Cilt Bakımı Ve Güzellik
Sinem Kobalın Makyaj Yapma Teknikleri

Sinem Kobal Makyajı Nasıl Yapılır?

Birçok dizide karşımıza çıkan ve makyaj tarzında değişikliğe pek yer vermeyen Sinem Kobal nasıl makyaj yapıyor? Sinem kobalın yüzü, gözleri, yanakları ve dudaklarına kadar uyguladığı makyaj yöntemleri ve makyajında kullandığı ürünler.

 

Sinem Kobal Makyajına Yüz Bölgesi İle Başlayalım

 1. Öncelikle cildinizi temizleyip tonikleyin ve ardından cildinizi 2 – 3 dakika dinlendirip nemlendiricinizi yüzünüze sürüp yedirin.
 2. Nemlendiriciyi uyguladıktan sonra yüzde bulunan kusurları kapatıcı uygulayarak kapatın.
 3. Ardından gözleriniz dahil tüm yüze bazı eşit miktarda yayın ve küçük dokunuşlarla makyaj bazını yüzünüze yedirin.

 

Sinem Kobal Göz Makyajı

 1. Göz makyajına başlamadan önce gözaltlarında bulunan morluk veya yorgunluğu almak için likit kapatıcı uygulayın.
 2. Gözlerinizin üzerine de baz uygulamak için ten renginize yakın bir farı tüm göz kapağına eşit miktarda uygulayın.
 3. Göz üstünüze çok hafif yeşil tonlarda belli belirsiz olacak şekilde uygulayın.
 4. Flormarın 517 numaralı farı ile studio make up’ın es 17 farını karıştırarak üst buğuyu oluşturacak şekilde sürün. Önce 517’yi sürün ardında es 17’yi uygulayarak buğu oluşturun.
 5. Göz kapağının üstünde çizginin olduğu yere derinliği verdikten sonra kaş çizgisini belirginleştirmek ve kaş altına aydınlık katmak için Victoria secret’in aydınlık veren farını kaş altlarınıza uygulayın.
 6. Gözaltlarına buğu katmak için studio make up’ın es 87 farını ince keskin bir fırça ile gözaltlarına farı çizgi şeklinde uygulayın.
 7. Alt kirpiklerin dışa olan kısmını daha da belirginleştirmek için daha koyu bir far olan mac ac 9 numaralı farını alt kirpiklerin ortasından dışa doğru uygulayarak derinlik katın.
 8. Flormarın beyaz kalemi ile alt göz içlerine beyaz kalemi uygulayın. Ardından göz pınarlarına yine Victoria secret marka aydınlatıcı uygulayıp aydınlık bir görünüm verin bunu ince keskin bir göz fırçası ile uygulayabilirsiniz.
 9. Sinem Kobal’ın gözlerini vurgulayan eyelinerı ince bir şekilde üst göz kirpik diplerinize çekin. Göz pınarlarına doğru incelttiğiniz eyelinerı uçlara doğruda kuyruk olacak şekilde çekin.
 10. Kahverengi bir göz kalemi ile alt kirpiklerin ortasından başlayıp uca doğru hafif hafif gölge olacak şekilde derinlik katın.
 11. Elinizin altında bulunması gereken diğer bir ürün ise takma kirpikler. Tek tek yapıştıracağınız takma kirpikleri kirpiklerin uç tarafına doğru yoğunluk olacak şekilde ara ara yapıştırın.
 12. Kirpikleri yapıştırdıktan sonra dolgun görünen bir maskara ile alt ve üst kirpiklerinizi rimelleyin.
 13. Geldik kaşlara Sinem Kobal’ın kaş rengi genellikle kahve tonlarında bunun için boyalı kaş fırçası kullanabilirsiniz. Yukarıya doğru tarayarak hem kaldırın hem de kaşlarınızın rengini belirginleştirin.

 

Sinem Kobal Makyajında Yanaklar

 • Dudaklarınızı ördek gibi yapıp birleştirin ve elmacık kemiklerini ön plana çıkarıp koyu bir kapatıcı olur fondöten olur kontürleyin ve sürdüğünüz koyu rengi süngerle hafifçe dağıtın.
 • Yanaklara kontür uyguladıktan sonra pembe tonlarda bir allık ile elmacık kemiklerinizi ön plana çıkarak allığı sürün.

 

Sinem Kobal Makyajını Dudaklar İle Bitirilem

Son olarak dudaklarınıza hafif uçuk pembe tonlarında bir ruj sürerek Sinem Kobal makyajını sonlandırın.

 

Sinem Kobal Makyajı Resimleri

Yazar: Tarih: 14 Aralık 2014 - 1:30:49 Kategori: Makyaj, Makyaj Teknikleri, Manşet
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

 1. Dünya Demirci diyor ki:

  Çok güzel ben çok beğendim ayrıca çok teşekkür ederiz bizim için sinemin makyajını anlattığınız için tabi Makyajda önemli ama ben hep derim kadınların bazıları saatlerce makyaj yapar bazılarıda sadece Gülümser sinemde o gülümsiyenlerden biri kendisi zaten çok güzel ben lafı uzatmıyım tekrar çok teşekkür ederiz burdan sinemi çok öpüyorum ???????????

Etiketler:
Etiketler:, , , ,