Cilt Bakımı Ve Güzellik
Şems aslan doğal diş macunu tarifi

ŞEMS ASLAN DOĞAL DİŞ MACUNU TARİFİ

Şems Aslan’nın doğal bitkilerle hazırladığı diş macunu dişlerin beyazlamasın da ve ağız bakımında  çok faydalı. Bütün güzelliğin ağız yoluyla cildimize geçtiğini düşünürsek ağız bakımı oldukça önem kazanıyor. Hollywood gülüşü ile bilinen beyaz dişler Şams Aslan doğal diş macunu ile gerçekleşiyor. Ağız bakımında da çok farklı ürünler mevcut fakat kendi evinizde doğal yöntemlerle hazırlayacağınız macun çok daha etkileyici değil mi?

Bu diş macunu ile diş damağınıza maske de yapabilirsiniz. Ağız kokusundan tutunda diş kanaması rahatsızlığına kadar faydalı bir macundur.

Ayrıca Doğal Diş Macunu Tarifleri Konumuzdan Dilediğiniz bir diş macununu hazırlayabilirsiniz.

Şems Aslan Diş Macunu Tarifi

  • Muz kabuğu ( kurutulmuş 3 çorba kaşığı )
  • Himalaya tuzu ( deniz tuzu da kullanılabilir 1 yemek kaşığı )
  • Zeytinyağı ( yeteri kadar )

Muz kabuklarını güneşte iyice kurutup daha sonra bunları ovalayarak un haline getirin. Ardından himalaya veya deniz tuzunu ilave edip krem haline gelinceye kadar zeytinyağını ekleyin. Macun haline gelene kadar karıştırın ve ağzı kapaklı bir kaba koyun. İstediğiniz sıklıkta bu hali ile dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.

Damak maskesi olarak kullanılacaksa hazırlanan karışımı gazlı bir beze bir miktar koyup bir kat sarın ve üst damağınıza yerleştirip bekleyin. 5 dakika ağzınızda beklettiğinizde ağız kokuları, diş eti kanamaları, sigaradan oluşan kokular, diş eti morlukları gibi bir çok ağız tedavisine çok faydalı bir damak maskesidir.

Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız