Cilt Bakımı Ve Güzellik
Selülite iyi gelen yağlar

Selülitleri geçiren yağlar cildin alt tabakalarına yerleşen ve kötü bir görünüm oluşturan selülitlerin giderilmesini sağlar. Portakal kabuğu şeklinde yağ birikintilerine verilen isim olan selülit, doğal yöntemler kullanılarak kısa zaman içinde tedavi edilebiliyor.

Selülit Geçiren Yağlar

Susam Yağı: Susam yağı, selülit üzerinde oldukça etkilidir. Deri altında hızla nüfus eden susam yağı selülitleri yok eder. Düzenli kullanım sonrasında iyileştirici etkileri görülen susam yağı 15 dakika boyunca selülitli bölgeye masaj yaparak yedirilmelidir. 1 saat bekledikten sonra susam yağını cildinizden temizleyebilirsiniz. 3 ay boyunca her gün kullandığınızda selülitler üzerinde iyileştirici etkileri görülür.

Üzüm Çekirdeği Yağı: Yenileyici özelliği bulunan üzüm çekirdeği yağı selülitler üzerinde oldukça etkilidir. Masaj yaparak cilde yedirilen üzüm çekirdeği yağı haftada en az 2 kere uygulanmalıdır.

Limon Yağı: Selülitli bölgedeki yağların yakılmasını sağlayan limon yağı, zeytin yağı ile birlikte kullanılmalıdır. Masaj yaparak cilde yedirilen yağ kısa zaman içinde selülitlerinizi giderecektir. Selülitli bölgeye sürüldükten sonra yarım saat bekledikten sonra ılık suyla durulayabilirsiniz. Haftada 3 kez uygulamanız yeterli.

Portakal Yağı: Selülitli bölgedeki yağların yakılmasını sağlayan portakal yağı, deri üzerindeki etkileri ile selülitli görüntüyü azaltır. Portakal yağıda buğday yağı ile birlikte kullanılabilir.

Buğday Yağı: Selülitler üzerinde etkili olan buğday yağı, biberiye yağı ile karıştırılarak kullanılabilir. Buğday yağını masaj olarak uygulamalısınız. Masaj ile birlikte bitkisel yağlar daha iyi etki edecektir.

Jojoba Yağı: Selülit tedavisinde kullanılan etkili yağlardan biri olan jojoba yağı, selülitli bölgeye masaj yapılarak uygulanmalıdır ve 4 hafta düzenli olarak kullanıldığında selülitlerin azalmasını sağlar.

Ardıç Yağı: Selülitleri gidermek için kullanılan doğal yağlardan bir diğeri ardıç yağıdır. Masaj yaparak cilde uygulanan ardıç yağı streç filmle sarılarak bölgenin terlemesi sağlanır. Terleme yolu ile uygulandığında daha çabuk etki görürsünüz.Ardıç yağı kullanımı haftada 2 kez uygulanmalıdır.

Doğal yöntemlerle selülit tedavisinde etkili olan maskeler için Selülit Tedavisi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Hormonal bozukluklar, genetik faktörler ve kan dolaşımı bozuklukları selülit oluşmasına neden olmaktadır. Bayanların büyük çoğunluğu selülit sorunuyla yüzleşmek zorunda kalmaktadır. Selülit tedavisinde öncelikle selülite neden olan faktörler belirlenmeli ve bu faktörler ortadan kaldırıldıktan sonra uygun tedavi yöntemi seçilmelidir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

 1. Raife diyor ki:

  Ya ben pek inanmadım. Eyer bu iş bu kadar kolay olsaydı dünyada selülitli kalmazdı:() sanmıyorum buda benim yorumum!
  Neden inanmıyosun diye sorarsanız şüyle açıklıyım;
  ” ben daha üünce başka bir sitede selülitler için sıpor haraketlerine bakdım ve bacaklarım oldugundan daha tombik oldu. Ondan sonrada tüy sarartmaylan ilgili bişeye baktım süzde hiç beli olmuyacaktı ama gayaeet beli olıyo tenimde gayet istenen tondaydı:)) insanın dogal olarak kafası karışıyo.
  ( cevap vericekmisiniz)
  ( çok uzun oldu farkındayım):0)

  • Nurhan diyor ki:

   http://www.cilt.net/selulit-tedavisi/ Burada yer alan tariflerden herhangi birini seçip 3 ay boyunca düzenli olarak uygulayın. Tariflerin tümü denenmiş, olumlu sonuçlar alınmış tariflerdir.

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız