Cilt Bakımı Ve Güzellik

Sivilce izlerini yok etme
 • Yazar :
 • Tarih: 21 Mayıs 2013
 • Kategori : Cilt Sorunları, Sivilce Tedavisi
 • SİVİLCE İZLERİ İÇİN 

  Sivilce izleri olan ve bu durumdan oldukça rahatsız olan bayanlar; üstelik lekeleriyle uğraşmak zorunda kalırlar. Lekeli görünüm, bayanları gündelik hayatta çok makyaj yapmaya iter. Bu yanlış hareket cildin daha fazla bozulmasına neden olur.  Aslında yapmanız gereken sivilce izlerini yok etmek peki yüzdeki sivilce izleri nasıl geçer? Bunun için aşağıdaki maskeler uygulanır;

   

  Sivilce İzleri için Doğal Maske

  • Yulaf unu ( 1 yemek kaşığı)
  • Az miktar limon suyu
  • Yoğurt  ( 1 yemek kaşığı)

  Yulaf unu ve Yoğurt karıştırılır. Karışımın içerisine az miktar limon suyu sıkılır. Elde edilen karışım cilt üzerindeki lekelere sürülür. Yoğurt yüzünüzde kaşıntı oluşturursa çok beklemeden yıkayabilirsiniz. 10-15 dakika beklettikten sonra; yüzünüzü arındırabilirsiniz.

   

  Sivilce İzleri için Badem Yağı

  • 1 adet salatalık
  • 1 çay kaşığı badem yağı

  Bir salatalık robottan geçirilir. Suyu bir kap içerisine sıkılarak, posası atılır. Salatalık suyuna, bir çay kaşığı badem yağı eklenir. El edilen karışım yüze sürülür. Yüzden akabilen karışım, fazla miktarda sürülmemelidir. Haftada bir defa yapılan maske; ciltteki izlerin kaybolmasını sağlar. Tek yapımla bir şey beklemek saçma olur. En az 3 ay uygulamalısınız.

   

  Sivilce İzleri için Yeşil Çay Kürü

  • Yeşil çay
  • Su

  Bir miktar yeşil çayı sıcak suda demleterek kaynatmalısınız. Kaynadıktan sonra; ılımaya bırakılır. Ilık hale gelen yeşil çay su karışımını yüzünüze sürebilirsiniz. Pamuk yardımı ile sürerseniz daha pratik olur. Yarım saat yüzünüzde beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Yeşil çay, cildin kendini onarmasını sağlar.

   

  Sivilce İzleri İçin Salatalık 

  • 1 adet bıldırcın yumurtası
  • 1 adet salatalık

  Bıldırcın yumurtaları 2 adet olmak üzere bir tabağa kırılır. Üzerine robottan geçirilen salatalık suyu ilave edilir. Maske masaj yaparak yüze sürülür. Bıldırcın yumurtası sayesinde; ciltte hızlı bir şekilde kurumaya başlar. 20 dakika sonra cildinizden temizleyebilirsiniz. Bıldırcın yumurtası hücre yenileyicidir. Ciltteki renk bozukluklarının giderilmesini sağlar.

   

  Sivilce izleri için uygulanacak maskelerden haftada birini, diğer hafta diğerini kullanmak üzere yola çıkılmaması gerekir. Sivilce izlerinden tamamen kurtulmak isteyen kişiler; bir maske üzerinde sabit kalmalıdır. Bir maskeyi en az 3 ay uygulamış ve memnun kalmamışsanız, diğer maskelere geçebilirsiniz.

   

  Cilt; her maddeyi aynı anda kaldıracak kadar kuvvetli değildir. Cildinizde istemediğiniz sonuçlar oluşabilir. Sivilce izleri zaman içinde geçer. Çok kısa sürede  sonuç almak imkansızdır. Yeni sönmüş sivilce izinin geçmesi bile 15 günü bulur. Bu yüzden eski izlerin geçmesi için en az 3 ay gereklidir.

   

  Yüzünüzü kaşındırabilecek malzemeler bakım maskelerinin içerisinde yer alır. Domates, kabartma tozu, yoğurt ve elma sirkesi yüzünüzde ters etki yaratabilir. Yüzünüzde şişlik ve aşırı derecede kırmızılık hissederseniz, başka uygulamalara geçebilirsiniz. 

   

  Reklamlar
  Yorum Yaz:

  15 kilo verdiren diyet
  7 Günde 15 Kilo Diyeti

  Bir hafta gibi kısa zamanda 15 kilo vermek istemez misiniz? 7 gün içerisinde 15 kilo verdiren diyet ile her gün ara öğünler 1 avuç meyve yiyebilirsiniz. Bu diyeti uygularken ana kural bol sıvı tüketmeniz 1 saat mutlaka gün içerisinde yürümelisiniz. Diyet uygularken bol bol çiğ sebze tüketmek her şekilde serbesttir.

  Zayıflatan 10 besin
  Zayıflatan Besinler

  Aşırı kilolar ve şişmanlık her bireyin korkulu rüyalarından. Aşırı kilolardan kurtulmak için size vereceğimiz 10 farklı besinle sizde her birey gibi yiyerek zayıflayabilirsiniz. Yedikçe zayıflatan besinleri cilt.net sizler için yazıyor.

  Dondurma nasıl zayıflatır
  Dondurma Diyeti

  Yıllardır bilinen dondurmanın kilo aldırdığı yargısı artık son buldu. Yaza formda ve zayıf girmek istiyorsanız yolunuz dondurma yemekten geçiyor. Beslenme ve diyet uzmanları kilolarından canı sıkılanlar için dondurma diyeti tariflerini çocuklarına da yaz boyunca meyve suyu yerine yine sağlıklı olan dondurma tercih etmelerini söylüyor.

  Hollywood diyeti yapanlar
  Hollywood Diyeti

  Hollywood diyeti tüm dünyada ünlü bayanların uyguladıkları ve formda kaldıkları diyet yöntemidir. Catherine Zeta Jones, Madonna, Sharon Stone ve daha bir çok ünlü isim bu diyet sayesinde bir ay içerisinde 12 kiloya yakın kilo verebiliyorlar.

  Detoks çorbaları
  Detoks Çorbası

  Bütün kış yağlı yiyeceklerle ve zararlı besinlerle beslediğimiz vücudumuzu şimdi arındırma zamanı. Yaz için zayıflamak istiyor ve vücudunuzu yaza hazırlamayı düşünüyorsanız önce vücudunuzu arındırmalı ardından diyet ve spor aktivitelerine geçmelisiniz. Kiloların vücudunuzdan çok daha kolay gittiğini göreceksiniz. Cilt.net olarak vücudunuzu arındıran detoks çorbası tariflerini sizler için veriyoruz.

  Zayıflamak ve zayıf kalmak için yapılması gerekenler
  Zayıflamak İçin Ne Yapmalı?

  Diyetlere devam ediyor veya yarım bırakıyorsanız, çok fazla egzersiz yapmıyor ve sürekli şişmanladığınızı düşünüyorsanız cilt.net olarak size önerilerimiz var. Zayıflamak ve zayıf kalmak için yapmanız gerekenleri maddeler halinde listeledik.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  İp Ucu
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız