Cilt Bakımı Ve Güzellik
Sırtta oluşan sivilceler gider

Sırt Sivilcelerine Çözüm

Sivilceler yüz bölgesinde yoğun olarak çıksa da sırt, boyun ve göğüs bölgesinde de rahatsız edici boyutlara ulaşabilirler. Sırttaki sivilcelere ulaşma zorluğu nedeniyle tedavisi yüzdeki sivilcelere oranla daha zordur. Sırttaki sivilcelerden kurtulmak için yapmanız gerekenler ve sivilceler için bitkisel çözümler bu yazımızda yer alan başlıklardır.

Sırtta Çıkan Sivilcelere Çözümler

Sırt Temizliği

Ulaşması zor bir bölge olduğu için sırtta çıkan sivilcelerin tedavi süreci de zorlu olacaktır. Sırtınızı sivilcelerden arındırmak için temizlik çok önemlidir. Uzun saplı sırt kaşıyıcılar yada diğer ürünler yardımıyla sırtınızı tahriş etmeden temizleyin. Sırtınızı spor, egzersiz yada terleme durumları sonrasında da temizlemeye özen göstermelisiniz. Terleyen vücut yağ üretimine sebep olur ve temizlenmediği durumunda sivilceler çoğalır. Terlediğiniz her durumda hemen duş almayı ihmal etmeyin.

Sivilcelere Karşı Peeling

Sırtınızı keseledikten sonra yapacağınız işlem haftada 2 kez de peeling yapmanızdır. Vücut peelingi kozmetik reyonlarından satın alırken sitemizden de doğal peeling bölümünden kendiniz evde yapabilirsiniz. Sadece evde yapılan peelingler de şeker en büyük yardımcınızdır. Peeling yapılırken sert darbelerden uzak durmalısınız sert fırçalama iç güdüsel gelişir sert yaptığımızda daha çabuk geçeceğini düşünürüz. Ama bu hareket tam tersi etki eder sivilcelere. Tahriş olup iltihabın yayılmasını sağlar.

Sırttaki Sivilcelere Çay Ağacı

Saf çay ağacı yardımıyla sırtınızdaki sivilcelere bitkisel tedavi uygulayabilirsiniz. Çay ağacının içinde bulunan benzoil krem kadar etkili bir maddedir. Çay ağacı tamamen doğal olduğu için hiçbir şekilde cilde zarar vermez.

Sırttaki Sivilcelere Yulaf Ezmesi

Sırttaki sivilceleriniz için haftada 1 kez peeling yaparken 1 kez de cilt maskesi uygulayabilirsiniz. Yulaf maskesi tam sırtınızdaki sivilceleriniz için idealdir. Hazırlanışı ise 2 çay bardağı suyunuza 1 çay bardaği yulaf ekleyin suyunuz kaynamış olsun. Soğutun ve soğuduktan sonra sırtınıza bu maskeyi sürün yarım saat bekletip duş alın.

Sırttaki Sivilceler İçin Maske

  • 1 adet portakal
  • 1 çay kaşığı kabartma tozu

Portakal kabuklarını soyduktan sonra rendeleyin ve rendelenmiş kabukların içine kabartma tozu ilave edip karıştırın. Hazır hale gelen maskeyi sırtınızda sivilcelerin bulunduğu bölgeye uygulayıp yarım saat bekleyin. Sürenin sonunda sırtınızı yıkayıp maskeyi temizleyebilirsiniz. Haftada 2 kere duştan önce uygulayabilirsiniz.

Sırttaki Sivilceler İçin Elma Sirkesi

  • 1 bardak su
  • 1 yemek kaşığı elma sirkesi

Elma sirkesi ve suyu karıştırıp hazırladığınız karışımı masaj yaparak sırtınıza sürün. 15 dakika bekledikten sonra sırtınızı yıkayıp temizleyebilirsiniz. Sırtınızdaki sivilceler kuruyana kadar her gün tekrarlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız