Cilt Bakımı Ve Güzellik
Sarışın Yıldız Jessica Simpson'un Saç Rengi

Sarışınlar için Saç Renkleri

Her saç rengine uyum sağlayan sarışın bayanlar bu konuda oldukça şanslılar. Fakat her ten grubunda olduğu gibi sarışın bayanlarında ten renklerini iyi analiz ederek doğru renkleri tercih etmeleri gerekir. Ten renginiz altın ve sarı tonlarda ise sıcak ten rengine sahipsiniz, ten renginiz pembe tonlarda ise sizin ana renginiz soğuk renklerdir.

 

Ten Rengi Nasıl Belirlenir?

Aynanın karşısına geçin ve elinize beyaz bir kağıt alın yüzünüzün yanına tutarak ten renginizin sarıya mı maviye mi dönük olduğunu belirleyin. Sarı sıcak mavi soğuktur.

 

Sarışın ve Soğuk Ten Rengine Yakışan Saç Renkleri  

Beyaz kağıt testinden soğuk bir ten rengine sahip olduğunuzu öğrendiyseniz ve koyu renk tercihlerin var ise kahve tonlarını mutlaka denemelisiniz. Sarışın ten renginize uygulayacağınız kahve tonları size daha gizemli bir hava verecektir.

 

Ten renginiz çok açık ise çok koyu renklerden uzak durmalı küllü kahve, ışıltılı kahve, küllü kumral, açık kestane ve altın kahve renklerini denemelisiniz.

 

Sarışın ve Sıcak Ten Rengine Yakışan Saç Renkleri 

Sıcak ten rengine sahip kişiler bu konuda oldukça şanslı. Kumralın tüm tonlarını saçlarınıza uygulayabilir bunun dışında, çikolata, ışıltılı kahveler ve koyu renkleri rahatlıkla saçlarınızda deneyebilirsiniz.

 

Saçlarınızı koyu renge boyadığınız da yapacağınız makyajında etkileyici olmasına özen gösterin. Aksi taktir de siyah bir saç rengine makyaj uygulanmadığında sizi olduğunuzdan yaşlı ve soluk tenli gösterir.

 

Ünlülerin Tercih Ettiği Saç Renkleri

Ünlü sarışınlar saçlarında en çok platin sarısı, sarı, kum sarısı, bej tonları, kahve ve karameller kullanırken birçoğu da bu renklere balyaj ve röfle yaptırmayı ihmal etmiyor. En ünlü sarışınlar arasında Jennifer Aniston, Naomi Watts, Paris Hilton, Christina Aguilera, Gwyneth Paltrow, Jessica Simpson, Kate Bosworth ve Nicole Kidman’ın saç renklerini inceleyerek size en yakışacak rengi kendinizde bulabilirsiniz.

Yazar: Tarih: 9 Mayıs 2015 - 2:25:26 Kategori: Manşet, Saç Bakımı, Saç Renkleri ve Boyaları
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , ,
İlginizi Çekebilir
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız