Cilt Bakımı Ve Güzellik
Sivilceler için cilt bakımı

Maydanoz bitkisi sivilcelere ve cilt lekelerine çok iyi gelir. Ağız yolu ile alınırsa da böbrek ve sindirim sorunlarının düzelmesinde etkilidir. Maydanoz bitkisi yüksek miktarda C vitamini içerdiği için sivilceleri kökten kurutur. Aşağıda tarifini verdiğimiz 4 adet sivilceler için maydanoz suyu karışımlarından size en uygun olanını haftada 2 kez tekrarlayarak cilt bakımı yapmalısınız. 2 ay içerisinde sivilcelerin büyük çoğunluğuna son verdiğinizi göreceksiniz.

Sivilceler İçin  

Sivilceler İçin Maydanoz Suyu Karşımı 

 • 2 bardak kaynatılmış su
 • 1 demet yıkanmış maydanoz

Kaynatılmış suyun içine maydanozlar saplarından arındırılarak ilave edilir. 5 dakika daha bu şekilde kaynatılır. 20 dakika demlendikten sonra lapası yüze sürülür. 15 dakika bekletildikten sonra, suyu ile de yüz durulanır. Her gün uygulayabileceğiniz bir maskedir. Maydanoz suyu lekelerinde zaman içinde açılmasını sağlar.

Maydanoz Suyu

 • 3 yemek kaşığı ezilmiş ve doğranmış maydanoz
 • 100 ml etil alkol ( 70 derecelik )

Etil alkol içine maydanoz ilave edilir. Yaklaşık olarak 15 gün ağzı kapalı bir şekilde bekletilir. 15 gün sonunda karışım süzülerek 300 ml su ilavesi yapılır. Bu losyondan pamuk ile alarak cildinize sürebilirsiniz.

Maydanoz ve Limon 

 • Yarım demet maydanoz
 • Yarım limon suyu

Maydanozlar en ufak hale gelene kadar saplarıyla birlikte ezilir. Ezildikten sonra üzerine yarım limon sıkılır. Bu tarif sivilcelere çok iyi gelir fakat besin yolu ile almanız gerekir. Sabah kahvaltısından önce tüketmeniz gerekir. Üzerine bir bardak su içerseniz sivilcelerinizin kısa sürede söndüğünü görürsünüz. Tansiyon rahatsızlığınız varsa limondan dolayı dikkatli olmanız gerekir. Bu kür aynı zamanda fazla yağların yakılması içinde kullanılır.

Maydanoz kürü

 • 10 adet maydanoz
 • 1 bardak su
 • 1 tatlı kaşığı elma sirkesi

Maydanozları saplarından ayırdıktan sonra 1 bardak su içinde kaynatmalısınız. Kaynama noktasına ulaştıktan sonra demlemeye bırakın. Suyunu süzdükten sonra içine elma sirkesi ilave edin. Elma sirkesi ve maydanoz suyu sivilcelerin kurumasını sağlar. Bu karışımı güneşe çıkmayacağınız günlerde uygulamalısınız. Elma sirkesi güneş lekelerine neden olabilir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

 1. Cilt Bakımı diyor ki:

  düzelticez fülya hanım tşk ederiz.

 2. fulya diyor ki:

  aldığınız reklam yazıyı kapatıyor ve okunmaz yapıyor

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız