Cilt Bakımı Ve Güzellik

Sponsorlu Bağlantılar
Siyah göz makyajı
 • Yazar :
 • Tarih: 23 Mayıs 2013
 • Kategori : Göz Makyajı, Makyaj, Manşet
 • SİYAH GÖZLERE YAPILACAK MAKYAJ

  Siyah Göz Makyajı ; Siyah gözler sanılanın aksine oldukça dikkat çekicidir. Renkli gözlere nazaran daha çok görülse bile; doğru makyajla harikalar yaratabilirsiniz. Siyah gözlere yapılacak makyaj koyu tonlarında seçilirse gözleri olduğundan daha güzel gösterir. Ayrıca Siyah renklerle göze makyaj yapmak için illa siyah gözlü olmakta gerekmez.Renkli gözlü bayanlar içinde bir kaç siyah renk göz makyajı tüyomuz var. Sayfa sonunda Siyah göz makyajı resimlerini bulabilirsiniz.

   

  Siz göz makyajı için öneriler

  1. Siyah gözlere buğulu makyaj tarzı çok yakışır. Buğulu makyaj yapmak isteyen bayanlar, gözlerin üzerine far olarak siyah ve koyu gri renklerini kullanabilirler. Gözaltına çekilecek siyah kalem; bir far fırçası yardımı ile özenli bir şekilde dağıtılır. Son işlem olarak bol miktarda rimel kullanılır. Bu göz makyajı siyah gözlü bayanların çok fazla tercih ettiği bir makyaj türüdür.
  2. Siyah göz makyajı sadece göz kalemi ile de yapılabilir. Makyaj malzemeniz yanınızda olmadığı zaman; siyah kalem sürerek siyah gözlerin belirginliğini artırabilirsiniz. Sadece siyah kalemle yapılan göz makyajı bile çok iyi sonuçlar verebilir. Siyah göz makyajı koyu renklerle olur ve siyah gözlü bayanlara renkli gözlü bayanlardan daha çok yakışır.
  3. Bunun yanında gözlere uygulanacak far renkleri olarak kullanılacak tonlar; kahverengi, lacivert, koyu mavi, gri gibi renklerdir. Büyük gözlere sahip, aynı zamanda siyah renkte gözleriniz varsa; mavi tonlarında oldukça yakışacak renklerden biridir. Siyah rimel uygulaması ile birlikte mükemmel sonuçlar alabilirsiniz.
  4. Gözlerin hem büyük hem de daha güzel gözükmesi için; siyah gözlerinde dikkat edeceği yollar vardır. Siyah gözlü fakat küçük bir göz yapısına sahip kişiler; siyah renkten kaçınmalıdır.Renkli gözlü bayanlar ise bunun tersi siyah kalem uygulmasını en iyi şekilde kullanmalıdırlar.  Siyah kalem göz içlerine asla sürülmemelidir. Siyah kalem sadece göz dışına sürülerek; iç tarafına beyaz kalem uygulaması yapılmalıdır. Gözler siyah ve küçükse; yapılan hatalı makyaj, gözleri daha küçük gösterebilir.Renkli ve küçük gözlerde bu durum tam tersi etki yaratabilir ve göz daha büyük görünebilir. Siyah kalem; Renkli gözlere her şartta sürülür fakat siyah gözlere sürülebilmesi için gözlerin büyük ve iri olması gerekir. Büyük gözlere sahip olan kişiler daha şanslıdır. Yapılan her makyaj daha iyi durur. Gözler daha anlamlı ve bakışlar daha etkilidir.
  5. Göz Makyajında gözlerde buğulu bir bakış istemeyen bayanlar daha değişik renklere yönelebilirler. Bu renkler genelde pastel tonlardan yanadır. Açık mavi ve pembe gibi renkler kullanılabilir. Siyahın tamamen zıt olduğu renkler kullanılarak; göz rengi daha çok ortaya çıkarılır. Siyah rimel kullanmak istemeyen bayanlar; lacivert veya kahverengi rimel sürerek farklılık yaratabilirler.
  6. Bakışlarının yumuşak değil; çok sert gözükmesini isteyen siyah gözlü bayanlar; alt kısma siyah kalem uygulaması yaptıktan sonra; bu kalemi dağıtmamalıdır. Bu şekilde uygulanan kalem çekme işlemi; daha vamp bir hava yakalamanızı sağlar. Kıyafet ile de bu uyum sağlanırsa; olduğunuzdan daha güzel ve dikkat çekici olabilirsiniz.
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yorum Yaz:

  Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

  İştah kesici bitkiler
  İştah Azaltan Bitkiler

  Diyet yapanların en büyük sorunu iştahtır. Karınları aç olmasa da gördükleri anda canları çeker ve bu da iştahlarının fazlaca çok olmasından kaynaklanır. Cilt.net olarak tam da bu konu üzerinde durmak istedik. İştah azaltan bitkiler ile sağlıklı şekilde kilo verebilir yağ yakım hızınızı arttırabilirsiniz.

  Karanfil çayı ve faydaları
  Ahmet Maranki Karanfil Çayı

  Karanfili genellikle yemek sonrası ağzımıza atarız, hem ağza tat verir hemde ağız kokusunu önler, bunun yanında mikrop öldürücü özelliğinden tutunda diş ağrısını kesmeye kadar birçok faydası bulunur. Bizde sizler için Ahmet maranki karanfil çayı tarifini ve faydalarını yazdık.

  Kınanın faydaları
  Kınanın Faydaları

  Asırlardır Asya coğrafyasında yoğun bir şekilde kullanılan kına, kına çiçeğinden elde edilir. Kına çiçeğinin hem tozu faydalıdır hem de yağı. Raflarda toz halinde bulabileceğimiz kına, Anadolu’nun mütevazı kadınları tarafından asırlar boyunca güzellik nişanesi olarak kullanılmıştır. Kültürel bir role de sahip olan kına, birçok hastalığa şifa olabilmektedir. Bu yazıda kına ve faydaları hakkında sizleri aydınlatmayı amaçladık.

  Kilo vermeyi engelleyen faktörler
  Kilo Vermeyi Engelleyen Nedenler

  Birçok insan, gerek estetik kaygılardan dolayı gerekse sağlık için kilo vermeyi hedeflemiş durumdadır. Fakat kilo vermek o kadar da kolay başarılabilen bir şey değildir. Çünkü kilo vermeyi engelleyen birçok faktör vardır. Sizler için kilo vermeyi engelleyen faktörleri derledik.

  Kalori yakmanın hızlı yolları
  Hızlı Kalori Yakmanın Yolları

  Zayıflamanın en temel kuralı, günlük aldığınız kalori miktarının yaktığınız kalori miktarından daha az olmasıdır. Bu ayarlamayı yapabilmek için bir diyetisyenden yardım almanızda fayda vardır. Diyetisyene gitmeden önce zayıflamak için denemeniz gereken hızlı kalori yakma yolları cilt.net farkıyla sizlerle.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız