Cilt Bakımı Ve Güzellik
Sivilce maskeleri

Sivilceler İçin Gül Suyu

Piyasada bulunan bir çok kozmetik ürünün içeriğinde gül ve gül suyu kullanılmaktadır. Cilt için faydalı sonuçlar ortaya koyan gül, cildi temizleyip arındırma işlemi için kullanılmaktadır. Sivilcelerin giderilmesi konusunda da faydalı olan gülü nasıl kullanmanız gerektiğini doğal maskelerle sizlere açıkladık. Cildinizin ihtiyacına yönelik maskeyi seçip düzenli olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Sivilcelerin azalmasını ve düzenli kullanım sonrasında kaybolmasını sağlayan gül suyu maskesini hazırlamak için 2 yemek kaşığı E vitamini, 2 yemek kaşığı şeker, 2 yemek kaşığı bal ve 100 ml gül suyunu bir araya getirip karıştırın. Ufak bir pamuk parçası alıp bu karışıma batırın ve ardından pamuğu sivilcelerin üzerine sürün. 5 dakika kadar karışım cildinizde bekledikten sonra ılık suyla cildinizi yıkayın. Sivilcelere neden olan bakterileri öldürecek ve cildinizi sıkılaştıracaktır. Haftalık olarak bu tarifi kullanabilirsiniz.

 

Evde kolayca hazırlayabileceğiniz ve sivilceler üzerinde etkili olan bir başka tarifte ise bir su bardağı dolusu gül yaprağı, 2 su bardağı damıtılmış su ve saf gül yağı ihtiyacınız olan malzemelerdir. Bir tencerenin içine gül yaprakları ve damıtılmış suyu koyup kısık ateş üstünde yarım saat kaynatın. Sürenin sonunda birkaç damla gül yağı damlatıp karışımın soğuması için bir müddet bekleyin. Karışımı spreyli bir şişenin içine alıp günde 2 kere sivilcelerinizin üstüne püskürtüp parmaklarınızla masaj yapın. Düzenli kullanım sonrasında sivilceler kısa bir zaman dilimi içinde geçecektir.

 

Sivilceler İçin Gül Suyu Maskesi

  • Ekstra virgine zeytinyağı (2 çay kaşığı)
  • Hindistan cevizi yağı (2 çay kaşığı)
  • Gül yaprağı (4 adet)
  • Uçucu gül yağı (1 çay kaşığı)
  • Süt (4 yemek kaşığı)

Gül yapraklarını ezin ve püre kıvamına gelmesini sağlayın. Ardından bir kasenin içinde süt, zeytinyağı, hindistancevizi yağı ve gül yağı ile karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımı cildinize sürüp 15 dakika kadar bekleyin ve ardından ılık su yardımıyla cildinizi yıkayın. Haftada 2 kere tekrarlayarak düzenli şekilde kullandığınızda sivilcelerinizi geçirecektir.

 

Gül kullanarak hazırlayabileceğiniz maskeler bir hayli fazladır. Cilt bakımı yada cildinizdeki sorunları gidermek üzere bu maskelerden faydalanabilirsiniz. Tariflerin hazırlanışı ve kullanışı farklılık taşımamaktadır. Tüm malzemeleri bir araya getirip karıştırın ve 15 dakika kadar karışımı dinlendirip yüzünüze uygulayın. 10 dakika kadar yüzünüzde beklettikten sonra yıkayıp temizleyin. Haftada 1 kere tekrarlanabilirler.

  • (6-8 adet Gül yaprakları, 2 yemek kaşığı Gül suyu, 1/2 çay kaşığı Gül uçucu yağı, 2 çorba kaşığı organik bal, 3 damla Badem yağı)
  • (6-8 adet Gül yaprakları, 2 yemek kaşığı Gül suyu, Aktif kültürler ile 1 çorba kaşığı Sade Yoğurt, 1 çorba kaşığı organik bal)
  • (1 yemek kaşığı Gülsuyu, % 100 uçucu yağ Gül 2 damla, 1 çorba kaşığı Yeşil Kil, 1,5 yemek kaşığı Aloe Vera jeli)
  • (1 adet salatalık, 5 yemek kaşığı Gül suyu, 1 yemek kaşığı Gliserin)
  • (Gül suyu 100ml, 10 adet taze gül yaprakları, 8-10 adet nane yaprakları, 1 Yumurta akı, 1 yemek kaşığı Mısır unu)

Yazar: Tarih: 14 Mayıs 2016 - 7:00:39 Kategori: Cilt Sorunları, Sivilce Tedavisi
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , , ,