Cilt Bakımı Ve Güzellik
sarımsaklı şampuan

SARIMSAK ŞAMPUANLARININ FAYDALARI

Sarımsaklı şampuan : Sarımsağın yıllardır bin bir derde deva bir antibiyotik olduğunu biliyoruz. Sarımsak artık şampuanların içersine de girdi. Sarımsaklı şampuanların tamamen bitkisel olması ve saçlar için ne kadar faydalı olduğu kanıtlanmıştır.

Sarımsaklı Şampuanların Faydaları

Neden Sarımsak Şampuanı Kullanılmalı : Sarımsak şampuanlarının içeriğinde yer alan yağlar ve vitaminler sayesinde saçın ve saç derisinin güçlenmesi sarımsak şampuanı kullanmanız için ekstra nedenler arasında. Sarımsak şampuanlarının içerisinde yer alan ısırgan ve çinkoda birçok sarımsak şampuanında yer alıyor. Sarımsak şampuanlarının içerisinde yer alan ekstra vitaminlerde saç için oldukça yararlı yağlardan. Sizde saçlarınızın sağlıkla uzamasını ve en doğal haliyle beslenmesini istiyorsanız sarımsak şampuanlarını mutlaka denemelisiniz.

Sarımsaklı Şampuanların saçlara yararı :Eskiden beri gelen sarımsağın saça direk bakımı bilinmektedir. Saç köklerini güçlendirmek için, saç yapısını onarmak için, yıpranmış saçları düzeltmek için ve saç dökülmeleri için sarımsak kullanılır. Eğer sarımsağa karşı herhangi bir alerjiniz bulunmuyorsa sarımsak şampuanları denemeniz ve sonuçlarını mutlulukla görmeniz gerekir.

Kokusuz olmaları: Sarımsak şampuanlarında dışarıdan saça sürüldüğü gibi sizi rahatsız edici bir koku sarmaz. Tamamen kokusuz ve doğal içeriklidir.

Sarımsak Şampuanın Onarıcılığı :Normal hayatınızda uyguladığınız diğer şampuanlar ekstra bakımlar sıcak aletler saça oldukça zarar verir ve saçınızı yıpratır. Buda saçlarda koparak dökülmelere saç derisinin zayıf düşmesine neden olur. Ama önlenemeyecek ve durdurulamayacak sorunlar değildir. Sürekli bir dökülme yaşıyorsanız ve bunu sarımsak şampuanı kullandığınız halde önleyemiyorsanız sorunu sağlıkta aramanız ve uzmana görünmeniz en doğru olanıdır.

Sarımsak Şampuanlarının Farkı : Sarımsak şampuanlarının diğer kullandığınız şampuanlardan tek farkı sağlıklı ve saça fayda sağlamasıdır. Bilinen hiçbir yan etkisi yoktur. Saçınıza sürün ve masaj yöntemiyle saçlarınıza birkaç dakika friksiyon yaparak etki görmesini sağlayın. Ardından bol su ile saçlarınızı yıkayın.

Sarımsak şampuanlarının içeriği : Genelde sarımsak yağı, ısırgan otu, avokado yağı, çinko ve zeytinyağı bulunur. Bunların hepsinin saça ne kadar faydalı olduğunu bilmeyen yok. Ama hepsinin bütün sarımsak şampuanlarının içerisinde bulunan sarımsak yağından biraz bahsedelim.

Sarımsak Yağı içeriği :Sarımsak yağının içerisinde bulunan A, B, C vitaminleri, kükürt bazlı eterik yağ, Cog 10, selenium, alicin gibi birçok yararlı vitaminlerden oluşan sarımsak oldukça zengin bir bitkidir. Saçlar için faydası binlerce yıl öncesinden bilinmektedir. Saçların her yönden güçlenmesini ve saç kökünde oluşan her türlü zararı önlemeye yardımcıdır. Sarımsak yağının içeriğinde bulunan bileşenlerden sebep saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırmada çok etkilidir. Saç kıran için doğal yolla tedavi edilen en iyi yöntemdir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

  1. betül diyor ki:

    zigavusun sarımsaklı şampuanını kullanmalısınız.çok etkili gerçekten etken maddeleri çok güçlü bi kere herkese de öneririm..

  2. bradley directioner diyor ki:

    mutlaka kullanicam umarim faydasini gorurum

İlginizi Çekebilir
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız