Cilt Bakımı Ve Güzellik
Sivile izleri için bitkisel çözüm

Sivilce İzlerine Bitkisel Çözüm

Yüz bölgesinde çıkan sivilce izleri rahatsızlık verici boyutlara ulaşabiliyor. Sivilceler tedavi edilse bile sivilce lekeleri ciltte kalarak kötü bir görünüm oluşturabiliyor. Sivilce izlerini gidermek ve daha pürüzsüz bir cilde sahip olmak için bitkisel yöntemlerden faydalanabilir ve düzenli kullanım sonrasında lekelerden kurtulabilirsiniz.

 

Yağlı cilt yapısına sahip kişilerde ve ergenlik döneminde daha sık görülen sivilceler, düzgün bir tedavi uygulanmadığında cilt üzerinde ciddi izler bırakabiliyor. Sivilce izleriyle mücadelede kullanılan doğal yöntemler, cildin üst tabakasını soyarak derinin kendisini yenilemesini sağlamaktadır. Uygulayacağınız doğal yöntemlerde kullanılacak malzemelere karşı cilt tipinizin uygun olup olmadığını doktorunuza danışmalısınız.

 

Sivilceler İçin Bitkisel Çözüm

Cildinizdeki sivilce izlerinin ciddi boyutlarda olması durumunda bitkisel tedaviler yerine profesyonel yardım almanız gereklidir.

 

Sivilce İzleri İçin Maske

  • Sandal ağacı
  • Gül suyu

Malzemeleri macun kıvamı elde edecek şekilde karıştırın ve sivilce izlerinizin üzerine sürün. Her gün bu uygulamayı tekrarladığınızda sivilce izlerinizi zaman içinde geçirecek ve cildinizi yumuşatıp doğal bir parlaklık kazandıracaktır.

 

Sivilce İzleri İçin Limon

Limon suyu ile cildinizdeki sivilce lekelerinin görünümlerini azaltabilirsiniz. 1 adet limonun suyunu sıkın ve sivilce lekelerinin üzerine sürüp 15 dakika bekletin. Sürenin sonunda cildinizi ılık suyla yıkayıp durulayabilirsiniz. Limon suyu uygulamasını günlük olarak tekrarlayabilirsiniz ancak limon suyu cildinizi kurutacağı için uygulama sonrasında nemlendirici kreminizi sürmeyi unutmamalısınız.

 

Sivilce Lekeleri İçin Salatalık Tarifi

  • Domates
  • Salatalık

Malzemeleri iyice ezip karıştırın ve yüzünüze maske şeklinde sürün. Her gün bunu tekrarladığınızda sivilce izlerinizin görünümleri azalır ve cilde parlaklık kazandırılır.

 

Sivilce İzlerine Lavanta Uygulaması

Lavanta yağı ile sivilce izlerinizi giderebilirsiniz. Düzenli olarak lavanta yağı kullandığınızda zaman içinde sivilce lekelerinin azaldığını göreceksiniz.

 

Sivilce Lekelerine Yumurta Uygulaması

1 adet yumurtanın akını sivilce lekelerinin bulunduğu bölgelere sürün ve 1 gece bekletin. Sivilce izlerini geçirmekte etkili bir yöntemdir ve aynı zamanda sivilce oluşumunu da geriletir.

 

Sivilce İzleri Nasıl Oluşur?

Cildinizdeki sivilceleri elinizle patlatmak, sivilce lekesi oluşumunun başlıca nedenidir. Kanlı sivilcelerin iz bırakma olasılığı daha fazladır. Aşırı yağlı ciltlerde sivilceler daha yoğun oluşur ve sivilcelerin oluşumunu engellemek için cilt bakımı uygulamaları daha fazla önem arz eder. Cildin ihtiyaç duyduğu nem ve yağ oranını dengelemek için kaliteli cilt bakım ürünleri kullanmayı tercih etmelisiniz. Evinizde hazırlayabileceğiniz doğal sivilce maskeleri de etkili olabilmektedir.

 

Sivilce izleri yara izleriyle benzerlik taşır. Derin yaralanma sonucu iz kaldığı gibi, derin ve iltihaplı sivilceler nedeniyle de cilt üzerinde iz oluşabilir. Sivilce izleri derinin yaralanma sonrası kendisini tamir etmesi sonucu oluşur. Alt deriyi etkileyen derin sivilcelerde iz kalma olasılığı daha fazladır. Alt derinin zarar görmesi ile vücut kolajen salgılar ve yarayı kapatır. Bu işlem sonrasında çoğu zaman cilt eskisi gibi pürüzsüz ve düzgün görünmez. Sivilcelerin iz bırakmasının temel nedeni iltihaplanmadır. İltihap büyüdükçe oluşacak izin büyüklüğü de artmaktadır.

Yazar: Tarih: 20 Aralık 2015 - 4:16:12 Kategori: Cilt Lekeleri, Cilt Sorunları
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,