Cilt Bakımı Ve Güzellik
Selülite aspirinli karışım tarifi

Özellikle kadınların kendilerinde oldukça sorun haline getirdiği ve yok etmek için neredeyse her yolu deneyecekleri bir problem olarak görülen selülit sorunu; alternatif tıpçıların da dikkatini çekmiş ve konuyla alakalı kolayca hazırlanacak, bu soruna ciddi anlamda çare olacak kürler hazırlamayı denemişlerdir.

Hareketsiz yaşamın, sağlıksız ve yetersiz beslenmenin, kötü alışkanlıklara sahip olmanın, aşırı kilolu olmanın ve ırsi problemlerin bir şekilde vücutta kaçınılmaz olarak selülite yol açtığı bilinirken; bu sorundan mümkün mertebe uzak durabilmek için sayılan tüm bu ihtimallerden uzak durmak; eğer hala geçmiyorsa da doğal yöntemlere başvurmak en mantıklı çözüm yoludur.

Selülit giderici aspirinli kür

Malzemeler :

Yirmi adet aspirin

On adet limonun suyu

Çıkan limon suyuna denk olacak şekilde susam yağı

Hazırlanışı :

Eldeki tüm limonların suyu, önceden hazırlanmış kabın içerisine özenle sıkıldıktan sonra, yine hazırda durmakta olan aspirinler de bu suyun içerisine atılarak ezilmeye başlanır. İyice ezildikten sonra da güzelce karıştırılan bu malzemelerin tamamen birbirine karışması sağlanır. Son olarak malzemeye denk olarak eklenen susam yağı da iyice karıştırılarak üç malzeme tek bir malzeme haline getirilir. Hazır hale getirilen ürün, cam bir şişenin içerisine aktarılarak muhafaza edilirken kullanım aşamasında yeterli miktarda ürünü sorunlu bölgeye sürdükten sonra beş dakika kadar bekletip ılık suyla yıkamanız yeterli olacaktır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız