Cilt Bakımı Ve Güzellik
Sert saçları yumuşatma

SERT SAÇLAR NASIL YUMUŞAR

Sert saçların oluşma nedeni nemsizlik ve yüksek ısı nedeniyle kırılmasıdır. Bu nedenle saçlara devamlı nem vermek ve ısı faktörü yüksek şekillendiricilerden uzak durmak sert saçların kendine gelmesini sağlar. Sert saçlar nasıl yumuşar? Cilt.net olarak sert saçlarınızı yumuşatmak için yapmanız gerekenleri yazdık.

Sert Saçlar Nasıl Yumuşar?

 • Nemlendirme özelliği yüksek olan şampuanlar kullanın.
 • Saçlarınızı her gün yıkamayın. Aksi takdirde saçınızdaki nem oranı gittikçe kaybolacak ve saçlarınız hızla kırılacaktır. Saçınızı her gün yıkamak mecburiyetindeyseniz şampuanınızın yarısını suyla seyreltin.
 • Haftanın bir günü nemlendirme özelliği yüksek bakım ürünü kullanın. Bunun yerine bitkisel yağlardan faydalanarak saç bakım maskesi de yapabilirsiniz. Sert saçların toparlanmasını sağlayan en iyi yağ zeytinyağıdır. Saç diplerine ve saç tellerine zeytinyağı maskesi uygulayın.
 • Saç kurutma makinelerinden uzak durun. Saçlarınızı daha çok sertleştiren bu aletleri bir kenara bırakın ve duştan çıktıktan sonra ıslak saçınızı havluya sarın. Doğal halde kurumasını bekleyin.
 • Duştan çıktıktan sonra nemini aldığınız saçlara durulanmayan saç bakım serumu uygulayın. Saç serumları saç tellerini yumuşatır ve parlatır.
 • Saçlarınızı ılık suyla yıkamaya özen gösterin. Sıcak suların saçları daha çok sertleştirdiğini unutmayın.
 • Saçınıza fön çektirmek zorundaysanız fönden önce saçlarınızı koruyan serum sürmeye özen gösterin. Saç tellerini sararak ısıya karşı koruyan serumlar saçların sertleşmesini engeller.
 • Saçlarınızdaki sertlik sadece uç kısımlarda ise her ay düzenli olarak saçınızdaki kırıklardan aldırmayı ihmal etmeyin.
 • Saçlarınızı uzun bir süre boyatmayın. Özelliklede saçlarınız sarı ise röfle işleminden kesinlikle uzak durun. Sert saçların bir diğer nedeni de saç boyalarıdır.

Sert Saçları Yumuşatmak için Maske Tarifi

 • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
 • 1 tatlı kaşığı lavanta yağı
 • 1 çay kaşığı çam terebentin
 • 1 tatlı kaşığı defne yağı
 • 1 tatlı kaşığı hintyağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Malzemelerin hepsini bir kase içinde karıştırın. Saçlarınızın her bölgesine eşit şekilde sürün. Saçlarınızda 60 dakika beklettikten sonra arındırın. Arındırma işleminde saçınızı ıslatmadan şampuan dökün ve köpürtmeye çalışın. Daha sonra bol su dökerek arındırın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

 1. Buse diyor ki:

  Arkadaşlar böyle şeylere hiç gerek duymayın bir kaç ay önce yorumlardan okuduğum likit keratin bakım uyguladım mucizevi bir şey cesaret ettim şuan oldukça memnun kaldım.

 2. Ceylan diyor ki:

  Bence Likid Keratin seti daha etkili komple bakım.

 3. Ceylan diyor ki:

  Sevgili dertdaşlarım canlarım, size bir tecrübemi yazayım mı?, aşırı dökülen biraz da sert saçlarınız varsa, saçlarınız boyalı ise mutlaka likid keratin şampuan öneririm. üçüne aynı anda fayda gördüm .. ben kullanalı 1 ay oldu saçlarım pamuk gıbı yumuşak ve dökülme azaldu hem de hızlı uzuyor. zaten bitkısel bir şampuan.

 4. NURCAN diyor ki:

  Elinize sağlık. çok güzel bilgiler.. Ben de saçlarım çok yıpranmış ve sert olduğu için,Keratin yüklemesi yaptım, üzerine tarifiniz maskelerden yaptım. Öyle güzel öyle güçlü saçlarım oldu ki anlatamam. Keratinler saçımı yapılandırdı, bu maske de yumuşacık yaptı. Çok çok memnunum. İncelmiş, yıpranmış, kurumuş sert saçlarım nasıl da toparladı. Fakat Katkısız Keratin kesin lazım. Kimyasal keratin işe yaramıyor. Sakın kuaförlerde yaptırmayın.

İlginizi Çekebilir
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız