Cilt Bakımı Ve Güzellik
Şeytan tırnağı nasıl geçer ve nasıl kesilir.

ŞEYTAN TIRNAĞI

Şeytan Tırnağı : El tırnaklarının yan taraflarında oluşan tırnak etlerine şeytan tırnağı denir.  Ellerinizin estetik açıdan güzel görünmesi ve olası enfeksiyon risklerine karşı tırnaklarınızın kenarında meydana gelen şeytan tırnaklarından kurtulmalısınız. Şeytan tırnağı günlük hayatta işlerimizi yaparken sürekli bir şeylere takılarak bizi rahatsız eder.

Şeytan Tırnağı Nasıl Geçer

 

1- Sabah evden çıkmadan önce bir leğenin içine biraz sıcak su ve bir kaşık zeytinyağı ekleyip bu suda ellerinizi 20 dakika kadar bekletin. Tırnaklarınızın kenarındaki kuruyan şeytan tırnağı zeytinyağı ile yumuşayacak ve sizi günlük hayatınızda rahatsız etmeyecektir.

2- Şeytan tırnaklarının oluşma nedeni ellerin kurumasıdır. Bu yüzden her gün sabah ve akşam mutlaka ellerinizi yıkadıktan sonra kremleyin. Ellerinizi kremlerken tırnak çevrenize özellikle yedirin.

3- Aktarlarda ve eczanelerde tırnaklar için özel olarak satılan yağlar vardır. Bunlar ile şeytan tırnaklarınızı ovabilirsiniz.

4- Hızlı bir çözüm arıyorsanız yatmadan önce bolca vazelini tırnak etlerinize yedirin. Elinize bir bez sararak yatın. Sabaha şeytan tırnaklarınız yumuşacık oalcaktır.

5- Düzenli olarak ellerinize maniküt yaptırmanız şeytan tırnağı oluşumunu önleyecektir.

6- Tırnaklarını ve tırnak etlerini yiyen kişilerde şeytan tırnağı daha sık görülüyor. O yüzden yeme isteği geldiğinde sakız çiğneyerek bunun önüne geçebilirsiniz.

Şeytan Tırnağı Nasıl Kesilir

Şeytan tırnağını keserek onlardan kökten kurtulabilirsiniz. Fakat enfeksiyon kapmamak için çok dikkatli olmalısınız.

  • Sabunlu su ile tırnağınıza hijyen kazandırıp daha sonra tırnak makası ile kesin.
  • Kestiğiniz bölgenin mikrop kapmaması için alkol sürün ve üzerini yara bandı yada sargı beziyle kapatın.
  • Antibiyotik ve E vitamini içeren kremler ile çabuk kapanmasını sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

  1. hanım diyor ki:

    ya arkadslar size bir tavsiye bence su da iyi ama bir formülüm var zeytinyağı, su,limon, bira da sıcak su ilave edin süpe r bir karışım benim tırnaklarım artık hem kalın hemde kırılgan değil deneyin lütfennnnnn bayy

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız