Cilt Bakımı Ve Güzellik
Fucidin Krem

Fucidin Krem

Sivilce tedavisi ve sivilce izlerini gidermek için kullanılan etkili ilaçlardan biri olan Fucidin, yanıklar için de kullanılabilmektedir. Epilasyon sonrasında oluşan sorunlar için erken önlem olarak da kullanılan Fucidin krem, kıl kökü iltihaplarını önlemektedir.

Sivilce ve çıban gibi cilt sorunlarının giderilmesinde kullanılan etkili kremlerden biri olan Fucidin krem, yanık tedavisinde de iz kalmaması için kullanılabilmektedir. Cilt üzerinde uygulanan işlemler sonrası ödem oluşumunu engellemek üzere öncesinde de kullanılan krem, antibiyotik içeriği sayesinde enfeksiyon oluşabilecek durumlarda cildi korur.

Fucidin Krem Hangi Durumlarda Kullanılır?

  • Kıl kökü çevresinde bakteri aktivitesi sonrası oluşmuş sivilcelerde
  • Enfeksiyon ile görülen egzamada
  • Enfeksiyon kapmış yaralarda
  • Enfeksiyonlu sivilcelerde
  • Kıl kökü iltihaplarında
  • Ter bezi iltihabında
  • Tırnak kıvrımında tırnağın deriden ayrılmasına yol açan iltihap.
  • (Eritrazma) Koltuk altlarında, uylukların iç taraflarında ve torbalarda ortaya çıkan kırmızı kahverengi lekelerle belirgin bulaşıcı deri hastalığı
  • İmpetigo

Yukarıdaki listede yer almayan durumlar dışında da Fucidin krem kullanılabilir.

Fucidin Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fucidin kremin etken maddesi Fusidik asit topickal kullanırken, reçetede belirtilen yada doktorunuzun size söylemiş olduğu şekilde kullanmak gerekir. Fazla dozda ve belirtilenden daha uzun süre kullanılmamalıdır. Fucidin krem kullanırken unuttuğunuz bir doz olursa ve diğer dozun vakti yaklaştıysa plana sadık kalarak unuttuğunuz dozu atlayın. Çift doz ilaç kullanmayın.

Fucidin kremi ağız ve göz çevresine temas ettirmeyin. Yanlışlıkla teması halinde bol su ile derhal yıkayın. Fucidin krem kullanımı sırasında ciltte tahrişe sebep olabilecek sert sabunlar, sert şampuanlar, yıpratıcı cilt temizleyicileri, saç boyaları veya kalıcı kimyasallar, tüy dökücüler, cildi soyan ürünler, alkollü cilt ürünleri ya da kireçli ürünler kullanmaktan kaçınınız.

Fucidin Krem Kullanımı ve Gebelik Dönemi

Fusidik asit, Fusidik asit tozları ve ilacın bileşiminde bulunan diğer maddelere alerjiniz olması durumunda Fucidin kullanmamalısınız. Hamilelik durumlarında doktorunuzun bilgisi dışında Fucidin krem ve etken maddesi Fusidik asit topikal kullanmamalısınız. Emzirme dönemlerinde de hassasiyet gösterip doktorunuza danışmadan kullanmamalısınız.

Elleriniz üzerinde tedavi edilemeyen bölge kaldıysa, bu bölgeye krem uygulamadan önce ve uyguladıktan sonra ellerinizi yıkamalısınız. Tedavi edilecek bölgeye yetecek kadar alıp, ince bir film tabakası halinde sürmelisiniz. Doktorunuza danışmadan kremi kullandığınız cilt yüzeyine bir başka krem yada losyon sürmeyin. İlacı fazla dozda uyguladığınız durumlarda veya yutulduğu durumlarda zaman kaybetmeden acil servisten yardım istenmelidir.

Fucidin Krem Ortalama Satış Fiyatı: 10.18TL

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız