Cilt Bakımı Ve Güzellik
Selülit Eriten Tek Bacak Havada Egzersizi

Selülit Eritme Hareketleri

Selülitleri eritmek için beslenmenin yanında yapılan günlük hareketlerin önemi de büyüktür. Selülit için aşağıda yer alan hareketleri düzenli olarak uyguladığınızda deri üzerinde oluşan görüntünün hızla düzeldiğini görebilirsiniz.

 

Resimli Selülit Eritme Hareketleri

Selülit Eriten Geriye Tekme Hareketi

Yerde köprü pozisyonunu aldıktan sonra elleri omuz hizasında açarak yere koyun. Dizlerde kalçanın genişliği kadar açık olmalıdır. Ağırlığı sağ ele ve sağ dize vererek sol dizi kırıp ileri ve geri doğru kaldırın. Sol bacağınızı tavan kısmına doğru iyice açın. Daha sonra dizi içeri doğru kırın ve bacağı göğüs bölgesine dek çekin. Aynı hareketi diğer bacağa da uygulayın. Bu hareket kalçalarınızı sıkıştırırken bölgesel yağlanmanın önüne geçerek selütlerinizi kısa sürede giderecektir. Hareketi başlangıçta 10’ar kere uygulayın daha sonra sayıyı arttırın.

Selülit eriten egzersizler
Selülit Eriten Geriye Tekme Hareketi

 

Selülit Eriten Çömelme Hareketi

Kalçayı çalıştıran en etkili hareketlerden biride çömelme pozisyonunda yapılan hareketlerdir. Ayakta sabit durun ve bacakları omuzların genişliğinde açın. Bu pozisyondayken dizleri kırın ve altınızda tabure var gibi aşağı kısma doğru çömelin. Doğrulurken kalçalarınızı sıkın ve ilk pozisyonunuzu alın. Hareketi başlangıçta 10 kere tekrarlayın. Yaptığınız çömelme hareketini bacaklarınız bitişik haldeyken 5 kere daha yapın ve hareketi sonlandırın.

Çömelme Hareketi
Selülit Eriten Çömelme Hareketi

 

Selülit Giderici Atak Hareketi

Ayakta dik şekilde durun, bacağınızın birini 3 adım ileri koyun, Öteki bacağınızı ise yere doğru paralel olacak şekilde eğin. Bu pozisyonu aldıktan sonra önceki pozisyonunuza geri dönün. Eski pozisyonunuzu alırken yavaş hareket edin. Aynı hareketi diğer bacak içinde uygulayın. Hareket başlangıçta her bacak için 10ar kere tekrar edilmelidir.

Selülit Eriten Atak Egzersizi
Selülit Giderici Atak Hareketi

 

Tek Bacak Havada Hareketi

Kalça kaslarınızı çalıştıran bu hareket yüz üstü pozisyonunda yapılır. Yüz üstü yatın ve dirseklerinizden güç alarak yükselin. Dirsekleriniz ve elleriniz yerde olmalıdır. Ayaklarınızın parmak uçlarıyla yerle temas halinde olun. Bir ayağınızın ucu yerdeyken diğer bacağınızı havaya kaldırın. 5 saniye bu şekilde durduktan sonra bacağınızı indirin. Her bacak için hareketi 5er kere tekrar edin. Tek bacak havada hareketi aynı zamanda omuz, sırt ve karın kasları için faydalıdır.

Selülit Eriten Tek Bacak Havada Egzersizi
Tek Bacak Havada Hareketi

 

Popo Kaldırma Hareketi

Yere sırt üstü uzanın. Ellerinizi yere koyup destek alarak poponuzu yukarı doğru kaldırın. Bu sırada ayaklarınızda yerde olmalıdır. Popunuz yukarıda iken sıkmaya gayret edin. Aşağı doğru indirirken sıkmayı bırakın. Başlangıçta hareketi 10 kere uygulayın. Bu hareket kısa sürede poponuzu sıkılaştıracak ve selülitli görünümün düzelmesine yardım edecektir.

Selülit Eriten Popo Kaldırma Egzersizi
Selülit Giderici Popo Kaldırma Hareketi

 

Süpürme Hareketi

Önünüze bir sandalye koyun ve sandalyenin arkasına geçerek iki elinizle sandalyeyi tutun. Pozisyonunuzu aldığınızda bacağınızın birini yerden arka tarafa doğru kaldırın. Bacağınızı kaldırırken bükülmemesine özen gösterin. Arka tarafa doğru kaldırdığınız bacak 2 saniye aynı pozisyonda kalmalıdır. Daha sonra başlangıçtaki pozisyonu alın. 15 kere aynı hareketi tekrar edin. Diğer bacak içinde aynı hareketi 15 kere tekrarlayın.

Selülit Giderici Süpürme Egzersizi
Selülit Giderici Süpürme Hareketi

 

Çapraz Uzatma Hareketi

Yere oturun ve köprü şeklini alın. Elleriniz, dizleriniz ve bacaklarınız yerle temas halinde olmalıdır. Köprü pozisyonundayken sol kolunuzu yana doğru açın. Aynı anda sağ bacağınızı sağ tarafa doğru kaldırarak açın. Bacağınızın düzgün ve gergin durmasına özen gösterin. İki saniye geçtikten sonra yavaş şekilde ilk pozisyona dönün. İlk etapta hareketi 5 kere uygulayın. Diğer kol ve bacak içinde aynı hareketi 5 defa uygulayın.

Selülit Giderici Çapraz Uzatma Egzersizi
Selülit Giderici Çapraz Uzatma Hareketi

 

Esneme Egzersizi

Ayakta rahat bir pozisyon alın. Bu pozisyondayken bacağınızın birini yavaşça yerden kaldırın ve arkaya doğru uzatın, elinizle ayak bileğinizi kavrayın. Diğer elinizi ileriye doğru düm düz uzatın. Bu şekilde 3 saniye kadar bekleyin. Daha sonra ilk pozisyonuna dönün. 5 defa tekrarladıktan sonra diğer bacak için hareketi 5 kere daha uygulayın.

Selülit Giderici Esneme Egzersizi
Selülit Giderici Esneme Egzersizi

 

Yazar: Tarih: 10 Ocak 2015 - 1:00:35 Kategori: Çatlak Ve Selülit Tedavisi, Cilt Sorunları, Manşet
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , ,