtın diyor bazı yerlerde burda 10 dakika demişsiniz 10 saniye ısıttım ve benim hiç çıkmadı birincisinde ince ikisinde kalın sürdüm ve cidden bunlardan kurtulmak istiyorum sizce nerde hata yapıyorum

  • Cilt Bakımı diyor ki:

   Hata bizde tuğba hanım uyarınız için tşk ederiz. 10 dakika çok fazla 10 saniye ise çok az önemli olan hazırlanan karışımın uhu gibi kıvama gelmesi bunun içinde 30 saniye ile 1 dakika arası bir süre yeterli

Etiketler:
Etiketler:, , , ,