Cilt Bakımı Ve Güzellik
Selülite iyi gelen içecekler nelerdir

Selülit Nasıl Geçer

 

Bacaklarda oluşan yağ birikintileri güzellik kusuru olarak bayanların özellikle yaz aylarında başlarına bela oluyor. Portakal kabuğu şeklide oluşan ve kötü bir görünüm oluşturan selülitler, bir çok farklı doğal yöntemler kullanılarak giderilebiliyor.

 

Selülit tedavisinde maske ve kürlere ek olarak selülit ile savaşan gıdaların tüketimi de önem taşımaktadır. Selülit Tedavisi konumuzu ziyaret ederek doğal maske ve kür tarifleri ile kendinize en uygun tedavi yöntemini belirleyebilirsiniz.

 

 

Selülit Geçiren İçecekler

 

Uzmanlar tarafından denenmiş ve çoğu kişide olumlu sonuçlar alınmış besinler, selülit tedavisinde ek fayda sağlayabiliyor. Selülit tedavisinde en etkili içecek, en basit ve hayatımız için gerekli olan sudan başkası değildir. Yaşam kaynağımız olan su, vücutta birikmiş olan yağların çözünmesini sağlayarak selülitlerin giderilmesinde etkin rol oynuyor.

 

Günde en az 2,5 litre su içmek selülitle mücadelede oldukça önemlidir. Suyun haricinde yeşil çay da günlük olarak tüketilmesi gereken mucizevi içeceklerdendir. Metabolizmayı hızlandıran ve vücudu diri tutan yeşil çay, selülitlerin giderilmesinde de etkilidir.

 

 

Kafein Selülit Yapar Mı?

 

Kafeinin damarları büzüştürücü etkisinden yola çıkarak uzun yıllar boyu selülit yaptığı şeklinde yorumlanmıştı. Günümüzde yapılan araştırmalar kafeinin selülitleri tetikleyici etkisi bulunmadığını, metabolizmayı hızlandırdığı için vücutta biriken yağların yakılmasında faydalı olduğunu ortaya koymuştur.

 

 

Alkol Tüketimi Selülit Yapar Mı?

 

Alkollü içecekler vücutta kullanıldığı andan itibaren yağa dönüşmesi sonucu selülitler üzerinde olumsuz etkiler bırakırlar. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre haftada 2’den fazla alkol tüketimi selülit oluşumunu tetiklemektedir.

 

 

Selülit Tedavisi

 

  • Spor yapmayan kişilerde selülit görülme sıklığı daha fazladır. Düzenli olarak spor yapmak vücudunuzdaki fazla yağları yakmanızı ve forma girmenizi sağlar.
  • Yediğiniz ve içtiğiniz şeylerdeki şeker oranına dikkat etmek selülitle mücadelede oldukça önemlidir. Şeker oranını düşürmeli ve bol su tüketmelisiniz.
  • Bol miktarda asitli içecek ve kahve tüketimi de selülit oluşumuna neden olabilmektedir. Günlük beslenme alışkanlıklarınızı gözden geçirmeli ve daha sağlıklı besinler tüketmelisiniz.
  • Selülit tedavisinde doğal yöntemler bazen yetersiz kalabilmektedir. Bu durumlarda kozmetik ürünler kullanmak isteyebilirsiniz. Bu nedenle sizler için piyasada bulunan selülit kremlerini inceledik ve En İyi Selülit Kremi isimli konumuzda detaylı bilgilere yer verdik.

Yazar: Tarih: 2 Temmuz 2015 - 4:38:23 Kategori: Çatlak Ve Selülit Tedavisi, Cilt Sorunları
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,