Cilt Bakımı Ve Güzellik
Şeytan tırnağının çıkma sebepleri

ŞEYTAN TIRNAĞI

Şeytan tırnağı neden çıkar? Bu tırnak problemin en büyük nedeni tırnak yatağında meydana gelen deformasyondur. Genellikle soğuk havalarda daha fazla çıkan şeytan tırnağı kimi zamanda yanlış tırnak uygulamalarından meydana gelir.

 

Şeytan Tırnağı Neden Çıkar?

  1. Şeytan tırnağının ortaya çıkmasının nedeni yanlış manikür ve pedikür işlemleri olabilir. Tırnakların kenarında yer alan derilerin fazla kesilmesi şeytan tırnağının oluşmasının nedenlerindendir.
  2. Tırnak yiyen kişilerde şeytan tırnağına rastlanabilir. Tırnak yatağınız zayıfsa şeytan tırnağı görülme olasılığı daha yüksektir.
  3. Şeytan tırnaklarına genelde soğuk günlerde rastlanır. Kış günlerinde daha fazla ortaya çıkan şeytan tırnağı için eller soğuğa karşı korunmalıdır.
  4. Bazı vitamin eksiklikleri de şeytan tırnağına neden olabilir. Özelliklede B vitamini ile kalsiyum yönünden zengin gıdalarla beslenmeyen kişilerde şeytan tırnağı oluşumuna rastlanabilir.
  5. Su içmeyen kişilerde de şeytan tırnağı görülebilir. Bunun için yeteri kadar günlük su içilmelidir.
  6. Şeytan tırnağı tedavi edilmediğinde farklı hastalıklara sebep olabilirler. Tırnak çevresinde enfeksiyon ve ağrı olmasına neden olabilir.

Yukarıda sayılan nedenlerden meydana gelen şeytan tırnağından doğal tariflerle kurtulmak isteyenler Şeytan tırnağı nasıl geçer? başlıklı yazımızdaki çözümlerle bu problemden kurtulabilirler.

 

Yazar: Tarih: 27 Ekim 2014 - 1:30:06 Kategori: El Ayak Bakımı, Tırnak Bakımı
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, ,