Cilt Bakımı Ve Güzellik
Siyah göz makyajı

Siyah Göz Makyajı

Siyah göz rengine sahip bayanlar makyaj önerilerimizi takip ederek gözlerinin güzelliğini ön plana çıkarabilirler. Uygun makyaj teknikleri kullanıldığında siyah göz oldukça dikkat çekici bir hale gelebiliyor.

Siyah göze yapılacak makyaj için tercihinizi koyu tonlardan yana kullanmalısınız. Esmer ve açık tenli bayanların tümüne yakışan siyah göz makyajı için doğru teknikler kullanmanız gerekmektedir

Siyah Göz Makyajı Nasıl Yapılır

  • Siyah göz rengine sahip bayanların sıklıkla tercih ettiği buğulu göz makyajı, uygulaması kolay ancak oldukça etkili bir göz makyajıdır. Gözlerin üzerine sürülecek far rengi olarak siyah ve koyu gri renkler tercih edilmelidir. Göz altında ise siyah kalem çekilerek far fırçası yardımıyla dağıtılır ve buğulu makyaj elde edilmiş olur. Buğulu göz makyajının son aşamasında bol miktarda rimel kullanılır.
  • Siyah göz makyajı uygularken yanınızda makyaj malzemeleriniz olmadığı durumlarda sadece göz kalemi kullanarak da harika sonuçlar elde edebilirsiniz. Gözlerinize siyah kalem sürerek hatlarınızı öne çıkarabilirsiniz.
  • Siyah renk ve büyük gözlere sahip bayanlar, göz makyajı uygularken mavi tonlarını da kullanabilirler. Siyah renk gözlere makyaj uygularken kahverengi, koyu mavi, lacivert ve gri renklerini tercih etmelisiniz. Siyah renk rimel ile birlikte bu renkler gözlerinizin güzelliğini öne çıkaracaktır.
  • Siyah renk ve küçük göz yapısına sahip kişiler göz makyajı uygularken dikkatli olmak durumundalar. Küçük gözlere siyah kalem sürerken göz içlerine kesinlikle sürmemek gereklidir. Gözlerin iç kısımlarına beyaz kalem, dış kısımlarına ise siyah kalem uygulanması gözlerin daha iri görünmesini sağlayacaktır.
  • Siyah göz makyajında farklılık isteyen bayanlar pastel tonları kullanarak göz renklerini ortaya çıkarabilirler. Açık mavi, pembe gibi renkler siyah göz renginin daha belirgin olmasını sağlar. Rimel tercihinde ise kahverengi ve lacivert renklerinden faydalanılabilir.
  • Sert bakışlar isteyen siyah renk göze sahip bayanlar gözün alt kısmına siyah kalemi ince bir hat şeklinde çekebilirler. Bu tarz bir makyaj bakışları daha keskin ve anlamlı bir hale getirecek ve uygun kıyafet seçimiyle tüm bakışları üzerinize çekecektir.
  • Siyah göz rengine makyaj uygularken yüzün diğer alanlarında tercihinizi sadelikten yana yapmalısınız. Pembe tonlarında allık ve nude tonlarında ruj kullanarak siyah göz makyajınızı öne çıkarabilir ve bakışlarınızı anlamlı hale getirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız