Cilt Bakımı Ve Güzellik
Sivilce temizliği

Sivilce Nasıl Temizlenir

Yağlı cilt yapısına sahip kişilerde daha sık rastlanan sivilce probleminin giderilmesi için yapılması gerekenler ve sivilceli cilt bakımı nasıl yapılmalıdır cilt.net ekibi uzmanların görüşlerini bir araya getirdi. Sivilce nasıl geçer ve sivilceleri temizlemek için neler yapılmalıdır detaylarıyla inceliyoruz.

 

Sivilcelerden kurtulmanın en kolay yolu sivilceleri patlatmak gibi görünse de bu yöntem cildinizde iz ve çukur oluşumuna neden olmaktadır. Sivilce sorunu yaşayanlar leke kalmadan sivilcelerinden kurtulmak için doğru temizleme yöntemlerini öğrenip uygulamalıdır.

 

Sivilce Nasıl Temizlenir

 • Benzol peroksit ve salisilik asit içerikli yüz yıkama jelleri sivilcelerin kurumasında etkili olmaktadır. Sivilce temizliği için bu maddeleri barındıran ürünleri tercih edip sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere cildinizi temizleyebilirsiniz.
 • Sivilcelerinizi kurutacak olan yüz yıkama jelleri, aynı zamanda cildinizi de kurutacaktır. Bu nedenle cilt yapınıza uygun bir nemlendirici krem kremle cildinizi düzenli olarak nemlendirmelisiniz.
 • Cilt temizleme ürünlerini kullanırken cildinizi fazla ovalamamaya özen göstermelisiniz. Cildin ovalanması halinde mikroplar diğer bölgelere de taşınarak sivilcelerin yayılmasına sebep olabilmektedir.
 • Sürekli sivilce sorunu yaşıyorsanız cildinizin temas ettiği yastık kılıfını günlük olarak yenilemelisiniz.
 • Su tüketimi cildi yeniler ve sivilce oluşumunu azaltır. Günlük 2 litre su tüketmeye özen gösterin.
 • Cilt gözeneklerini kapatan pudra ve fondötenleri sıkça kullanmamaya dikkat edin.
 • Adet döneminde oluşan sivilceler, dönem sona erdiğinde hızla iyileşecektir. Bu dönemde sivilcelerinizle oynamamaya çalışın.

 

Sivilceleri Geçiren Doğal Maske

 • 1 çay kaşığı kabartma tozu
 • 1 yemek kaşığı pastane mayası
 • 3 aspirin
 • 1 limon suyu

Aspirinleri dövüp toz haline getirin ve diğer malzemelerle karıştırın. Hazır hale gelen maskeyi gece yatmadan önce cildinize göz çevresine fazla yaklaşmadan sürün. 15 dakika beklettikten sonra maskeyi cildinizden suyla yıkayıp temizleyin. 4 gün üst üste uyguladıktan sonra haftada 1 kere uygulamaya devam edin. Cildiniz aşırı yağlı ise 4 gün boyunca günde 2 kere uygulayabilir, sonrasında haftada 1 kere uygulamaya devam edebilirsiniz. Maskeye karşı alerjiniz olup olmadığını test etmek için önce kolunuzun iç kısmına sürüp 10 dakika bekleyin, herhangi bir kaşıntı yada kızarıklık oluşmadıysa yüzünüze sürün. Düzenli olarak kullanıldığında sivilcelerinizi söndürecek ve yenilerinin çıkmasını engelleyecektir.

 

 

Yazar: Tarih: 29 Ekim 2015 - 11:00:31 Kategori: Cilt Sorunları, Sivilce Tedavisi
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,