Cilt Bakımı Ve Güzellik
Siyah Lekelerden Kurtulmak için Uygulanacak Maske Ve Doğal Karışımlar.

Siyah Lekeler Nasıl Geçer?

Siyah cilt lekeleri fazlaca rahatsız edici bir görünüm oluşturur. Siyah lekeler çevresel faktörlerden veya kalıtımsal bir sorun olabilir. Aşağıdaki tarifleri düzenli uygulamalar sonucunda ciltte ve yüzde oluşan siyah lekelerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

 

Güzel bir cildin ilk kuralı temizlikten geçer, siyah lekelerden kurtulmak için ilk yapmanız gereken cilt temizliğine özen göstermektir.

 

Siyah Lekeler Nasıl Geçer?

Siyah Lekeleri Geçiren Maske Tarifi

  • Susam yağı ( 1 yemek kaşığı )
  • Organik bal ( 5 yemek kaşığı )

Hazırlanışı: Balı temiz bir kaseye tahta kaşığı ile ekleyip üzerine susam yağını ilave edin. Temizlenmiş cilt veya yüzünüze maskeyi uygulayıp 15 dakika süresince bekletin. Süre sonunda cildinizi ılık su ile iyice temizleyin. Haftada 2 kere susam yağı maskeyi siyah lekelerin olduğu alanlara uygulayabilirsiniz.

 

Siyah Cilt Lekeleri için Yoğurt ve Limon Karışımı

  • Yoğurt ( 1 kase )
  • Limon suyu ( 1 tane )

Hazırlanışı: İki malzemeyi iyice karıştırın ve temizlenmiş cildinize yedirerek sürün. Yüzünüze uygulayacaksanız göz çevresinden uzak durun. 15 dakika boyunca cildinizde maskeyi bekletin ve soğuk su ile cildinizi temizleyin. Haftada 1 kere yoğurt maskesini siyah lekelerin oluştuğu alanlara uygulayabilirsiniz.

 

Yazar: Tarih: 23 Ocak 2015 - 8:00:00 Kategori: Cilt Lekeleri, Cilt Sorunları
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,