Cilt Bakımı Ve Güzellik
Sivilceli yüze nasıl makyaj yapılır

SİVİLCELİ YÜZE MAKYAJ

Sivilceli yüze makyaj yapmak kimsenin önermeyeceği bir olaydır. Fakat çok mecbur durumdaysanız, önerilen makyaj teknikleri ile; cildinizi daha düzgün gösterebilirsiniz.

Sivilceli Yüze Nasıl Makyaj Yapılır 

Sivilceli ciltlere makyaj yaparken; fondöten, allık ve aydınlatıcı ürünlerden kaçınılmalıdır. Bu malzemelerin hepsi yüze parlaklık vereceğinden; sivilceleri daha çok ortaya çıkarır. Sivilce; önemsenmesi gerekilen bir cilt sorunudur. Bilinçli makyaj ve bakımlarla daha güzel bir cilt elde edebilirsiniz.

Sivilceli cilde sahip genç bayanlar; ciltlerine nemlendirici sürmeden makyaja başlamamalıdır. Bu nemlendiricinin güneş kremi olması tavsiye edilir. Güneş kremi sürdükten sonra en az 20 dakika makyaj yapmak için beklemelisiniz. Cildiniz sorunlu ve kırmızı renkteki sivilcelerle yüz yüzesiniz. Bu durumda fondöten kullanımı daha fazla sivilce çıkarabilir. En iyi yol cilde hafif bir pudra kullanmaktır. Kapatıcı bir pudradan yararlanarak; sivilcelerin üzerinden geçebilirsiniz. Bu şekilde; sivilcelerin çıkıntıları hariç, renkleri kaybolacaktır. Bu çıkıntı ve pütürlerden rahatsız olarak; sakın sıkmaya kalkmayın. Zamanla hepsi geçecektir.

Pudra sürdükten sonra; cilt tek tona ulaşır. Kullanılacak far ve göz kalemi renkleri dilediğiniz gibi olabilir. Hatta daha koyu olursa iyi olur. Cildinizdeki sorunları gören gözleri başka bir yöne çekmek zorundasınız. Dikkat gözlere çekilirse; cildinizin sivilceli olduğu çok anlaşılmayacaktır.

Aynı şekilde ruj seçiminde de; dilediğiniz bir renge yönelebilirsiniz. Önemli olan cildin dokusu ile oynamamaktır.

Gün bitti ve sivilceli cildinizi temizlemek zorundasınız. Asla; bu şekilde uyumayı tercih etmemelisiniz. Tıkanan gözenekleriniz; size sivilce artı siyah nokta olarak geri dönecektir. Güzel bir losyonla cildinizi silebilirsiniz. Günlük bakım kreminizi de sürdükten sonra; yatabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

İlginizi Çekebilir
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız