Cilt Bakımı Ve Güzellik
Sivilceleri önleme

Sivilce Nasıl Önlenir

Sivilceler nedeniyle ciltte oluşan lekeler kötü bir görünüm oluşturur ve çoğu zaman bu lekeleri kapatmak için ağır makyajlar yapmak gerekir. Cilt yapısına bağlı olarak sivilce lekeleri kalıcı olabilmektedir. Bitkisel malzemeler kullanılarak hazırlanan doğal sivilce lekesi maskeleri ile lekelerin görünümlerini kolayca azaltabilirsiniz.

 

Sivilce lekeleri ile karşılaşmamak için sivilcelere karşı önlem almalı ve sivilcelerinizi patlatmamalısınız. Sizlere vereceğimiz doğal maskeleri düzenli olarak uyguladığınız taktirde sivilcelerinizi azaltabilir ve leke oluşması riskini en aza indirebilirsiniz.

 

Sivilce Oluşumunu Önlemek İçin Nasıl Temizlik Yapılmalı

Sabah ve akşamları cilt temizliğini aksatmadan yapmalısınız. Cilt temizliği sağlıklı ve genç görünen bir cilt için de oldukça önemlidir. Sabahları cilt temizliği cilt hücrelerinin ve derinin salgılanmasını harekete geçirmek için, akşamları ise ciltten yağ, makyaj ve kir tabakasını atmak için gereklidir.

 

Cilt temizliği için doğal ürünleri tercih etmeli ve satın aldığınız ürünün cilt yapısına uygun olduğundan emin olmalısınız. Cilt temizliğinde ph uyumlu cilt temizleyiciler ve aşırı yağlı bir cilt varsa 4 günde bir kil maskesi uygulanarak tedavi edilebilir.

 

Sivilceler İçin Buhar Banyosu

Buhar banyosunu haftada 1 kere düzenli olarak uygulamalısınız. Cilt için oldukça faydalı olan buhar banyosu cildinizdeki gözenekleri açacak ve siyah noktaların kolaylıkla temizlenmesini sağlayacaktır.

 

Uygulaması oldukça kolay olan buhar banyosu için bir tencere suyu kaynatın ve kaynamış olan suyu ocaktan alıp üzerine eğilin. Başınızı bir havlu veya tülbentle kapatarak bu şekilde 10 dakika buharın cildinize etkisini göstermesini bekleyin. Ardından yumuşamış cildiniz de siyah noktalar var ise ellerinizi temizleyip parmaklarınızla veya siyah nokta sıkma aleti ile sıkınız. Daha sonra tonikle cildinizi tekrar temizleyin.

 

Sivilceler İçin Beslenmenize Özen Gösterin

Sivilceli bir cilde sahip olmamak için asitli içecekler ve şekerli gıdaları aşırı oranda tüketmemeye özen göstermelisiniz. Sivilceler ve sağlıklı bir cilt için yapılabilecek en doğru beslenme yöntemi sebze ve meyvelerden geçmektedir. Düzenli bir uykuya sahip olmak cilt güzelliği için önemlidir. Stresten uzak bir hayat ve günlük 8 saat uyku, sivilcelerinizden kurtulmanız için tek yol olabilir.

 

Elinizi sürekli yüzünüzde gezdiriyorsanız bu alışkanlığınızdan derhal vazgeçmelisiniz. Sivilcelerinizi elinizle sıkmak daha kötü cilt problemlerinin oluşmasına sebep olabilir. Bu nedenle sivilceleri sıkmak yerine uygun bir tedavi yöntemi kullanmalısınız.

 

 

Yazar: Tarih: 9 Ekim 2015 - 5:10:01 Kategori: Cilt Sorunları, Sivilce Tedavisi
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,