Cilt Bakımı Ve Güzellik
Seboreik dermatit nedir nasıl tedavi edilir ?

SEBOREİK DERMATİT TEDAVİSİ

Seboreik dermatit nedir nasıl tedavi edilir ? Vücut üzerinde seboreik dermatitin görüldüğü belli alanlar bulunur. Bu bölgeler vücutta daha yağlı bulunan bölgelerdir. Saç derisi, kaşlar, sakal ve bıyık bölgeleri, kulak arkası gibi yerler seboreik dermatit hastalığının sıklıkla görüldüğü bölgelerdendir.

 

Seboreik Dermatit Tedavisi Ve Korunma

1- Seboreik Dermatit hastalığı daha çok saçlı deriyi ilgilendirdiği için kullanacağınız şampuanı çok dikkatli seçmelisiniz. Sıradan bir şampuan kullanmak yerine dermatoloğun önerdiği bir temizleyiciyle saçınızı yıkamalısınız.

 

2- Seboreik dermatiti tetikleyecek gıdalardan uzak durun. Kahve, kola, turşu gibi fazla miktarda tüketilen bazı yiyecek ve içecekler kaşıntıyı ve döküntüyü daha fazla artırır.

 

3- Saçlı deride kepek halinde ortaya çıkar bunun için yüzünüzü yıkarken PH uyumlu sabunlar kullanmaya özen gösterin. Özelliklede sebamed sabun kaş, sakal ve bıyık bölgesindeki deri için iyileştirici özelliktedir.

 

4- Burun kenarlarında görülen seboreik dermatit için bepanthol losyon eczaneden temin edilerek her gün kullanılabilir. Bepanthol kırmızı derinin yatışmasını sağlar ve kaşıntıyı azaltır.

 

5- Seboreik dermatit için en etkili şampuanlardan biri ‘prozinc’ isimli şampuandır. Saçlarınızda meydana gelen kaşıntı ve kepeklenmeyi büyük ölçüde azaltabileceğiniz şampuanı eczanelerden temin edebilirsiniz.

 

6- Stresin ve alkolün daha fazla artırdığı bir hastalık olduğu kanıtlanan seboreik dermatit tedavisi süresince özel hayatınıza dikkat ederek tedaviye kısa sürede yanıt alabilirsiniz.

 

Yazar: Tarih: 23 Aralık 2013 - 7:00:59 Kategori: Saç Bakımı, Saç Problemleri
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

  1. umut erdem diyor ki:

    kaşıntı için vichy nın yeşil renkli kepek şampuanını öneririm. gerçekten kaşıntıyı anında ve uzun süreli engelliyor.

  2. tulay diyor ki:

    merhaba benim saclarımın ön kısımları seyreldi.cok kepeklenme var yıkamama rağmen kaşınıyor.bana yardım edin.

Etiketler:
Etiketler:, , ,