Cilt Bakımı Ve Güzellik
Siğiller neden ve nasıl olur? Nasıl tedavi edilir?

Siğiller Neden Olur

Siğiller bulaşabilen rahatsızlıklardır. İyi huylu olan siğiller ufak ben gibi bir görünüme sahiptirler. Siğil oluşan kişiyle aynı eşyaları kullanan insanlarda da siğil görülme olasılığı bir hayli yüksektir. Siğil bulunan kişilerin eşyalarını kullanmamanız gerekmektedir.

 

Siğiller Nerede Çıkar

Siğiller vücudun her bölgesinde çıkabilmektedir. Ellerde daha sık görülmesinin nedeni, bulaşabilmesi için müsait olmasıdır ancak tüm bölgelerde siğil görülebilir. Farklı çeşitleri bulunan siğiller, bu çeşitlere bağlı olarak farklı görünümlere sahip olabilirsiniz.

 

Siğil, kozmetik olarak kötü bir görünüm oluşturur ve bulaşıcı bir rahatsızlık olduğundan sosyal hayatı olumsuz etkiler. Mukozaya yerleşmiş olan siğillerin kanser riski taşıdığı bilinmektedir. Tırnak yiyen kişilerde siğil oluşması halinde diğer bölgelere siğilin yayılma olasılığı daha fazladır.

 

Siğilin bulunduğu bölgeye göre tedavi süreci de çeşitlilik göstermektedir. Bazı bölgelerdeki siğillerin tedavisi daha zor olmaktadır. Buna göre ayak altında çıkacak siğilin ağırlık sebebiyle ayak tabanı ile eş değer olduğundan tedavinin de zor olacağını söylüyor.

 

Genital bölgede görülen siğillerin rahim ağzı kanseri oluşturma ihtimali vardır. Siğillerin bazı çeşitleri rahim kanseri oluşturabilmektedir. Siğilin bulaşması için vücudunuzda herhangi bir yara veya kesik olması yeterlidir. Bağışıklık sisteminin zayıf olması durumlarında siğil bulaşma riski artacaktır. Uyku bozukluğu, kansızlık, beslenme bozukluğu, stres gibi faktörler oluşma ve bulaşma süreçlerini çoğaltıyor.

 

Siğil Tedavisi

Genital bölge, makat ve ağız içinde oluşan siğiller kanser oluşma riski taşımaktadır. Bu tür bölgelerde görülen siğillerin zaman kaybetmeden tedavi edilmesi gerekir. Bu nedenle zaman kaybetmeden en yakın sağlık kuruluşuna başvurmalısınız.

Yazar: Tarih: 22 Ağustos 2015 - 11:49:23 Kategori: Cilt Sorunları, Cilt Sorunları Tedavisi
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

  1. arcan diyor ki:

    Genital sigile hangi bitki iyi geliyor yardım edermisiniz çay ağacı yağı deniyo bu yağı tekmi kullanıyoruz yoksa ayriyeten baska yaglarlami karıştırmak gerekir bilgi verirmisiniz

    • Aysu diyor ki:

      http://www.cilt.net/sigil-tedavisi/ Söğüt yaprağı tahta havanda veya elde iyice ezilerek siğillerin üzerini tamamen kapatacak şekilde sürülüp yarım saat kadar bu şekilde bekletilir. Haftada üç dört kez uygulanan bu kürün etkisi siğillerin küçülmeye başlaması ile ilk günlerden itibaren fark ediliyor. Bu kürü de deneyebilirsiniz.

Etiketler:
Etiketler:, ,