Cilt Bakımı Ve Güzellik
Sivilceye iyi gelen yağlar

Sivilceye İyi Gelen Yağlar

Evde yapılan doğal cilt bakımı uygulamaları ile cildinizdeki problemlerin üstesinden gelebilirsiniz. Sivilceler ve sivilce izleri için kozmetik ürünler kullanmak yerine bitkisel doğal malzemeler kullanarak sivilcelerinizi giderebilirsiniz.

 

Sivilceye Hangi Yağlar İyi Gelir

Sivilceleri tedavi eden yağlar arasında Hint yağı ve Zeytin yağı bulunmaktadır.  Sivilce izleri üzerinde de etkili olan bu yağlar ile kendinize özel cilt bakımı maskeleri hazırlayabilirsiniz. Cildinde sürekli sivilce çıkan kişiler, aşağıda paylaştığımız tarifi uygulayarak sivilcelerini geçirebilirler.

  • Sivilceler İçin Bitkisel Tarifler
  • 250 gram saf zeytin yağı
  • 250 gram hint yağı

Cam bir şişenin içinde eşit miktarda zeytin yağı ve hint yağını karıştırın. Pamuk yardımıyla karışımı cildinize uygulayabilirsiniz. Kullanım öncesinde şişeyi çalkalayarak iki yağın da karışmasını sağlayın. Yağ karışımını cildinize uygularken parmak uçlarınızla masaj yaparak yağı yedirebilirsiniz. Akşam uyguladığınız bu maskeyi sabah olduğunda sadece su ile temizleyebilirsiniz. Haftada 1 kez düzenli olarak uygulandığında cildin daha parlak ve pürüzsüz olmasını sağlayacaktır.

 

Cilde esneklik verip kırışıklıkları önleyen sebum maddesi, yağ bezleri tarafından fazla salgılandığında cilt gözenekleri ve saç diplerinde birikerek bakterilerin üremesini sağlar. Bakteri üreten bu bölgelerde iltihapla birlikte sivilce ve siyah noktalar meydana gelmektedir.

 

Adet dönemlerinde ve ergenlik döneminde sivilce oluşumunda artış görülebilir. Aşırı stres, cildin düzenli olarak temizlenmemesi, kozmetik ürünlerin aşırı kullanımı ve daha bir çok faktör sivilcelerin oluşumunda etkin rol oynar. Anti bakteriyel özellikli doğal yağları kullanarak cildinizdeki gözenekleri temizleyebilir ve daha sağlıklı bir cilt yapısına kavuşabilirsiniz.

Yazar: Tarih: 7 Ağustos 2015 - 6:56:51 Kategori: Cilt Sorunları, Sivilce Tedavisi
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , ,