Cilt Bakımı Ve Güzellik
Sivilceleri kurutmak için maske ve doğal yöntemler

Sivilceleri Kurutmak İçin Maske

Cinsiyet ayrımı yapmaksızın hayatın belli bir döneminde önemli bir kitlenin ortak sorunu olan sivilceler, ergenliğin sona ermesiyle geçmekte ancak bazı kişilerde daha uzun yıllar çıkmaya devam etmektedir.

 

İlerleyen yaşlara kadar sivilcelerle mücadele etmek zorunda olan kişiler, doğal ve bitkisel maskeler yardımıyla kimyasal içeren kozmetik ürünlere gerek duymadan sivilcelerini kurutabiliyor.

 

Sivilceler İçin Portakal Kabuğu Maskesi

  • 5 gram kabartma tozu
  • 1 adet portakal kabuğu

Portakal kabuklarını ezip krem kıvamına getirin ve kabartma tozu ile karıştırıp cildinize uygulayın.15 dakika cildinizde beklettikten sonra ılık su ile cildinizi temizleyebilirsiniz.

 

Sivilceler İçin Ayva Maskesi

  • 10 gram pudra
  • 1 adet ayva

Ayvayı akşamdan küçük bir tencerede kaynatın ve aynı tencerede sabah kadar ayvayı bekletin. Sabah olduğunda ayvayı alın ve cam bir kasede çatalla iyice ezdirin ve pudrayı ekleyerek krem kıvamına getirin. Hazırladığınız karışımı cildinize uygulayıp 5 dakika bekletip ve yıkayın. 2 hafta boyunca her gün bu karışım bitene kadar uygulayabilir taze olarak tekrar hazırlayabilirsiniz.

 

Sivilceler İçin Doğal Maske

  • 1 çay kaşığı kabartma tozu
  • 1 yemek kaşığı pastane mayası
  • 3 aspirin
  • 1 limon suyu

Aspirinleri toz haline getirip limon suyu, kabartma tozu ve maya ile karıştırın. Akşam yatmadan önce hazırladığınız maskeyi cildinize sürüp 15 dakika bekledikten sonra temizlenin. Maskesi göz çevresine sürmemeye özen göstermelisiniz. 4 gün üst üste kullandıktan sonra 1 hafta ara verilmelidir.

 

Sivilceler İçin Patates Tüketin

Günde 1 adet patatesi kabuklarıyla birlikte haşlayıp yemek, sivilcelerin azalmasını sağlıyor. Haşlanmış patates sivilceleri içerden kurutuyor ve yeniden sivilce çıkmasını önlüyor.

 

Sivilceleri Kurutmak İçin Diş Macunu Kullanımı Diş macununun içeriğinde floroid olması sivilcelerin kurumasını sağlar. Haftada 1-2 gece yatmadan önce sivilcelerinize diş macunu sürün sabah kalktığınızda sivilcelerinizin ne denli kuruduğuna inanamayacaksınız.

Yazar: Tarih: 16 Ekim 2015 - 7:10:28 Kategori: Cilt Sorunları, Sivilce Tedavisi
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, ,