Cilt Bakımı Ve Güzellik
Sivilce izlerini yok etme
 • Yazar :
 • Tarih: 21 Mayıs 2013
 • Kategori : Cilt Sorunları, Sivilce Tedavisi
 • SİVİLCE İZLERİ İÇİN 

  Sivilce izleri olan ve bu durumdan oldukça rahatsız olan bayanlar; üstelik lekeleriyle uğraşmak zorunda kalırlar. Lekeli görünüm, bayanları gündelik hayatta çok makyaj yapmaya iter. Bu yanlış hareket cildin daha fazla bozulmasına neden olur.  Aslında yapmanız gereken sivilce izlerini yok etmek peki yüzdeki sivilce izleri nasıl geçer? Bunun için aşağıdaki maskeler uygulanır;

   

  Sivilce İzleri için Doğal Maske

  • Yulaf unu ( 1 yemek kaşığı)
  • Az miktar limon suyu
  • Yoğurt  ( 1 yemek kaşığı)

  Yulaf unu ve Yoğurt karıştırılır. Karışımın içerisine az miktar limon suyu sıkılır. Elde edilen karışım cilt üzerindeki lekelere sürülür. Yoğurt yüzünüzde kaşıntı oluşturursa çok beklemeden yıkayabilirsiniz. 10-15 dakika beklettikten sonra; yüzünüzü arındırabilirsiniz.

   

  Sivilce İzleri için Badem Yağı

  • 1 adet salatalık
  • 1 çay kaşığı badem yağı

  Bir salatalık robottan geçirilir. Suyu bir kap içerisine sıkılarak, posası atılır. Salatalık suyuna, bir çay kaşığı badem yağı eklenir. El edilen karışım yüze sürülür. Yüzden akabilen karışım, fazla miktarda sürülmemelidir. Haftada bir defa yapılan maske; ciltteki izlerin kaybolmasını sağlar. Tek yapımla bir şey beklemek saçma olur. En az 3 ay uygulamalısınız.

   

  Sivilce İzleri için Yeşil Çay Kürü

  • Yeşil çay
  • Su

  Bir miktar yeşil çayı sıcak suda demleterek kaynatmalısınız. Kaynadıktan sonra; ılımaya bırakılır. Ilık hale gelen yeşil çay su karışımını yüzünüze sürebilirsiniz. Pamuk yardımı ile sürerseniz daha pratik olur. Yarım saat yüzünüzde beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Yeşil çay, cildin kendini onarmasını sağlar.

   

  Sivilce İzleri İçin Salatalık 

  • 1 adet bıldırcın yumurtası
  • 1 adet salatalık

  Bıldırcın yumurtaları 2 adet olmak üzere bir tabağa kırılır. Üzerine robottan geçirilen salatalık suyu ilave edilir. Maske masaj yaparak yüze sürülür. Bıldırcın yumurtası sayesinde; ciltte hızlı bir şekilde kurumaya başlar. 20 dakika sonra cildinizden temizleyebilirsiniz. Bıldırcın yumurtası hücre yenileyicidir. Ciltteki renk bozukluklarının giderilmesini sağlar.

   

  Sivilce izleri için uygulanacak maskelerden haftada birini, diğer hafta diğerini kullanmak üzere yola çıkılmaması gerekir. Sivilce izlerinden tamamen kurtulmak isteyen kişiler; bir maske üzerinde sabit kalmalıdır. Bir maskeyi en az 3 ay uygulamış ve memnun kalmamışsanız, diğer maskelere geçebilirsiniz.

   

  Cilt; her maddeyi aynı anda kaldıracak kadar kuvvetli değildir. Cildinizde istemediğiniz sonuçlar oluşabilir. Sivilce izleri zaman içinde geçer. Çok kısa sürede  sonuç almak imkansızdır. Yeni sönmüş sivilce izinin geçmesi bile 15 günü bulur. Bu yüzden eski izlerin geçmesi için en az 3 ay gereklidir.

   

  Yüzünüzü kaşındırabilecek malzemeler bakım maskelerinin içerisinde yer alır. Domates, kabartma tozu, yoğurt ve elma sirkesi yüzünüzde ters etki yaratabilir. Yüzünüzde şişlik ve aşırı derecede kırmızılık hissederseniz, başka uygulamalara geçebilirsiniz. 

   

  Yorum Yaz:
  * Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar ile reklamlar onaylanmamaktadır.

  1. Tuğçe diyor ki:

   Merhabalar, benim sivilce izlerim 5-6 yıldır var yeşil çay maskesini yapsam ne kadar zamanda geçebilir bir de ne kadar sürede bir yapmalıyım?başka bi yöntem de uygulamam gerekir mi?

  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız