Cilt Bakımı Ve Güzellik

Reklamlar
Siyah göz makyajı
 • Yazar :
 • Tarih: 23 Mayıs 2013
 • Kategori : Göz Makyajı, Makyaj, Manşet
 • SİYAH GÖZLERE YAPILACAK MAKYAJ

  Siyah Göz Makyajı ; Siyah gözler sanılanın aksine oldukça dikkat çekicidir. Renkli gözlere nazaran daha çok görülse bile; doğru makyajla harikalar yaratabilirsiniz. Siyah gözlere yapılacak makyaj koyu tonlarında seçilirse gözleri olduğundan daha güzel gösterir. Ayrıca Siyah renklerle göze makyaj yapmak için illa siyah gözlü olmakta gerekmez.Renkli gözlü bayanlar içinde bir kaç siyah renk göz makyajı tüyomuz var. Sayfa sonunda Siyah göz makyajı resimlerini bulabilirsiniz.

   

  Siz göz makyajı için öneriler

  1. Siyah gözlere buğulu makyaj tarzı çok yakışır. Buğulu makyaj yapmak isteyen bayanlar, gözlerin üzerine far olarak siyah ve koyu gri renklerini kullanabilirler. Gözaltına çekilecek siyah kalem; bir far fırçası yardımı ile özenli bir şekilde dağıtılır. Son işlem olarak bol miktarda rimel kullanılır. Bu göz makyajı siyah gözlü bayanların çok fazla tercih ettiği bir makyaj türüdür.
  2. Siyah göz makyajı sadece göz kalemi ile de yapılabilir. Makyaj malzemeniz yanınızda olmadığı zaman; siyah kalem sürerek siyah gözlerin belirginliğini artırabilirsiniz. Sadece siyah kalemle yapılan göz makyajı bile çok iyi sonuçlar verebilir. Siyah göz makyajı koyu renklerle olur ve siyah gözlü bayanlara renkli gözlü bayanlardan daha çok yakışır.
  3. Bunun yanında gözlere uygulanacak far renkleri olarak kullanılacak tonlar; kahverengi, lacivert, koyu mavi, gri gibi renklerdir. Büyük gözlere sahip, aynı zamanda siyah renkte gözleriniz varsa; mavi tonlarında oldukça yakışacak renklerden biridir. Siyah rimel uygulaması ile birlikte mükemmel sonuçlar alabilirsiniz.
  4. Gözlerin hem büyük hem de daha güzel gözükmesi için; siyah gözlerinde dikkat edeceği yollar vardır. Siyah gözlü fakat küçük bir göz yapısına sahip kişiler; siyah renkten kaçınmalıdır.Renkli gözlü bayanlar ise bunun tersi siyah kalem uygulmasını en iyi şekilde kullanmalıdırlar.  Siyah kalem göz içlerine asla sürülmemelidir. Siyah kalem sadece göz dışına sürülerek; iç tarafına beyaz kalem uygulaması yapılmalıdır. Gözler siyah ve küçükse; yapılan hatalı makyaj, gözleri daha küçük gösterebilir.Renkli ve küçük gözlerde bu durum tam tersi etki yaratabilir ve göz daha büyük görünebilir. Siyah kalem; Renkli gözlere her şartta sürülür fakat siyah gözlere sürülebilmesi için gözlerin büyük ve iri olması gerekir. Büyük gözlere sahip olan kişiler daha şanslıdır. Yapılan her makyaj daha iyi durur. Gözler daha anlamlı ve bakışlar daha etkilidir.
  5. Göz Makyajında gözlerde buğulu bir bakış istemeyen bayanlar daha değişik renklere yönelebilirler. Bu renkler genelde pastel tonlardan yanadır. Açık mavi ve pembe gibi renkler kullanılabilir. Siyahın tamamen zıt olduğu renkler kullanılarak; göz rengi daha çok ortaya çıkarılır. Siyah rimel kullanmak istemeyen bayanlar; lacivert veya kahverengi rimel sürerek farklılık yaratabilirler.
  6. Bakışlarının yumuşak değil; çok sert gözükmesini isteyen siyah gözlü bayanlar; alt kısma siyah kalem uygulaması yaptıktan sonra; bu kalemi dağıtmamalıdır. Bu şekilde uygulanan kalem çekme işlemi; daha vamp bir hava yakalamanızı sağlar. Kıyafet ile de bu uyum sağlanırsa; olduğunuzdan daha güzel ve dikkat çekici olabilirsiniz.
  Reklamlar
  Yorum Yaz:

  Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

  Kalorisi düşük diyet yemekleri
  Kalorisi Düşük Diyet Yemekleri

  Hem yemek hem de kilo vermek bu diyet yemekleri ile mümkün. Kalorisi oldukça düşük olan bu diyet yemekleri sayesinde hem diyetinize farklı tat katacak hem de yiyerek zayıflamanın keyfine varacaksınız. Cilt.

  Scarsdale Diyeti
  Scarsdale Diyeti

  Protein oranı yüksek karbonhidrat oranı düşük olan bir diyettir. Birçok uzman tarafından aslında önerilmeyen bu diyet sağlığı çok da iyi etkilemiyor. Fakat biz yinede merak edenler için scardale diyetini cilt.net olarak sizlerle paylaşıyoruz.

  Zayıflamaya yardımcı meyveli çay tarifleri
  Zayıflatan Meyve Çayları

  Hem sağlıklı bir şekilde vitamin alın hem de içerken zayıflayın. Bundan daha harika ne olabilir ki? Zayıflamak için içilen birçok bitkini veya diğer ürünlerin hepsi oldukça kötü tatlardadır. Cilt.

  Kalori yakmanın yolları
  Kalori Yakmanın 20 Yolu

  Yaşam kalitenizi arttırarak kilo verebilirsiniz. Hiçbir diyet uygulamadan veya spor salonunda bol paralar harcamadan sadece biraz yaşantınıza dikkat ederek kolayca zayıflayabilirsiniz. Nasıl mı? Cilt.net olarak kalori yakmanın yollarını sizlerle paylaşıyoruz.

  Kısa sürede 4-5 kilo verdiren ananas diyeti
  Ananas Diyeti

  Hızlı şekilde kilo vermek isteyenlerin tercihi ananas diyetidir. 2 gün gibi kısa bir zaman içerisinde 3 kiloya yakın kilo kaybedebilirsiniz. Kolay bir diyet olan ananas diyeti tüm ayrıntıları ile cilt.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız