Cilt Bakımı Ve Güzellik
Siğil neden olur nasıl giderilir

SİĞİL TEDAVİSİ

Siğil bulaşıcı bir hastalıktır virüsle bulaşır. En fazla görülen yaş ise çocuklardır. Yetişkinlerde nadiren görülür. Siğillerinizden modern tıbbın verdiği yöntemlerle kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Siğil tedavi yöntemleri buzla siğil tedavisi, lazerle siğil tedavisi ve koterdir.  Gayet etkili ve başarılı tedavi yöntemidir. Siğillerin de farklı tipleri vardır. Katı dokulu ve cilt renginde bir görünüme sahiptir. Çok nadir de olsa koyu renkli ve düz yapısı olanlara rastlanır. Siğiller vücudun çeşitli bölgelerinde görülebilir.

Yüzde Siğil 

Deriden daha kabarık olan siğiller yüzde leke gibi görülebilir. Yüzünde leke oluştuğunu sanan insanlar ancak doktora gittiklerinde bunların siğil olduğunu öğrenirler ve inanması zordur.

Ellerde Siğil

Ellerin üst bölgelerin de oluşan siğiller tırnak kenarlarında da görülür. Ellerde oluşan siğilleri koparmayın ve mutlaka doktora gösterin.

Ayaklarda Siğil

Siğiller çok ağrılı değildir. Ama ayaklarda topuklarda meydana geldiği için yürüme esnasında sıkıntılar yaşanabilir. Topuk bölgesindeki siğiller sürekli basıldığı için zamanla dümdüz bir şekle bürünür. Ayakta görülen nasırla çok karıştırıldığı olur. Siğil olduğunu anlamak öyle çok da zor değildir ortasında siyah lekeler olur ve girintili çıkıntılıdır. Denizkestanesi battığında oluşan görüntüyü alır. O leke olarak gördüğünüz siyahlıklar besler siğili. Siğil bir kere bir yerinizde çıktıysa devamı gelmesi mümkündür. Ayağın her bölgesinde siğil görülebilir. Baştan önlem almak yayılmaması açısından en doğru seçenektir.

Genital Bölgede Siğil

Bu bölgede oluşan siğile kondilom adı verilir. Genital bölgede oluşan siğiller diğer bölgede oluşan siğillere göre daha yumuşak yapıya sahiptir. Vajina içinde ve kenarında görülebilir. Et benlerine benzer ağrısı yoktur ama zamanla çoğalır. Bu siğillerin oluşumunda acil doktora görünmek şarttır.

Siğil Tedavisi

Halk arasında tedavisi çok yaygın bir hastalıktır. Kesilir incir ağacı sütü sürülür sülük yapıştırılır ama çok sonuç alınmaz. En iyi sonuç için Aşağıda tarifini verdiğimiz bitkisel siğil tedavilerini uygulayabileceğiniz gibi  İlk başta da yazdığımız gibi modern teknolojilerle siğillerden kurtulmak mümkündür. Buz tedavisi, lazer ve koter dışında LED TERAPİ hepsinden iyi sonuç verir.

Bitkisel Siğil Tedavisi

Karakafesle, karaağaç   ya da gala bak kullanılarak uygulanan kompresler, çıban içindeki iltihabın akmasını sağlayabilir.  Bu 3 bitkiden istediğinizi kullanabilirsiniz. Bir iki kaşık kadar bitkiyi, 1fincan kaynar su içine atın. 10 dakikalık bir demlenme süresinin ardından temiz bir bezi demlenen karışıma batırarak sıkın. Daha sonra çıban üzerine hafifçe uygulayın. Virüsü engellemek için  siğili çay ağacı (Melale uca viridifolia) yağı ya da karahindiba (Taroxacum sp.) kökünün suyu ile temizleyin. Bir diş sarımsak veya ona eşit miktarda soğanı ezerek siğil yüzeyine uygulayarak yara bandı ile kapatın.

Ellerde görülen siğil için bitkisel tedavi ;  Kayın kabuğu; Siğillerin tedavisinde eski çağlardan beri kullanılagelen şifalı bir bitkidir. Şayet taze kayın kabuğu mevcut ise yaş olan iç kısmı aşağıya bakacak şekilde direkt siğilin üzerine yerleştirin. Taze kayın kabuğunun olmaması halinde bir iki çay kaşığı toz kayın kabuğunu 1 fincan kaynar suda 10 dakika demlendirerek içebilir veya siğil üzerine sürebilirsiniz.

Fesleğen; Bu bitki ise siğillerin iyileşmesini sağlayan pek çok anti-virüs bileşeni içerir.

Siğil için Söğüt yaprağı tedavisi ; Söğüt yaprağı tahta havanda veya elde iyice ezilerek siğillerin üzerini tamamen kapatacak şekilde sürülüp yarım saat kadar bu şekilde bekletilir. Haftada üç dört kez uygulanan bu kürün etkisi siğillerin küçülmeye başlaması ile ilk günlerden itibaren fark ediliyor.

Siğil tedavisinde diğer şifalı bitki ise sütleğendir. Bitkinin yapraklarından çıkarılan sütün siğiller üzerine damlatılması suretiyle uygulanır. Tıpkı söğüt yaprağı küründe olduğu gibi bu kür de haftada üç dört kez uygulanır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

  1. remzi diyor ki:

    Siğil Tedavisi…

  2. siğil diyor ki:

    vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim.

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız