Cilt Bakımı Ve Güzellik

Siğil neden olur nasıl giderilir
 • Yazar :
 • Tarih: 24 Haziran 2013
 • Kategori : Cilt Sorunları, Cilt Sorunları
 • SİĞİL TEDAVİSİ

  Siğil bulaşıcı bir hastalıktır virüsle bulaşır. En fazla görülen yaş ise çocuklardır. Yetişkinlerde nadiren görülür. Siğillerinizden modern tıbbın verdiği yöntemlerle kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Siğil tedavi yöntemleri buzla siğil tedavisi, lazerle siğil tedavisi ve koterdir.  Gayet etkili ve başarılı tedavi yöntemidir. Siğillerin de farklı tipleri vardır. Katı dokulu ve cilt renginde bir görünüme sahiptir. Çok nadir de olsa koyu renkli ve düz yapısı olanlara rastlanır. Siğiller vücudun çeşitli bölgelerinde görülebilir.

   

  Yüzde Siğil 

  Deriden daha kabarık olan siğiller yüzde leke gibi görülebilir. Yüzünde leke oluştuğunu sanan insanlar ancak doktora gittiklerinde bunların siğil olduğunu öğrenirler ve inanması zordur.

   

  Ellerde Siğil

  Ellerin üst bölgelerin de oluşan siğiller tırnak kenarlarında da görülür. Ellerde oluşan siğilleri koparmayın ve mutlaka doktora gösterin.

   

  Ayaklarda Siğil

  Siğiller çok ağrılı değildir. Ama ayaklarda topuklarda meydana geldiği için yürüme esnasında sıkıntılar yaşanabilir. Topuk bölgesindeki siğiller sürekli basıldığı için zamanla dümdüz bir şekle bürünür. Ayakta görülen nasırla çok karıştırıldığı olur. Siğil olduğunu anlamak öyle çok da zor değildir ortasında siyah lekeler olur ve girintili çıkıntılıdır. Denizkestanesi battığında oluşan görüntüyü alır. O leke olarak gördüğünüz siyahlıklar besler siğili. Siğil bir kere bir yerinizde çıktıysa devamı gelmesi mümkündür. Ayağın her bölgesinde siğil görülebilir. Baştan önlem almak yayılmaması açısından en doğru seçenektir.

   

  Genital Bölgede Siğil

  Bu bölgede oluşan siğile kondilom adı verilir. Genital bölgede oluşan siğiller diğer bölgede oluşan siğillere göre daha yumuşak yapıya sahiptir. Vajina içinde ve kenarında görülebilir. Et benlerine benzer ağrısı yoktur ama zamanla çoğalır. Bu siğillerin oluşumunda acil doktora görünmek şarttır.

   

  Siğil Tedavisi

  Halk arasında tedavisi çok yaygın bir hastalıktır. Kesilir incir ağacı sütü sürülür sülük yapıştırılır ama çok sonuç alınmaz. En iyi sonuç için Aşağıda tarifini verdiğimiz bitkisel siğil tedavilerini uygulayabileceğiniz gibi  İlk başta da yazdığımız gibi modern teknolojilerle siğillerden kurtulmak mümkündür. Buz tedavisi, lazer ve koter dışında LED TERAPİ hepsinden iyi sonuç verir.

   

  Bitkisel Siğil Tedavisi

  Karakafesle, karaağaç   ya da gala bak kullanılarak uygulanan kompresler, çıban içindeki iltihabın akmasını sağlayabilir.  Bu 3 bitkiden istediğinizi kullanabilirsiniz. Bir iki kaşık kadar bitkiyi, 1fincan kaynar su içine atın. 10 dakikalık bir demlenme süresinin ardından temiz bir bezi demlenen karışıma batırarak sıkın. Daha sonra çıban üzerine hafifçe uygulayın. Virüsü engellemek için  siğili çay ağacı (Melale uca viridifolia) yağı ya da karahindiba (Taroxacum sp.) kökünün suyu ile temizleyin. Bir diş sarımsak veya ona eşit miktarda soğanı ezerek siğil yüzeyine uygulayarak yara bandı ile kapatın.

   

  Ellerde görülen siğil için bitkisel tedavi ;  Kayın kabuğu; Siğillerin tedavisinde eski çağlardan beri kullanılagelen şifalı bir bitkidir. Şayet taze kayın kabuğu mevcut ise yaş olan iç kısmı aşağıya bakacak şekilde direkt siğilin üzerine yerleştirin. Taze kayın kabuğunun olmaması halinde bir iki çay kaşığı toz kayın kabuğunu 1 fincan kaynar suda 10 dakika demlendirerek içebilir veya siğil üzerine sürebilirsiniz.

   

  Fesleğen; Bu bitki ise siğillerin iyileşmesini sağlayan pek çok anti-virüs bileşeni içerir.

   

  Siğil için Söğüt yaprağı tedavisi ; Söğüt yaprağı tahta havanda veya elde iyice ezilerek siğillerin üzerini tamamen kapatacak şekilde sürülüp yarım saat kadar bu şekilde bekletilir. Haftada üç dört kez uygulanan bu kürün etkisi siğillerin küçülmeye başlaması ile ilk günlerden itibaren fark ediliyor.

   

  Siğil tedavisinde diğer şifalı bitki ise sütleğendir. Bitkinin yapraklarından çıkarılan sütün siğiller üzerine damlatılması suretiyle uygulanır. Tıpkı söğüt yaprağı küründe olduğu gibi bu kür de haftada üç dört kez uygulanır.

   

  Reklamlar
  Yorum Yaz:

  1. remzi diyor ki:

   Siğil Tedavisi…

  2. siğil diyor ki:

   vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim.

  Adet düzensizliklerine soğan kürü
  İbrahim Saraçoğlu Soğan Kürü

  İbrahim Saraçoğlu’nun önermiş olduğu soğan kürü kadınlarda adet düzensizliklerine, çikolata kistine, miyom, menopoz dönemi şikayetlerine ve yumurtalıklarda oluşan kistlere çare olmaktadır. Soğan kürü uygulanırken önerilen kullanım koşullarına bağlı kalınmalıdır.

  Tilaks çayı
  Tilaks Bitki Çayı

  Tilaks bitki çayı doğru ve aşırı tüketilmediğinde sağlıklı ve içimi güzel bir içecektir. Aktarlarda satılan tilaks bitki çayı içerisinde 20 poşet çay bulunur, Sindirim sisteminden metobolizmanın hızlı çalışmasına kadar birçok faydası bulunur. Cilt net olarak tilaks bitki çayı faydaları, zararları ve içeriğinde neler olduğunu araştırıp yazdık.

  Zayıflatan 10 besin
  Zayıflatan Besinler

  Aşırı kilolar ve şişmanlık her bireyin korkulu rüyalarından. Aşırı kilolardan kurtulmak için size vereceğimiz 10 farklı besinle sizde her birey gibi yiyerek zayıflayabilirsiniz. Yedikçe zayıflatan besinleri cilt.net sizler için yazıyor.

  Diyet yaparken yenmemesi gerekenler
  Diyet Bozan Besinler

  Diyet yaparken mutlaka yemeniz ve yememeniz gereken besinler vardır. Diyet bozan besinleri diyet sırasında tüketirseniz diyetinizden bir fayda sağlamamanız çok normaldir. Diyet yaparken azıcık kaçamak yapsam bir şey olmaz dediğimiz besinler diyet bozma konusunda uzman besinlerdir.

  2 günde 2 kilo aldıran diyet
  Kilo Alma Diyeti

  Kilo almak isteyenler en az kilo vermek isteyen kişiler kadar çoktur ve bunu önemli bir psikolojik sorun haline getirmişlerdir. Kilo almak diyeti sayesinde sizde istediğiniz kadar kilo alacak ve amaçladığınız kiloya rahatlıkla ulaşacaksınız. Kilo almak isteyenlerin yapması gereken 2 günlük kilo alma diyeti programını cilt.

  Dondurma nasıl zayıflatır
  Dondurma Diyeti

  Yıllardır bilinen dondurmanın kilo aldırdığı yargısı artık son buldu. Yaza formda ve zayıf girmek istiyorsanız yolunuz dondurma yemekten geçiyor. Beslenme ve diyet uzmanları kilolarından canı sıkılanlar için dondurma diyeti tariflerini çocuklarına da yaz boyunca meyve suyu yerine yine sağlıklı olan dondurma tercih etmelerini söylüyor.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  İp Ucu
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız