Cilt Bakımı Ve Güzellik
sigara_cilt_zararları

Sigara içen kadınlar için bitkisel cilt bakımı

 

 

Sigara kullanan insanlarda zamanla cilt renginde ve cilt yüzeyinin görüntüsünde bozulmalar görülür. Sigara içenlerin yapacağı özel bakımlarla sigaranın ciltteki olumsuz etkilerini kısa zamanda geçirerek, cildinizi sigaranın yan etkilerine karşı koruyabilirsiniz

 

 

Sigaranın cilde zararları

 

 

Sigara kullanımı iç organlara zarar verdiği gibi aynı zamanda cildinize de zarar vermektedir. Sigara içeriğinde yüzlerce zararlı madde bulunmaktadır.

 

Sigara içen kişilerin genel olarak cilt renkleri sarıdır ve solgun bir cilt rengine sahiptirler. Bununla beraber cilt gözeneklerin de büyüme ve cilt lekeleri de görülmektedir.

 

Sigaranın ciltteki etkileri cilt renginde sararma, cilt sarkması, cilt kuruluğu ve buna bağlı olarak sivilce gibi sorunlar, cilt lekesi, cilt kırışıklığı gibi sorunlar oluşmaktadır. Çözüm için en kolay ve en kısa yol sigaranın bırakılmasıdır. Eğer sigarayı bırakamıyorsanız bu durumda cilt üzerindeki olumsuz etkilerin  geçmesi için pratik yollara başvurulmaktadır. Gene de uygulayacağız cilt bakım yöntemleriyle beraber sigarayı bırakmayı denemeyi ihmal etmemelisiniz.

 

Sigara içenlere özel cilt bakımı

 

Malzemeler

1 Armut

 

Maskenin hazırlanışı ve uygulanışı

 

Armudu ikiye bölünüz ve ince olması için blendırdan geçiriniz. Blendırdan geçirdiğiniz armudun posasını bir kenara alınız suyunu bir kâseye koyunuz. Bir pamuk yardımıyla armut suyuyla cildinizi iyice siliniz. Bu uygulamayı gece uyumadan önce uygulamanız cildiniz için daha iyidir. Yüzünüzü yıkamadan yatabilirsiniz eğer çok rahatsız ediyorsa o durumda durulayabilirsiniz

 

Armut suyu cildinizin renginin sararmasını geçirerek, cildinizin renginin normale dönmesini sağlayacaktır. Cildinizin gözeneklerinin temizlenmesine de yardımcı olacaktır.

 

Bu uygulamayı düzenli uygulamanız sigaranın yarattığı cilt rengindeki sararmayı geçirerek, cildinize canlılık katacaktır.

 

Sigara içenlere kırışıklık maskesi

 

Sigara cildin yaşlanmasına ve kırışıklıkların oluşumuna sebep olur. Bu etkileri minimuma düşürmek için yapılacak bazı cilt bakım yöntemleri vardır.

 

Malzemeler

  • Olgun Avokado
  • Bal
  • Limon

 

Sigara içenlere kırışıklık maskesi hazırlanışı ve uygulanışı

 

 

Avokadonun olgun olması bizim için önemlidir. Avokadonun yarısı bize yeterli olacaktır. Avokado, 2 tatlı kaşığı bal ve yarım limonun suyunu bir kâseye koyunuz ve iyice karıştırınız. Elde ettiğiniz karışımı kırışıklıkların yoğun olduğu bölgeler özellikle olmak üzere yüzünüze uygulayınız. Kırışıklarınız belirli olması için gülümsemeniz yararlı olacaktır. Cildinize uyguladığınız maskeyi 1 saat kadar bekletmeniz yeterli olacaktır. Bu uygulamayı düzenli yaptığınız takdirde kırışıkların zamanla azaldığını fark edeceksiniz.

 

Hazırlayacağınız bir diğer maskeyle sadece sigaranın cildinizde yarattığı problemlerden değil, güneş lekeleri, güneş lekelerinden de kurtulabilirsiniz.

 

Malzemeler

 

  • Yoğurt
  • Zeytinyağı Sızma
  • Karbonat
  • Armut kabuğu
  • Limon Suyu

 

Bir kâse bir çorba kaşığı yoğurt, bir tatlı kaşığı sızma zeytinyağı, bir çay kaşığı karbonat, bir adet rendelenmiş armut kabuğu ve iki damla limon suyunu koyunuz ve iyice karıştırınız. Uyumadan önce cildinizi iyice temizledikten sonra bu karışımı cildinize uygulayınız. Cildinizde 15-20 dakika kadar beklettikten sonra, bol suyla durulayınız.

 

Bütün bu maskeleri uygulamadan önce cildinize tahriş yapıp yapmayacağından emin olmak için mutlaka bileğinizin içinde deneyiniz. Ve eğer limon asidik yapısından kaynaklı cildinizde bir tepki yaratırsa cildinize asla uygulamayınız

Yazar: Tarih: 11 Haziran 2016 - 3:21:28 Kategori: Cilt Sorunları Tedavisi
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , ,