Cilt Bakımı Ve Güzellik
Sirkeyle yapılan cilt bakımı yöntemleri

Sirke İle Cilt Bakımı

Saç ve cilt güzelliğinin yanı sıra sağlık için de oldukça faydalı olan sirkenin faydaları saymakla tükenmiyor. Üzüm sirkesi, cilt ve sağlık açısından en faydalı sirke türü olarak öne çıkıyor. Sirke ile cilt bakımı nasıl yapılır ve nasıl kullanmak gerekir sizler için açıklıyoruz. Anti aging etkisi veren, saçlardaki ölü deriyi uzaklaştıran, cildin nemlenmesini sağlayan ve siyah nokta oluşumunu engelleyen sirke, bir çok fayda ile öne çıkıyor.

 

Üzüm Sirkesi ve Zeytinyağı İle Cilt Bakımı

Malzemeler:

  • Bir çay kaşığı üzüm sirkesi
  • Bir çay kaşığı saf zeytinyağı

Hazırlanışı:

Işıltılı bir cilde sahip olmak için kullanabileceğiniz bu maske, eşit miktarda zeytinyağı ve üzüm sirkesinin karıştırılması ile elde ediliyor. Malzemeleri karıştırdıktan sonra pamuk yardımı ile cildinize sürüp yarım saat bekleyin. Sürenin sonunda cildinizi ılık su ile yıkayıp temizleyin. İşe yaramasını istiyorsanız sabah kalktığınızda ve akşam yatmadan bu maskeyi rahatlıkla cildinize uygulayabilirsiniz.

 

Sivilce Oluşumu İçin Sirke İle Bakım Uygulaması

Malzemeler:

  • Yarım çay bardağı gül suyu
  • Yarım çay kaşığı üzüm sirkesi

Hazırlanışı:

Gül suyu ile sirkeyi bir araya getirip tahta kaşıkla karıştırın. Bu karışımı az miktarda pamuğa bandırıp cildinize uygulayın. Yüz ve boyun bölgesine sürebileceğiniz karışımı on gün boyunca sabah ve akşamları cildinize uygulayın. Maskeyi cildinize uyguladıktan bir süre sonra yıkayıp temizleyebilirsiniz. Tonik görevi üstlenecek olan karışım aynı zamanda sivilcelerinizin de azalmasını sağlayacaktır. Ciltte oluşan sivilcelerin azalması ve önlenmesi için aynı zamanda ciltte oluşan bakteriler için iyi bir yöntemdir.

 

Sirke İle Saç Bakımı

Malzemeler:

  • Bir çay bardağı üzüm sirkesi

Hazırlanışı:

Üzüm sirkesini banyo öncesinde saç diplerine ve saç tellerine yedirin. Yarım saat kadar sirkeyi saçlarınızda beklettikten sonra ılık su ile yıkayıp temizlenin. Haftada bir kere tekrarlayarak saç derisini canlandırabilir ve saç derisinde kepek oluşumlarının giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Yazar: Tarih: 25 Nisan 2016 - 3:30:15 Kategori: Cilt Bakımı, Yüz Cilt Bakımı
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , ,