Cilt Bakımı Ve Güzellik
Doğal sivilce maskesi

SİVİLCELER İÇİN DOĞAL MASKE

Ergenlik döneminde sıkça karşılaşılan sivilceler yaş ilerlese de çoğu kişide azalmaz. Güzelliği gölgeleyen sivilceler ceviz ve cevizin yaprağı ile tedavi edilebilir. Cilt.net olarak tarifini verdiğimiz Sivilceler için doğal maske sayesinde sivilcelerden kurtulun.

Ceviz yapraklarının sivilceler üzerindeki mucizevi iyileştirici etkilerinden neden faydalanmayalım? Ceviz yaprağının içinde bulunan omega 3, A1, B1 ve B6 vitaminleri cilt için çok faydalı, cildi onarmasının yanı sıra sivilce sorununa da çok iyi geliyor.

Ceviz Yaprağı Ne Zaman Toplanır

Haziran ve temmuz aylarında toplayabileceğiniz ceviz yapraklarının şimdi tam zamanı. Toplayın ve serin bir yerde kurutup dilediğiniz zaman kurutun.

Sivilceler için Doğal Maske Tarifi

  • Ceviz yaprağı ( 20 gram )
  • Su ( yarım litre )

Hazırlanışı: Ceviz yapraklarını kaynamış yarım litre suyun içine ufalayarak atın ve demlenmesi için ağzını kapatarak bekleyin. 1 saat karışımı demledikten sonra kullanıma hazır hale gelir.

Uygulanışı: Hazırlanan ceviz yaprağı suyunu her gün sabah, öğle ve akşam olmak üzere 3 kez cildinize kompres yaparak uygulayın.  Sıcakken kullanımı daha etkili olsa da ceviz suyu soğuduğunda da oldukça etki sağlar. 2 – 3 gün sonra sivilceleriniz de gözle görülür azalmalar meydana gelir, 2 hafta içerisinde ise sivilceler tamamen gider.

Ceviz Yaprağı Suyunun Faydaları

  • Ceviz yaprağı suyu sivilceleri geçirmede etkilidir.
  • Ceviz suyu ile duş alındığında bulunan antiseptik özelliği cilt hastalıklarını tedavi eder.
  • Ceviz yaprağı suyu içildiğinde bademcik ve tiroid rahatsızlıklarında oluşan iltihaplanmaları geçirir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

İlginizi Çekebilir
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız