Cilt Bakımı Ve Güzellik
Sivilce lekeleri için maske tarifleri

Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?

Yağlı cilt yapısına sahip kişilerde daha sık rastlanan sivilceler leke bırakarak kalıcı sorunlar doğurabilmektedir. Sivilce lekeleri için bitkisel maske tarifleri ve cilt bakımı önerileri ile cildinizdeki sivilce lekelerinden kolayca kurtulabilirsiniz. Cilt.net ekibi tarafından hazırlanan, uzmanların önerileri ve çok özel maske tariflerini barındıran yazımızda sivilce lekeleri için ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgileri sizlere sunuyoruz.

 

Sivilce lekeleri ile mücadeleye başlamadan önce cildinizde sivilce oluşumundan kurtulmanız gerekmektedir. Cildinizde sık sık sivilce çıkıyorsa cilt yapınıza uygun olacak şekilde sivilce tedavisine başlamanız gerekir. Sivilce Nasıl Geçer sayfamızda sivilcelerden kurtulmanızı sağlayacak yöntemlere göz atabilirsiniz. Sivilcelerden kurtulduktan sonra cildinizde kalan kırmızı veya kahverengi lekeleri gidermek üzere sizlere önerdiğimiz maske tariflerini düzenli olarak kullanmalısınız.

 

Aşağıda sizlere vereceğimiz maske tarifleri, cildinizdeki çukurlarda fayda göstermeyecektir. Bu maskeler daha çok sivilceler nedeniyle ciltte oluşan renk bozukluklarını gidermekte etkilidir. Hazırlaması sizin için en kolay olan yada cildinizde etkili olacağını düşündüğünüz maske tarifini seçip onu düzenli olarak kullanmalısınız. Birden fazla maskeyi cildinize uygulamanız lekelerden kurtulmanızı hızlandırmayacak, aksine cildinizi tahriş edip yeni sorunların oluşmasına sebep olacaktır.

 

Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer

Sivilce Lekeleri İçin Bal Maskesi

  • 1 çay kaşığı limon suyu
  • 1 adet yumurta akı
  • 1 çay kaşığı bal
  • 2 çorba kaşığı pastane mayası

Ünlü güzellik uzmanı Suna Dumankaya tarafından paylaşılan bu maske, haftada 1 kere düzenli olarak kullanıldığında ciltteki sivilce lekelerini gidermektedir. Yukarıdaki listede yer alan malzemeleri karıştırıp göz çevresine fazla yaklaşmadan cildinize sürün. 20 dakika maskeyi cildinizde beklettikten sonra ılık su ile cildinizi yıkayıp temizleyebilirsiniz.

 

Kahverengi Sivilce Lekeleri

  • 2 tatlı kaşığı yoğurt
  • 4 tatlı kaşığı limon suyu

Yoğurt ve limon suyunu karıştırın ve cildinizdeki kahverengi lekelerin üzerine sürün. Maske cildinizde kuruduktan sonra suyla yıkayıp temizleyebilirsiniz. Bu tarifi haftada 1 kere düzenli olarak kullandığınızda lekelerin giderilmesini sağlacaktır.

 

Sivilce Lekeleri İçin Bitkisel Tarif

  • 1 çay kaşığı taze sıkılmış elma suyu
  • 1 çay kaşığı süt
  • 1 çay kaşığı taze sıkılmış lahana suyu
  • Yumurta akının yarısı

Malzemeleri cam kasenin içinde birleştirip karıştırın. Eski, kullanmadığınız bir baş örtüsüne burun ve göz delikleri açıp karışımın içine daldırın ve yüzünüze serin. 20 dakika cildinizde beklettikten sonra ılık su ile temizlenebilirsiniz. Güzellik uzmanı Şems Arslan tarafından önerilen bu yöntemi 3 günde 1 olmak üzere tekrarladığınızda 2 ay içinde lekelerden kurtulmuş olacaksınız.

Yazar: Tarih: 26 Kasım 2015 - 12:51:00 Kategori: Cilt Lekeleri, Cilt Sorunları
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, ,