Sivilcelere İyi Gelen Yiyecekler

Sivilcelere İyi Gelen Yiyecekler

Sivilce oluşumunu engellemek için beslenmeye özen göstermek gerekir. Vücut için gerekli vitamin ve minerallerin yeteri düzeyde alınması ile cilt daha canlı ve sağlıklı görünecektir. Sivilcelere iyi gelen yiyecekler ile cildinizi temizleyebilir ve pürüzsüz hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Sivilceler İçin Yiyecekler

Yeşil Sebzeler: Sivilce oluşumunu yeşil sebzeler engellemektedir. Yeşil sebzeler arasında bulunan ıspanak, sivri biber, salatalık, yeşil kabak, pırasa ve brokoli tüketerek sivilceler ile mücadele edebilirsiniz. A, C ve K vitamini açısından zengin olan yeşil sebzeler, vücudunuzun düzenli gelişimi için etkilidirler.

Patates: B ve C vitamini barındıran patates, aynı zamanda demir, bakır, protein ve fosfor açısından da faydalıdır. Sivilcelerin içten kurumasını sağlayan patates, maske olarak da sivilce tedavisinde kullanılmaktadır.

Sarımsak: Sağlık için oldukça faydalı olan sarımsak, A, B1 ve C vitamini ile cildinizi gençleştirir ve daha canlı görünmesini sağlar. Aminoasit, mineral ve vitaminler açısından zengin olan sarımsak, kalp damar yolu hastalıklarına da iyi gelmektedir.

Sivilceler için sarı ve turuncu meyveler: Meyve tüketerek sivilcelerin daha kolay geçmesini sağlayabilirsiniz. Vücuttaki kan hücrelerini temizleyen meyveler, hücrelerin daha kolay bölünmesini sağlayarak sağlıklı olmamızı sağlar. Maske olarak da kullanılabilen bu meyveler, sivilce tedavisinde oldukça etkilidir.

Balık: Yüksek oranda çinko içeren balık, sivilcelerin hafiflemesinde yardımcıdır. Protein, mineral ve vitamin bakımından da zengin olan balık türleri, sağlık için çok faydalıdır. Omega3 asitlerinin oldukça sık görüldüğü balıklar cilt üzerinde olumlu etkiler yaratır.

A vitamini, B6 vitamini, Betacaroten, C vitamini, Çinko, E vitamini, Folik asit, Krom ve Silisyum. Bu vitaminler sivilce oluşumunu içten kurutarak yeni sivilce çıkmasının önüne geçerler Eczanelerden kolaylıkla temin edebilirsiniz. Sivilce tedavisi için yukarıda belirtmiş olduğumuz sebze ve meyveleri yeteri miktarda tüketmeniz gerekmektedir. Beslenmenize dikkat ediyorsanız sivilce maskesi ve kürleri ile doğal bir şekilde sivilcelerinizi kurutabilirsiniz.


Yorumlar
  1. gamze diyor ki:

   Nasıl yani emin sarımsak kökten bitiriyor mu?

  2. abdulkadir diyor ki:

   sıvılceler az ız yaptı yuzumde ama yavaş yavaş gecıo tekrr başlarmı kı ?

   • Denis Kara diyor ki:

    Beslenmenizi ve cildinize nasıl baktığınıza bağlı olarak tekrar oluşmayabilir.

  3. İsimsiz SOYLU diyor ki:

   Sarımsak yemeyin her yerde sarımsağın sivilce yaptıgı biliniyor

   • emin diyor ki:

    sarımsak sivilce yapmaz

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER KONULAR

*

Copyright © 2004 - 2015.

Sitedeki içerikler, izinsiz farklı mecralarda kullanılamaz.
Cilt.Net üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Cilt.Net yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Cilt.Net sorumlu değildir.


Cilt Bakımı - Saç Bakımı - Vücut Bakımı- Makyaj - Diyet - Güzellik Maskeleri ile Cilt Güzellik Rehberi.