Cilt Bakımı Ve Güzellik
Sivilce izlerini yok etme

Sivilce İzleri İçin Maskeler

 

Sivilceli cilde sahip olanların yüzleşmesi gereken bir diğer durum sivilce izleridir. Sivilce izleri için maske tarifleri bu izlerden doğal yollarla kurtulmanızı sağlıyor. Sivilce lekelerini tedavi etmek yerine makyaj ile gizleme yolunu seçmek oldukça yanlış bir davranış olup, cildin daha kötü bir hal almasına sebebiyet verebilmektedir.

 

Sivilce İzleri İçin Maske Tarifleri

 

Sivilce İzleri İçin Salatalık Tarifi

 • 1 adet salatalık
 • 2 adet bıldırcın yumurtası

Bıldırcın yumurtalarını bir tabağa kırın. Üzerine robottan geçirilmiş salatalık suyunu ilave edin. Hazırladığınız maskeyi cildinize masaj yaparak uygulayın. 20 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık su kullanarak temizleyin. Karışımda yer alan bıldırcın yumurtası cildinizdeki renk bozukluklarını giderecek ve sivilce izlerine iyi gelecektir.

 

Sivilce İzleri İçin Yeşil Çay Kürü

 • Yeşil çay
 • Su

İhtiyacınız kadar yeşil çayı suyun içine kaynatın ve kaynadıktan sonra altını kapatıp ılımasını ve demlenmesini bekleyin. Yeşil çay ılıdıktan sonra yüzünüze pamuk yardımıyla sürün. Yarım saat bekledikten sonra cildinizi temizleyebilirsiniz.

 

Sivilce İçin Badem Yağı Tarifi

 • 1 çay kaşığı  badem yağı
 • 1 adet salatalık

Salatalığı robottan geçirip suyunu ve posasını ayırın. Salatalığın suyuna 1 çay kaşığı badem yağı ilave edip karıştırın. Hazır hale gelen karışımı yüzünüze sürün ve 20 dakika sonra cildinizi temizleyin. Düzenli olarak uygulandığında cilt lekeleri üzerinde etkilidir.

 

Sivilce İzleri İçin Doğal Maske Tarifi

 • 1 yemek kaşığı yoğurt
 • 1 yemek kaşığı yulaf unu
 • Limon suyu

Yulaf unu ve Yoğurt karıştırılır. Karışımın içerisine az miktar limon suyu sıkılır. Elde edilen karışım cilt üzerindeki lekelere sürülür. Yoğurt yüzünüzde kaşıntı oluşturursa çok beklemeden yıkayabilirsiniz. 10-15 dakika beklettikten sonra; yüzünüzü arındırabilirsiniz.

 

Cilt için kullandığınız doğal maskeleri, tarifte aksi belirtilmedikçe en az 3 ay düzenli olarak kullanmalısınız. Düzenli kullanımda etkileri görülen doğal maskeler arasından kendiniz için en uygun olanı belirlemeli ve tek tarif ile yola devam etmelisiniz. Düzenli kullanıma rağmen faydasını görmediğiniz maskeyi kullanmayı bırakıp bir başka tarifi denemeye başlayabilirsiniz.

 

Bitkisel maskeleri tarifte belirtilen sürenin aksine daha sık kullanırsanız cildiniz bu duruma tepki gösterecek ve daha kötü bir hal alacaktır. Tarifte belirtilen aralıklar dahilinde ve düzenli olarak uygulamanız gerekmektedir.

Yazar: Tarih: 14 Temmuz 2015 - 2:38:50 Kategori: Cilt Sorunları, Sivilce Tedavisi
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

 1. Tuğçe diyor ki:

  Merhabalar, benim sivilce izlerim 5-6 yıldır var yeşil çay maskesini yapsam ne kadar zamanda geçebilir bir de ne kadar sürede bir yapmalıyım?başka bi yöntem de uygulamam gerekir mi?

Etiketler:
Etiketler:, ,